ΛΑΡΙΣΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ 2-0 (Τελικό)

.

90+3' Λήξη αγώνα

88' Κίτρινη στον Σίμιτς (Λάρισα)

86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ. Ο Αμπουχατζίρα εκμεταλλεύθηκε μια αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων και με πλασέ σε κενή εστία, έκανε το 2-0.

81' Κίτρινη στον Αμπουχατζίρα (Λάρισα).

80' Ο Κάσας παίρνει τη θέση του σκόρερ του αγώνα Τουμέρ Μετίν (Λάρισα)

77' Σουάνης αντί του Φαμπιανέσι (Ξάνθη)

74' Ο Αμπουχατζίρα στη θέση του Τουάμα (Λάρισα)

72' Κίτρινη κάρτα στον Κωστούλα (Ξάνθη)

67' Φάουλ του Φαμπιανέζι, κεφαλιά του Βάλλα μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μάλαρζ.

63' Τον Ντε Νίγκρις αντικαθιστά ο Ινγκλέσιας (Λάρισα)

60' Ο Στίβαρ πήρε τη θέση του Λέιτε (Ξάνθη)

52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ. Ο Τουμέρ Μετίν ήταν ο παίκτης που εκμεταλλεύθηκε τη λάθος επιστροφή του Κωστούλα στον Γκσπούρνινγκ, κλέβοντας την μπάλα και αφού πέρασε τον Αυστριακό κίπερ της Ξάνθης, πλάσαρε σε κενή εστία, "γράφοντας" το 1-0 για τους γηπεδούχους.

48' Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια από τα αριστερά για την Ξάνθη, με τον Μαρσελίνιο Λέιτε, τη σέντρα του οποίου έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Κατσιαρός.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

44' Σουτ του Ρομέου εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Γκσπούρνινγκ.

37' Κίτρινη κάρτα στον Ααράμπ (Λάρισα)

27' Νέα κεφαλιά από τον Ντε Νίγκρις σε φάουλ του Μετίν, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

24' Σέντρα από τα δεξιά για τον Ντε Νίγκρις, ο οποίος μέσα από τη μικρή περιοχή δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλια.

18' Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου (Λάρισα)

15' Οι δύο ομάδες δίνουν μεγαλύτερη σημασία στις άμυνές τους, μέχρι στιγμής, με σκοπό να διατηρήσουν το μηδέν στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν ευκαιρίες στο ματς.

1' Έναρξη αγώνα

ΛΑΡΙΣΑ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μάλαρζ, Μπουκουβάλας, Νταμπίζας, Ντε Νίγκρις (63' Ινγκλέσιας), Τουάμα, Μετίν (80' Κάσας), Σίμιτς, Ααράμπ, Ρομέου, Μελίσσης, Κατσιαρός.
Στον πάγκο: Σέρεμετ, Κυριακίδης, Φερέιρα, Τριποτσέρης, Αμπουχατζίρα.

SKODA ΞΑΝΘΗ (Γιάννης Ματζουράκης): Γκσπούρνινγκ, Βάλλας, Παπαδημητρίου, Κωστούλας, Τζάγκι, Φλίσκας, Στρμπα, Κιντάνα, Πόι, Φαμπιανέσι (77' Σουάνης), Λέιτε (60' Στιβάρ).
Στον πάγκο: Λυμπερόπουλος, Βασιλακάκης, Σταθάκης, Κουκιέλκα, Τζιωρτζόπουλος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλόπουλος (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Πάνου (Αιτ/νίας) - Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)