Live: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΛΑΡΙΣΑ 4-0 (Τελικό)

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 4-0 της Λάρισας, με τους Λουκά Βυντρά (45'+1'), Κώστα Κατσουράνη και Τζιμπρίλ Σισέ (69',87') να έχουν πετύχει τα γκολ για τους "πράσινους".

90+3' Τέλος του αγώνα

87' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό: Ο Γκάμπριελ στον Σισέ και ο Γάλλος με ωραίο διαγώνιο σουτ έκανε το 4-0

78' Ο Σιατραβάνης την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα

75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Ρουκάβινα στη θέση του Σαλπιγγίδη

73' Αλλαγές για τη Λάρισα: Οι Κυριακίδης και Σιατραβάνης στις θέσεις των Ρομέου και Σίμιτς

71' Σουτ από τον Ρομέου έξω από την περιοχή, ο Τζόρβας και το οριζόντιο δοκάρι κράτησαν το μηδέν

71' Κίτρινη Κάρτα: Σισέ

69' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Κόρνερ του Νίνη από τα δεξιά, ο Καντέ την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Σισέ, ο οποίος με προβολή έκανε το 3-0. Στη συνέχεια αφιέρωσε το γκολ στον πατέρα του, ο οποίος έφυγε από τη ζωή την περασμένη Παρασκευή

66' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Κατσουράνης εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την κακή έξοδο του Μάλαρτζ και με κεφαλιά "ψαράκι" έξω από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0

65' Δυνατό σουτ στου Σαλπιγγίδη έξω από την περιοχή, ο Μάλαρτζ σε κόρνερ

64' Ωραία ενέργεια του Γκάμπριελ από τα δεξιά, κάνει τη σέντρα, όμως ο Μάλαρτζ έδιωξε πριν η μπάλα φτάσει στον Σαλπιγγίδη

63' Αλλαγή για τη Λάρισα: Ο Μετίν στη θέση του Φερέιρα

63' Σέντρα του Κατσουράνη από τα δεξιά, ο Σισέ πλασάρει στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

61' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Νίνης στη θέση του Καραγκούνη

57' Κίτρινη Κάρτα: Ντε Νίγκρις

56' Σουτ του Καραγκούνη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μάλαρτζ

52' Κίτρινη Κάρτα: Νταμπίζας

50' Μεγάλη ευκαιρία για την Λάρισα να φέρει στα ίσα το ματς, όμως το σουτ του Τουάμα κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Τζόρβα

46' Έναρξη δευτερου ημιχρονου

45+2' Ημίχρονο

45+1' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Κόρνερ για τους "πράσινους", η μπάλα πέρασε από όλους, έφτασε στον Βύντρα, ο οποίος σε σχεδόν κενή εστία έκανε το 1-0.

45' Σουτ του Σίμιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τζόρβας

40' Τίποτα το ιδιαίτερο στο παιχνίδι, μετά τις ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά

34' Κίτρινη Κάρτα: Τουάμα

32’ Ο Βύντρα μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα με την μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού και να περνάει άουτ

25' Κίτρινη Κάρτα: Γκάμπριελ

22' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Γκάμπριελ στη θέση του Σαριέγκι. Ο Βάσκος αμυντικός δέχτηκε δυνατά την μπάλα στο πρόσωπο από σουτ του Κατσιαρού και δεν μπορεί να συνεχίσει

14' Λάθος από τον Σίμιτς, η μπάλα έφτασε στον Σισέ, πλάσαρε από το ύψος της περιοχής αλλά ο Μάλαρτζ έδιωξε τον κίνδυνο

13' Ωραία ενέργεια από τον Ντε Νίγκρις, έκανε και το σουτ από ύψος του πέναλτι, έδιωξε με τα πόδια ο Τζόρβας

7' Ωραίο σουτ από τον Ααραμπ αρκετά μέτρα έξω από την περιχοή, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα