ΛΑΡΙΣΑ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

.

90+3' Λήξη αγώνα

90+2' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Την προβολή από κοντά του Ντάσιου έδιωξε ενστικτωδώς σε κόρνερ ο Σέρεμετ.

90' Όμορφα εκτελεσμένο φάουλ από τον Τουμέρ Μετίν, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

88' Κίτρινη κάρτα για τον Νταμπίζα της Λάρισας

82' Δυνατά εκτελεσμένο φάουλ από τον Σαϊτιώτη, με τον Σέρεμετ να διώχνει σε κόρνερ.

80' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λάρισα. Ο Στέλιος Γιαννακόπουλος βρήκε στην καρδιά της περιοχής του ΠΑΣ τον Τουμέρ Μετίν, ο οποίος αφού ξεμαρκαρίστηκε, πλάσαρε με το δεξί, αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Ελευθερόπουλου.

76' Αλλαγή και ο ΠΑΣ. Τις αλλαγές του έκλεισε και ο Γιώργος Παράσχος, περνώντας τον Σαϊτιώτη αντί του Μπακαγιόκο

76' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Μαρίνος Ουζουνίδης πέρασε τον Κάσας στη θέση του Βλασόπουλου

72' Αλλαγή ο ΠΑΣ. Τη θέση του Γεωργιάδη στον αγωνιστικό χώρο πήρε ο Στάθης.

66' Σουτ από τον Ντε Νίγκρις, η μπάλα σκάει μπροστά από τον Ελευθερόπουλο, ο οποίος διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.

63' Κίτρινη για τον ΠΑΣ. Ο Ιμπραχίμα Μπακαγιόκο "κιτρινίστηκε" από το διαιτητή για μαρκάρισμα πάνω στον Νταμπίζα.

54' Εξαιρετική προσπάθεια από τον Τουάμα, ο οποίος "χόρεψε" δύο αμυντικούς του ΠΑΣ και σούταρε εκτός περιοχής, με την μπάλα όμως να φεύγει ψηλά άουτ.

51' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Τη θέση του Βαγγελή πήρε ο Μιχαλόπουλος

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+6' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45+5' Κίτρινη στη Λάρισα. Την κίτρινη κάρτα από τον κ. Σπάθα δέχθηκε ο Τουάμα για διαμαρτυρία.

45' Έξι θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

40' Αλλαγή η Λάρισα. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Στέλιος Βενετίδης υπέστη θλάση στον οπίσθιο μηριαίο και αντικαθίσταται από τον Κατσιαρό.

38' Σουτ από τον Τουάμα πάνω στην κίνηση και λίγο έξω από την περιοχή του ΠΑΣ, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του πορτιέρο των φιλοξενουμένων.

34' Κίτρινη στον ΠΑΣ. Την πρώτη κάρτα του ματς πήρε ο Ηλίας Κώτσιος, για μαρκάρισμά του πάνω στον Στέλιο Γιαννακόπουλο.

29' Σέντρα από τα δεξιά του Μπουκουβάλα, κεφαλιά - ψαράκι από τον Ντε Νίγκρις, με τον Ελευθερόπουλο να μπλοκάρει εύκολα.

24' Αλλαγή Λάρισα. Αναγκαστική αλλαγή για τον Μαρίνο Ουζουνίδη, αφού ο Μάλαρτζ δεν μπορεί να συνεχίσει και τη θέση του παίρνει ο Σέρεμετ. Ο Πολωνός κίπερ έχει υποστεί κρανιοεγκεφαλική κάκωση στο ζυγωματικό, ενώ αισθάνεται ζαλάδες, με αποτέλεσμα να μεταφερθεί εσπευσμένα, με ασθενοφόρο, στο νοσοκομείο.

20' Σουτ του Ντάσιου εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

14' Σύγκρουση στον αέρα Μάλαρτζ-Γεωργιάδη, με τον πορτιέρο της Λάρισας, να χτυπά στο κεφάλι και να χάνει προσωρινά τις αισθήσεις του. Ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, ευτυχώς, συνήλθε γρήγορα και συνεχίζει κανονικά στο ματς.

10' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ο Μαϊστόροβιτς μέσα στη μικρή περιοχή και χωρίς να μαρκάρεται, χάνει μια πολύ μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αφού κάνει ένα "άτσαλο" πλασέ, με την μπάλα να φεύγει μακριά. Στην εξέλιξη της φάσης, πάλι ο Μαϊστόροβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Μάλαρτζ, με τον Πολωνό τερματοφύλακα να βγαίνει νικητής από την μονομαχία αυτή.