Γενικά

Αποβολή για Μπέκαμ

Την πρώτη κόκκινη κάρτα της καριέρας του σε αγώνα του αμερικανικού πρωταθλήματος (MLS) αντίκρισε ο Ντέιβιντ Μπέκαμ. Μόλις στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης της Γκάλαξι με τους Σιάτλ Σάουντερς στο Λος Άντζελες, ο 32χρονος μέσος αποβλήθηκε για σκληρό τάκλιν με τις τάπες σε αντίπαλο

Την πρώτη κόκκινη κάρτα της καριέρας του σε αγώνα του αμερικανικού πρωταθλήματος (MLS) αντίκρισε ο Ντέιβιντ Μπέκαμ. Μόλις στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης της Γκάλαξι με τους Σιάτλ Σάουντερς στο Λος Άντζελες, ο 32χρονος μέσος αποβλήθηκε για σκληρό τάκλιν με τις τάπες σε αντίπαλο. Ο κόσμος ξέσπασε σε αποδοκιμασίες κατά του διαιτητή θεωρώντας αυστηρή την απόφασή του και ξεχνώντας για λίγο τη διαμάχη του με τον «Μπεκς», που έχει εκφράσει κατ’επανάληψη την επιθυμία να επιστρέψει στην Ευρώπη.

Οι Σάουντερς εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική υπεροχή και πήραν τη νίκη με 2-0. Η τελευταία αποβολή του Μπέκαμ σε αγώνα πρωταθλήματος είχε καταγραφεί στις 17 Φεβρουαρίου του 2007, στην αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης με την Μπέτις.