ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 0-2 (Τελικό)

.

90+5' Λήξη του αγώνα.

Πέντε πρόκειται να είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

84' Αλλαγή: Σίμωσης αντί Ριέρα.

83' Αλλαγή: Στον πάγκο ο Ντιέ, στον αγωνιστικό χώρο ο Βέλλιος.

Ο Ηρακλής προσπαθεί να μειώσει το σκορ, σε μια προσπάθεια να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από την ήττα, αλλά δεν τα καταφέρνει.

69' Αλλαγή: Σιόβας στον αγωνιστικό χώρο, στον πάγκο ο Μπάλαμπαν.

67' Αλλαγή: Τη θέση του Μάρτος πήρε ο Γιάντσης.

66' Από μία κίτρινη κάρτα σε Ιάκομπ και Κουμόρτζι.

64' Με δέκα παίκτες ο Πανιώνιος. Ο Μανιάτης δέχτηκε κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο πάνω στον Λέκι, με τις -δίκαιες- διαμαρτυρίες του να του επιφέρουν δεύτερη κίτρινη, που ισούται με κόκκινη.

57' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 2-0. Εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα από πλάγια θέση και δεξιά, ο Μανιάτης -στην καρδιά της άμυνας- έπιασε την καρφωτή κεφαλιά, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

49' Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα.

47' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Ατομική προσπάθεια του Ριέρα από τα δεξιά όπως επιτίθενται οι κυανέρυθροι, παράλληλη μπαλιά για τον Μπάλαμπαν, ο οποίος περίμενε στο δεύτερο δοκάρι και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα του -ανήμπορου να αντιδράσει- Κοβαλέφσκι.

46' Αλλαγή: Ο Κονέ πήρε τη θέση του Ντίκα.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο μέρος.

Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα.

45+2' Λήξη του πρώτου μέρους.

Δύο πρόκειται να είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες στον Ιάκομπ, επειδή του σχίστηκε το φρύδι.

35' Σουτ σε καλή θέση από τον Επσταϊν, έπεσε και έδιωξε με τα πόδια ο Μπέλιτς.

33' Ελίχθηκε από τα αριστερά ο Μπάλαμπαν φτάνοντας μέχρι την μεγάλη περιοχή, αλλά το συρτό σουτ που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο.

Με το πρώτο ημίωρο να έχει σημπληρωθεί, καμία μεγάλη ευκαιρία δεν έχει σημειωθεί στην αναμέτρηση.

Η ένταση που δημιουργήθηκε, σε συνδυασμό με την μικρή διακοπή προκειμένου να ηρεμήσουν τα πνεύματα, είχε ως συνέπεια να χάσουν εντελώς τον ρυθμό τους οι 22 ποδοσφαιριστές (πλην των τερματοφυλάκων) που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στον αγωνιστικό χώρο.

15' Κίτρινη κάρτα στον Κατσαμπή, που πρωτοστάτησε στις συμπλοκές.

Η τελευταία απόφαση του διαιτητή δεν βρήκε σύμφωνους τους φιλοξενούμενους, με συνέπεια να υπάρξει ένταση και μικροσυμπλοκές μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

14' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα, για διαμαρτυρία .

11' Βολίδα του Ντιέ από τα 25 μέτρα, ασθενής απόκρουση από τον Μπέλιτς.

7' Πολύ δυνατό σουτ από πλευράς Παπαστεργιανού, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

4' Μακρινό σουτ του Ιάκομπ, δεν ανησυχεί ο Μπέλιτς.

1' Έναρξη του παιχνιδιού.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Ολεγκ Προτάσοφ): Κοβαλέφσκι, Κατσαμπής, Λέκι, Μάρτος, Γιαννούλης, Παπαστεργιανός, Ντιέ, Βουτσιάς, Επσταϊν, Ντίκα, Ιάκομπ.

Στον πάγκο: Μπαντής, Βέλλιος, Ηλιάδης, Γιάντσης, Παπαζαχαρίας, Κονέ, Ιωαννίδης.

Πανιώνιος (Εμίλιο Φερέρα): Μπέλιτς, Μανιάτης, Ομο, Ριέρα, Μπάλαμπαν, Καστελιόνε, Κουμόρτζι, Γουνδουλάκης, Κοντοές, Νικολάου, Τζαβέλλας.

Στον πάγκο: Μπεκέρα, Σκούφαλης, Σμόγιε, Σίμωσης, Αναστασόπουλος, Μπαρόνι, Σιόβας.

ΓΗΠΕΔΟ: Καυταντζόγλειο
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τάτσης (Ηπείρου), Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας)