LIVE: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΟΣΦΠ 0-3 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα του Ολυμπιακού με τον Λεβαδειακό (0-3), για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+3' Τέλος του αγώνα.

90+1' Ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Ντιόγο από δεξιά, ο Γ. Παπαδόπουλος πλασάρει από κοντά αλλά η μπάλα περνά ψηλά άουτ.

81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Γ.Παπαδόπουλος στη θέση του Στολτίδη.

80' Κεφαλιά του Ντιόγο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο άουτ.

78' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Μαρτορέλ στη θέση του Μπράνκο.

72' Το παιχνίδι είναι φτωχό από πλευράς θεάματος.

71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Μαρέσκα στη θέση του Μήτρογλου.

67' Λάθος της άμυνας ο Ντιόγο κερδίζει αλλά από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να πασάρει σωστά στον αμαρκάριστο Μήτρογλου.

64' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Κόλτσης στη θέση του Σερζίνιο.

62' Πολύ καλό αριστερό σουτ του Πάουλο Κόστα μέσα από την περιοχή, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Νικοπολίδη.

60' Κίτρινη κάρτα στον Μασάδο.

59' Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν ρίξει τον ρυθμό και κάνουν συντήρηση δυνάμεων.

55' Ωραίο σουτ του Πάουλο Κόστα έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Νικοπολίδη.

49' Σουτ του Ζαϊρί, άουτ.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

40' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΝΤΙΟΓΟ 0-3! Κεφαλιά ασίστ του Όσκαρ στον Ντιόγο, ο Βραζιλιάνος κοντρολάρει την μπάλα μόνος του στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και με ένα πανέμορφο γυριστό σουτ κάνει το 3-0 για την ομάδα του!

37' Σουτ του Ταραλίδη στην κίνηση, έξω από την περιοχή, άουτ.

35' Σέντρα σουτ του Τοροσίδη, σε κόρνερ ο Μπλάζιτς.

30' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Αγκάλι στη θέση του Μπάρκογλου.

30' Κίτρινη κάρτα στον Ντουντού.

29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΝΤΟΥΝΤΟΥ 0-2! Ο Βραζιλιάνος μέσος εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και διπλασιάζει τα τέρματα των φιλοξενούμενων!

29' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς.

28' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ανατροπή του Μήτρογλου από τον Μπλάζιτς.

25' Καλό σουτ του Πάουλο Κόστα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, διώχνει ο Νικοπολίδης. Αυτή είναι η πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων ο οποίοι μέχρι τώρα δεν είχαν δυσκολέψει καθόλου τους «ερυθρολεύκους».

21' Μακρινό σουτ του Ντιόγο, άουτ.

15' Μακρινό σουτ του Μπράβο στην κίνηση, άουτ.

11' Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο πέρα από τη φάση του γκολ δεν έχει δημιουργήσει κάποια άλλη αξιόλογη ευκαιρία.

5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΟΣΚΑΡ 0-1! Εξαιρετικός συνδυασμός του Μήτρογλου με τον Στολτίδη μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος γυρίζει την μπάλα την κατάλληλη στιγμή στον Όσκαρ, ο οποίος πλασάρει σε κενή εστία και ανοίγει το σκορ υπέρ της ομάδας του!

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Κίκε Ερνάντεθ): Μπλάζιτς, Μουλόπουλος, Κόλτζος, Μασάδο, Ζησόπουλος, Μπράνκο (78' Μαρτορέλ), Ταραλίδης, Ναπολεόνι, Πάουλο, Σερζίνιο (64' Κόλτσης), Μπάρκογλου (30' Αγκάλι).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζίκο): Νικοπολίδης, Μέλμπεργκ, Στολτίδης (81' Γ.Παπαδόπουλος), Όσκαρ, Ντιόγο, Ζαϊρί, Μπράβο, Ντουντού, Αβρ. Παπαδόπουλος, Μήτρογλου (71' Μαρέσκα), Τοροσίδης.

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλόπουλος (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Μπιτσίδης (Θράκης)