Europa League

LIVE: ΑΕΚ- ΜΠΕΝΦΙΚΑ 1-0

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι της ΑΕΚ απέναντι στην Μπενφίκα για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Με γκολ του Μαϊστόροβιτς στο 43’, η «Ένωση» προηγείται 1-0, ενώ έχασε και άλλες ευκαιρίες με τον Μπλάνκο. Δοκάρι οι «Αετοί» με τον Ντι Μαρία. Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90'+4':Λήξη του αγώνα.

90':Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89':Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Καράμπελας περνάει αντί του Νάτσο Σκόκο.

87':Κίτρινη κάρτα για τον Καρντόζο.

87':Κίτρινη κάρτα για τον Γκένζτογλου.

85':Αποβολή για παίκτη της ΑΕΚ. Ο Γεωργέας βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και παίρνει το δρόμο για τα αποδυτήρια αφήνοντας την ΑΕΚ με δέκα παίκτες.

79':Αλλαγή για την Μπενφίκα. Ο Νούνο Γκόμεζ περνάει στον αγώνα στη θέση του Αϊμάρ.

77':Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο θα μπει αντί του Χέρσι.

74':Νέα μεγάλη επέμβαση του Σάχα με τα πόδια σε σουτ του Κοεντράο, διατηρεί απαραβίασρη την εστία της ΑΕΚ

73':Κίτρινη κάρτα για την Μπενφίκα. Την βλέπει ο Ραμίρεζ.

72':Συνεχίζεται η πίεση της Μπενφίκα στα καρέ της ΑΕΚ. Σουτ που θα κάνει ο Κοεντράο περνάει άουτ.

69':Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκέντζογλου θα πάρει τη θέση του Καφέ που αποχώρησε τραυματίας.

67':Σπουδαία επέμβαση από τον Σάχα. Ο Καρντόσο εκτέλεσε φάουλ αρκετά έξω από την περιοχή αλλά ο Αργεντινός τερματοφύλακας έδιωξε εντυπωσιακά με το ένα χέρι σε κόρνερ.

66':Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ. Την βλέπει ο Γιάχιτς.

64':Καλή στιγμή για τους Πορτογάλους με τον Γουέλντον από πλεονεκτική θέση να πιάνει κεφαλιά που φεύγει πολύ άουτ.

59':Διπλή αλλαγή για την Μπενφίκα. Θα μπουν οι Κοεντράο και Γουέλντον αντί των Σαβιόλα και Μάξι Περέιρα.

54':Σουτ του Χέρσι θα διώξει ο Ζούλιο Σέζαρ.

51':Νέα σπουδαία επέμβαση του Σάχα σε σουτ που θα κάνει ο Σαβιόλα.

50':Κίτρινη κάρτα για την Μπενφίκα. Την αντικρίζει ο Μάξι Περέιρα.

49':Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα με τον δαιμόνιο Ντι Μαρία να πιάνει το σουτ από πλάγια θέση, αναγκάζοντας τον Σάχα να αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ

46':'Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+1':Λήξη του ημιχρόνου.

45':Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

43':ΓΚΟΛ 1-0 για την ΑΕΚ! Ότι δεν κατάφερε ο Μπλάνκο, το έκανε ο Μαϊστόροβιτς, που μετά από κόρνερ του Μαντούκα, νίκησε όλη την άμυνα της Μπενφίκα και με καφαλιά ανοιξε το σκορ.

40':Τρίτωσε το ... ''κακό'' για τον Μπλάνκο αφού για άλλη μια φορά έπιασε κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής αλλά η μπάλα θα φύγει ελάχιστα άουτ.

37':Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Μπλάνκο να βρίσκεται και πάλι σε καλή θέση και να σουτάρει άουτ.

24':Ολιγωρία στην άμυνα της ΑΕΚ και ο Ντι Μαρία χάνει ευκαιρία αφού πέρασε και τον Σάχα αλλά πλάσαρε από πλάγια θέση με την μπάλα να φεύγει παράλληλα με την εστία.

20':Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από σέντρα του Χέρσι ο Μπλάνκο από καλή θέση πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.

17':Δεύτερη καλή στιγμή για την ΑΕΚ μέσα σε ένα λεπτό, αλλά το σουτ του Σκόκο δεν βρήκε στόχο.

16':Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Γεωργέα που ντρίμπλαρε από αριστερά αλλά το σουτ που δοκίμασε ήταν αδύναμο και πάνω στον τερματοφύλακα της Μπενφίκα.

13':Δοκάρι για την Μπενφίκα. ''Κεραυνός'' του Ντι Μαρία θα βρει την αριστερή δοκό του Σάχα.

9':Κ'ιτρινη κάρτα για την ΑΕΚ. Θα τη δει οΓεωργέας για μαρκάρισμα πάνω στον Ντι Μαρία.

1':Έναρξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Χουανφράν, Γεωργέας, Μαϊστόροβιτς, Άρτσε, Καφές (69'Γκέντζογλου), Γιάχιτς, Μαντούκα, Σκόκο (89'Καράμπελας), Χέρσι (77'Λεονάρντο), Μπλάνκο.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ (Ζόρζε Ζέσους): Ζούλιο Σέζαρ, Μάξι Περέιρα (59'Κοεντράο), Λουιζάο, Νταβίντ Λουίζ, Πεϊσότο, Ραμίρες, Γκαρσία, Ντι Μαρία, Αϊμάρ (79'Νούνο Γκόμεζ), Καρντόσο, Σαβιόλα (59'Γουέλντον).

ΓΗΠΕΔΟ: «Ολυμπιακό Στάδιο»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιόχανσον (Σουηδία)