Α1: «Κυανέρυθρη» νίκη επί του ΓΣ Ολύμπιας

Ο Πανιώνιος ήταν ο νικητής του αγώνα με τον ΓΣ Ολύμπιας Λάρισας, με σκορ 73-69. Οι Νεοσμυρνιώτες δεν έχασαν σε κανένα δεκάλεπτο το προβάδισμα στο σκορ ενώ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 17 πόντους, ωστόσο οι πολλές αλλαγές προκάλεσαν «κοιλιά» και στις δύο ομάδες. Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Ράις με 17 πόντους, ενώ από τους Λαρισαίους ξεχώρισε ο Μάσι με 18.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 34-25, 54-47, 73-69

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ράις 17 (3), Ρότζερς 11, Ζορόσκι 12 (2), Παπανικολάου 8 (2), Μιλόσεβιτς, Χαριτόπουλος, Καλαμπόκης 9 (2), Γιάνκοβιτς 4, Γιαννόπουλος 3, Αθηναίου 3 (1), Ελντερ 6 (1).

ΟΛΥΜΠΙΑ: Γκριν 4, Παπαχρήστος 8 (2), Σάλσμπερι 4 (1), Μπόγδανος 5 (1), Παπακώστας 1, Μάσι 18, Τριχόπουλος 13 (1), Τόντιτς 8, Μπάτλερ 8

Επιμέλεια: Χρήστος Κυριαζής