ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ- Ν. ΚΑΒΑΛΑ 0-0 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη του αγώνα.

85' Μεγάλη ευκαιρία για την Νέα Καβάλα. Ο Σουλτανίδης βρέθηκε μόνος του μπροστά από τον Νικοπολίδη και ο έμπειρος πορτιέρο έδιωξε με τα πόδια.

82' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Πόποβιτς στη θέση του Μεντί.

75' Το άγχος προκαλεί και τον εκνευρισμό των οπαδών του Ολυμπιακού, που συχνά εκφράζουν με έντονο τρόπο την αγανάκτησή τους.

68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τοροσίδης πέρασε στη θέση του Μήτρογλου.

68' Αντεπίθεση της Νέας Καβάλας, με τον Ορούμα να γίνεται τελευταίος αποδέχτης αλλά το δυνατό σουτ του πέρασε πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

65' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουντού δέχτηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή από τον Γκαλέτι, όμως το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ.

62' Καλό σουτ του Ντιτρόκ έξω από την περιοχή, λίγο πάνω απο την εστία του Νικοπολίδη.

61’ Αλλαγή για την Νέα Καβάλα. Ο Σουλτανίδης πέρασε στη θέση του Ιωάννου.

56' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντάρμπισαϊρ πέρασε στη θέση του Ζαϊρί.

53' Κίτρινη κάρτα στον Ζεβλάκοφ του Ολυμπιακού και στον Οικονόμου της Νέας Καβάλας.

49' Καλή προσπάθεια του Μεντί, που έκλεψε τη μπάλα απο τον Ντουντού, προσποιήθηκε, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο και κατέληξε στα χέρια του Νικοπολίδη.

47' Κίτρινη στον Ονουάτσι της Νέας Καβάλας.

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκαλέτι πέρασε στη θέση του Λεονάρντο.

46' Έναρξη της επανάληψης.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

43' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγο του Ολυμπιακού.

43' Ο Λεονάρντο εξαπέλυσε έναν "κεραυνό" και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το γκολ όμως ακυρώθηκε γιατί ο Ντιόγο, αν και δεν την ακούμπησε, ήταν μπροστά και εμπόδιζε από τον τερματοφύλακα.

40' Ο Ολυμπιακός πιέζει στα τελευταία λεπτά, αλλά πάλι έχει πρόβλημα στην ανάπτυξη.

33' Αδυναμία στην ανάπτυξη και τις κινήσεις έχουν οι "ερυθρόλευκοι'', επομένως μένουν μακριά από την εστία του Ιτάντζ.

28' Αναγκαστική αλλαγή για την Νέα Καβάλα. Αντί του Ψωμά ο Θεοδωρέλλης.

28' Κίτρινη κάρτα στον Ντομπρασίνοβιτς της Νέας Καβάλας.

24' Συρτό σουτ του Μήτρογλου από τα όρια της περιοχής, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ιτάντζ.

20' Η Νέα Καβάλα δυσκολεύει πολύ τις προσπάθειες των γηπεδούχων, είναι συμπαγής στο κέντρο και δεν αφήνει κενούς χώρους.

15' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο συνεχίζεται το ματς.

10' Ο Ονουατσι μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε ανενόχλητος το σουτ αλλά κόντραρε πάνω στον Μέλμπεργκ και πέρασε κόρνερ για την Καβάλα.

6' Ο Ζαϊρί προσπάθησε να "κρεμάσει" τον Ιτάνζ από τα δεξιά, χωρις τύχη.

3' Μακρινό σουτ του Λεντέσμα εντελώς άστοχο.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τιμούρ Κετσπάγια): Νικοπολίδης, Ζεβλάκοφ, Μέλμπεργκ, Αβρ. Παπαδόπουλος, Ντομί, Ζαϊρί (56' Ντάρμπισαϊρ), Ντουντού, Λεντέσμα, Λεονάρντο (46' Λεονάρντο), Ντιόγο και Μήτρογλου (68' Τοροσίδης).

ΚΑΒΑΛΑ (Γιάννης Παπακώστας): Ιτάντζ, Ντικρόκ, Ψωμάς (28' Θεοδωρέλλης), Ντουγκλάο, Οικονόμου, Παβίσεβιτς, Ντομπρασίνοβιτς, Μεντί (82' Πόποβιτς), Ορούμα, Ονουάτσι, Ιωάννου (61' Σουλτανίδης).

ΓΗΠΕΔΟ: «Γ. Καραϊσκάκης»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Καρατζίκας (Αθηνών)