Europa League

LIVE: ΠΑΟ- ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ 1-3 (Τελικό)

Την ήττα με 3-1 από την Γαλατασαράι εντός έδρας γνώρισε ο Παναθηναϊκος για τον 6ο όμιλο του Europa League. Παρακολουθήστε από το www.sport-fm.gr όσα γίνονται στο Ολυμπιακό Στάδιο.

90+3' Τελος του αγώνα

89' Σουτ του Νινη από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ.

83' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο "Σάλπι" έβγαλε την παράλληλη από τα δεξιά, ο Ζιλμπέρτο όμως δεν "ζύγισε" καλά και έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

77' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης έσκαψε τη μπάλα, έβγαλε μόνο του τον Σαλπιγγίδη και εκείνος με σουτ μείωσε.

76' Κίτρινη κάρτα στον Σαπρ.

72' Αλλαγή για την Γαλατά. Ο Εσμπέκ αντί του Κειτά.

69' Κίτρινη κάρτα στον Εμρέ Ασίκ

68' Καλό σουτ του Κειτά, δεν ανησυχεί τον Γκαλίνοβιτς.

62' Αλλαγή για τη Γαλατά. Ο Ελάνο άφησε τη θέση του στον Αρντά.

60' Δυνατό σουτ του Πετρόπουλου η μπάλα στο δοκάρι.

58' Πολύ καλό σουτ του Νίνη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάλι λίγο έξω

57' ΓΚΟΛ για την Γαλατά. Ο Ελάνο εκτέλεσε συρτά το φάουλ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Γκαλίνοβιτς.

56' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο.

55' Απίστευτη ευκαιρία με τον Πετρόπουλο, ο οποίος τσίμπησε όμορφα την μπάλα, πλάσαρε κατευθείαν τον Λέο Φράνκο αλλά η μπάλα περασε ελάχιστα άουτ.

53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίνης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά μόνος του ο Λέτο μπροστά από τον Λέο Φράνκο δεν έπιασε σωστά τη μπάλα.

50' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Οι Κατσουράνης και Χριστοδουλόπουλος εκτός, μέσα οι Νίνης και Πετρόπουλος.

47' ΓΚΟΛ για την Γαλατά.Κάθετη πάσα του Ελάνο, ο Μπάριος πετάχτηκε, πέρασε τον Γκαλίνοβιτς και έκανε το 2-0.

46' Έναρξη της επανάληψης.

45+3' Λήξη του πρώτου μέρους

44' Κίτρινη κάρτα στον Λέο Φράνκο της Γαλατά.

42' Καλό σουτ μέσα στην περιοχή ο Μπάρος, ο Γκαλίνοβιτς στη σωστή θέση μπλόκαρε.

40' Κίτρινη στον Κειτά της Γαλατά.

35' Σουτ του Ελάνο μέσα από την περιοχή, ο Γκαλίνοβιτς απέκρουσε η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό του Παναθηναϊκού αλλά προτού πάει στον Κιούελ οι "πράσινοι" έδιωξαν.

31' Ο Παναθηναϊκός ελέγχει πλήρως το ρυθμό του αγώνα και προσπαθεί να απειλήσει. Τις περισσότερες φορές οι σκέψεις είναι καλές, αλλα οι επιθετικοί πιάνονται οφ σάιντ.

26' Μεγάλη ευκαιρία για τους Τούρκους με τον Μπάρος, ο οποίος βγήκε μόνος του από τα αριστερά αλλά το πλασέ του ήταν πολύ κακό.

24' Aλλαγή για την Γαλατά. Ο Ουγκούρ αντί του Κουνγκόλ.

19' Κίτρινη κάρτα στον Σαριέγκι του Παναθηναϊκού.

14' Μακρινό σουτ του Σπυρόπουλου, χωρίς τύχη.

10' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Λέτο από τα δεξιά, χαμηλά, αλλά ο Ζιλμπέρτο δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

5' ΓΚΟΛ για την Γαλατασαράι. Τραγικό λάθος του Μαρίνου, ο οποίος δεν συνεννοήθηκε με τον Γκαλίνοβιτς, η απομάκρυνσή του ήταν κακή και ο Ελάνο σε κενό τέρμα έκανε το 1-0.