Γενικά

MΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΣΑΧΤΑΡ 1 - 0 (ΤΕΛΙΚΟ)

.

120' Λήξη αγώνα

117' Κι' άλλη κίτρινη κάρτα σε παίκτη της Σαχτάρ. Αυτή τη φορά τη δέχθηκε ο Βασίλ Κόμπιν

115' Γκολ για τη Μπαρτσελόνα. Το σκορ άνοιξε ο Πέδρο Ροντρίγκεθ, με δεξί πλασέ, ύστερα από πολύ ωραία εναλλαγή της μπάλας με τον Μέσι

112' Πολύ δυνατό σουτ του Μέσι, έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι

110' Πλασέ του Ροντρίγκεθ, διώχνει πάνω στην γραμμή, η άμυνα της Σαχτάρ

108' Κίντρινη κάρτα στον Ροντρίγκεθ για θέατρο

106' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης

105' Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης

102΄Τρίτη αλλαγή και για τους "μπλαουγκράνα". Τη θέση του Γιάγια Τουρέ πήρε ο Σέρχιο Μπουσκέτς

100' Τετ α τετ του νεοεισελθόντα Αγκαχόουα με τον Βαλντές, με νικητή τον Ισπανό τερματοφύλακα, ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ

95' Τη δεύτερη αλλαγή της έκανε και η Μπαρτσελόνα, βάζοντας τον Μπόγιαν Κρίκιτς στη θέση του Τιερί Ανρί.

91' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ομάδα του Μιρτσέα Λουτσέσκου. Στον αγώνα μπηκε ο Τζούλιους Αγκαχόουα στη θέση του Γουίλαν

91' Έναρξη Παράτασης

90+3' Λήξη κανονικής διάρκειας

90+2' Αψιμαχία μεταξύ Σρνα και Μέσι, η οποία θα "κοστίσει" από μία κίτρινη, σε κάθε εμπλεκόμενο παίκτη

85' Κόρνερ του Μέσι, κερδίζει την πρώτη κεφαλιά ο Πουγιόλ, αλλά η μπάλα ύστερα από δύο κόντρες, καταλήγει στα χέρια του Ουκρανού πορτιέρο.

79' Αλλαγή και για την Μπαρτσελόνα. Τη θέση του Ιμπραΐμοβιτς πήρε ο Πέδρο Ροντρίγκεθ

77' Διπλή αλλαγή για τους Ουκρανούς. Ζάντσον αντί Φερναντίνιο και Κόμπιν αντί του Γκάι

73' Κεραυνός του Μέσι, διώχνει με δυσκολία ο κίπερ της Σαχτάρ, ο οποίος αμέσως μετά βγάζει με υπερένταση, σε κόρνερ τη "λόμπα" που επιχείρησε ο Ανρί, από πολύ πλάγια.

66' Κίτρινη κάρτα για τον Σρνα, επειδή τράβηξε από τη φανέλα τον Μέσι και έκοψε την αντεπίθεση των Καταλανών

58' Κίτρινη καρτα στον Ιλσίνιο, για αντικανονικό μαρκάρισμα πάνω στον Ιμπραΐμοβιτς

56' Δυνατό φάουλ από τον Ντάνι Άλβες, η μπάλα πολύ ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Πιάτοφ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44' O Μέσι εκτελεί ένα φάουλ, λίγο έξω από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, των τυπικά φιλοξενούμενων, η μπάλα βρίσκει σε κάποιο χέρι από τους παίκτες του τείχους και καταλήγει κόρνερ, αφού ο διαιτητής υπέδειξε "παίζεται".

33' Οι παίκτες της Μπαρτσελόνα εκτέλεσαν γρήγορα ένα φάουλ, κοντά στο κέντρο του γηπέδου, η μπάλα έφτασε στον Ανρί, ο οποίος σούταρε δυνατά, για να μπλοκάρει δύσκολα, με διπλή προσπάθεια, ο τερματοφύλακας των Κυπελλούχων Ουέφα.

25' Ο Κεϊτά δοκίμασε ένα δυνατό - συρτό σουτ, έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε μακριά, από το αριστερό δοκάρι του Ουκρανού κίπερ.

16' Μακρινό σουτ από τον Ντάνι Άλβες, η μπάλα καταλήγει άουτ, χωρίς να προκαλέσει καμία ανησυχία στον τερματοφύλακα των Ουκρανών.

10' Προσπάθεια από αριστερά όπως επιτίθεται η Μπαρτσελόνα, με τον Ανρί, ο οποίος ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και σούταρε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πιάτοφ.