ΑΕΚ- ΗΡΑΚΛΗΣ 1-0 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη του αγώνα.

90+1' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Γκερέιρο, ο οποίος δεν έπιασε καλά την κεφαλιά μπροστά από τον Κοβαλέφσκι.

82' Με δέκα παίκτες και ο Ηρακλής. Ο Παπαζαχαρίας δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε.

81' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιάχιτς στη θέση του Μπλάνκο.

77' Κίτρινη κάρτα στον Χουανφράν της ΑΕΚ.

76' Πολλά λάθη και τίποτα το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά.

70' Αλλαγή για τον "Γηραιό". Ο Μάρτος αντί του Βουτσιάς.

66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μαντούκα στη θέση του Λεονάρντο.

61' Μακρινό σουτ του Ντίκα, χωρίς τύχη.

58' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Μπόσνιακ αντί του Ντιέ.

56' Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό του Ηρακλή.

54' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Νάτσο Σκόκο, ο οποίος δεν συγκράτησε τη ψυχραιμία του και κλώτσησε τη μπάλα μετά από υπόδειξη του Ντάκου.

52' Κίτρινη κάρτα στον Σκόκο της ΑΕΚ.

52' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο στη θέση του Νέμεθ.

49' Κίτρινη στον Παπαζαχαρία του Ηρακλή.

48' Μακρινό πλασέ του Λεονάρντο, δεν ανησύχησε τον Κοβαλέφσκι.

46' Έναρξη της επανάληψης.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

43' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Νέμεθ έβγαλε την κάθετη πάσα πάνω στην κίνηση στον Μπλάνκο, αλλά το σουτ του Αργεντινού από τα όρια της περιοχής δεν είχε τύχη.

41' Κίτρινη κάρτα στον Μαϊστόροβιτς της ΑΕΚ.

41' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίκα, ο Σάχα στη σωστή θέση μπλόκαρε.

38' Η ΑΕΚ προσπαθεί να "ανοιχτεί" για να πετύχει ακόμη ένα τέρμα, αλλά πέφτει συνεχώς πάνω σε παίκτη του "Γηραιού".

33' Ο Αραούχο συνδυάστηκε όμορφα με τον Νέμεθ, ο Ούγγρος έκανε το σουτ πάνω στα χέρια του Κοβαλέφσκι.

31' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Παπαζαχαρίας πέρασε στη θέση του Κατσαμπή.

29'΄Φοβερή ενέργεια του Ντίκα, ο οποίος κοντρόλαρε στον αέρα με το αριστερό, κατευθείαν σούταρε με το δεξί αλλά η μπαλα κατέληξε άουτ.

27' Κίτρινη κάρτα στον Καφέ της ΑΕΚ.

25' Μακρινό σουτ του Γιαννούλη, ο Σάχα δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.

21' Το 1-0 παραμένει, αφού στην εκτέλεση πέναλτι του Μπλάνκο ο Κοβαλέφσκι έπεσε σωστά και απέκρουσε.

20' Κίτρινη κάρτα στον Ιάκομπ του Ηρακλή.

20' Ο Καφές ανατράπηκε μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε σωστά το πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ.

18' Ωραία κάθετη πάσα του Λεονάρντο για τον Νέμεθ, ο Ούγγρος χωρίς να το σκεφτεί σούταρε κατευθείαν από τα όρια της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

14' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Καφές πετάχτηκε και με δυνατή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

11' Σέντρα του Αραούχο από τα δεξιά, ο Νέμεθ πετάχτηκε για την κεφαλιά αλλά τον πρόλαβε ο Κατσαμπής και έδιωξε σε κόρνερ.

11' Οι παίκτες του Ηρακλή έχουν "κλείσει" καλά το κέντρο και περιμένουν το λάθος για να ανοιχτούν στην αντεπίθεση.

6' Να επιβάλλει το ρυθμό της προσπαθεί στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η ΑΕΚ.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Άλβες, Μαϊστόροβιτς, Αραούχο, Χουανφράν, Καφές, Νέμεθ (52' Γκερέιρο), Μάκος, Σκόκο (54' αποβλήθηκε), Λεονάρντο (66' Μαντούκα), Μπλάνκο (81' Γιάχιτς).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Όλεγκ Προτάσοφ): Κοβαλέφσκι, Μάρτος (70' Βουτσιάς), Γιαννούλης, Κατσαμπής (31' Παπαζαχαρίας), Λέκι, Παπαστεριανός, Ντιέ (58' Μπόσνιακ), Τουμά , Επστάιν, Nτίκα, Ιάκομπ.

ΓΗΠΕΔΟ: «Ολυμπιακό Στάδιο»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντάκος (Ξάνθης)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπιτσίδης (Θράκης), Σωτηρόπουλος (Ηπείρου)