LIVE: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ- ΠΑΟ 0-3 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο η αναμέτρηση του Εργοτέλη με τον Παναθηναϊκό για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr.

90+3' Λήξη του αγώνα

90+2' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Σισέ δεν κατάφερε το γυριστό, η μπάλα έφτασε στον Λέτο, ο οποίος με πλασέ έκανε το 3-0.

85' Χωρίς ενδιαφέρον πλέον η αναμέτρηση, Η νίκη δεν χάνεται για τους "πράσινους"

80' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης τραυματίστηκε και άφησε τη θέση του στον Νίνη.

76' Παρά την πίεση που ασκούν, οι του Εργοτέλη δυσκολεύονται πολύ με την τελική προσπάθεια.

72' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Γκάμπριελ πέρασε στη θέση του Σαλπιγγίδη.

71' Συρτό σουτ του Ρομάνου από τα όρια της μεγάλης περιοχής, μόλις άουτ.

70' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ρουμπάκης αντί του Γιαλούση.

65' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάο του Παναθηναϊκού.

63' Απευεθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέτο, πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού.

59' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος άφησε τη θέση του στον Σιμάο.

54' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Βερπακόφσκις αντί του Ορφανού.

53' Πάλι ο Μπουντιμίρ βρέθηκε μπροστά από τον Κροάτη τερματοφύλακα, αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από την εστία.

52' Σουτ του Μπούντιμιρ έξω από την περιοχή, εύκολα ο Γκαλίνοβιτς.

51' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο του Παναθηναϊκού.

46' Έναρξη της επανάληψης

45+1' Λήξη του ημιχρόνου.

44' Παρόμοια φάση για τους "πράσινους" πάλι με τον Λέτο. Ο Αργεντινός κινήθηκε από τα αριστερά έκανε το σουτ, όμως ο Πόσα έπεσε σωστά και έδιωξε.

40' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο έγινε κάτοχος της μπάλας από διαγώνια αριστερά της περιοχής, έκανε αμέσως το σουτ και έβαλε την ομάδα του με δύο γκολ μπροστά.

38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Μπέτο πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και η κεφαλιά του χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Παναθηναϊκού.

34' Σουτ του Ζούνιορ έξω από την περιοχή, ο Γκαλίνοβιτς δεν ανησύχησε και άφησε τη μπάλα να περάσει άουτ.

28' Πολλά λάθη από τις δύο ομάδες και χωρίς ρυθμό η αναμέτρηση στα τελευταία λεπτά.

23' Οι "πράσινοι" κρατούν σχετικά εύκολα του υπέρ τους σκορ και όποτε τους δίνεται η ευκαιρία προσπαθούν να "καθαρίσουν" το ματς.

17' Μακρινό σουτ του Καραγκούνη, πάνω από την εστία του Πόσα.

15' Πολύ κοντά στο δεύτερο του τέρμα ο Σισέ! Ο Μπιέρσμιρ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Λέτο με κεφαλιά έδωσε στον Γάλλο, αλλά εκείνος με τον ίδιο τρόπο δεν σημάδεψε σωστά και έστειλε τη μπάλα άουτ.

14' Μετά το τέρμα που δέχτηκαν, οι Κρητικοί ανοίχτηκαν και προσπαθούν να πιέσουν για την ισοφάριση.

9' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης εκτέλεσε με σέντρα το φάουλ από τον άξονα και στην μικρή περιοχή ο Σισέ πετάχτηκε με προβολή και άνοιξε το σκορ για το "τριφύλλι".

7' Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο συνεχίζεται το παιχνίδι.

2' Καλη στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Ρομάνο δέχτηκε τη μπάλα από τα δεξιά, αλλά η κεφαλιά του μπροστά από τον Γκαλίνοβιτς δεν ήταν καλή και ο Κροάτης μπλόκαρε.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Πόσα, Βίσιο, Χίμπλινγκερ, Σασιασβίλι, Γιαλούσης (70' Ρουμπάκης), Ρομάνο, Μπέτο, Ζούνιορ, Τσεσνάουσκις, Ορφανός (54' Βερπακόφσκις), Μπούντιμιρ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Χενκ Τεν Κάτε): Γκαλίνοβιτς, Δάρλας, Σαριέγκι, Βύντρα, Μπιέρσμιρ, Σαλπιγγίδης (72' Γκάμπριελ), Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης (80' Νίνης), Λέτο, Χριστοδουλόπουλος (59' Σιμάο), Σισέ.

ΓΗΠΕΔΟ: «Παγρήτιο Στάδιο»
ΔΙΑΤΗΤΗΣ: Παμπορίδης (Κιλκίς)
ΒΟΗΘΟΙ: Δάλλας, Τάτσης (Ηπείρου)