ΑΕΚ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 3-2

Ημίχρονο στο παιχνίδι ΑΕΚ-Πανθρακικός στο Ολυμπιακό Στάδιο με το οποίο ολοκληρώνεται η 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Προηγείται 2-1 (Μαϊστόροβιτς 28', Τζόκιτς 39' αυτ.-Μπουβάλ 26') η Ένωση που θέλει να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί των τριών συνεχόμενων ηττών.

90'+3'Λήξη του αγώνα.

90'Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

86'Νέο δοκάρι για τον Πανθρακικό από τον Μπουβάλ που πιάνει πολύ δυνατό μακρινό σουτ.

85'Τρομερή ευκαιρία με τον Μπλάνκο να βγαίνει μόνος του απέναντι από τον Ρόκα, αλλά το πλασέ του έφυγε άουτ.

83'Νέα καλή στιγμή για τον Πανθρακικό με τον Ρομπέρ να σουτάρει αλλά ο Σάχα δεν αιφνιδιάζεται.

81'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χουανφράν μπαίνει αντί του Καράμπελα.

78'Δοκάρι για τον Πανθρακικό μετά από κεφαλιά του Μίτου για τον Πανθρακικού.

73'Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Μίτου αντί του Καζάκη.

72'Καταπληκτικό χτύπημα φάουλ του Ρομπέρ, θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σάχα.

70'Κίτρινη κάρτα στον Ρομπέρ του Πανθρακικού.

67'ΓΚΟΛ 3-2 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ! Απίστευτη ενέργεια του Ρομπέρ που πέρασε τον Αραούχο και από πολύ πλάγια θέση από αριστερά, αντί για σέντρα που περίμεναν όλοι, κάνει σουτ και σκοράρει.

64Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Γκερέιρο μετά από προσπάθεια του Μπλάνκο, να μην μπορεί να νικήσει από το ένα μέτρο τον Ρόκα.

63'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Θα μπει ο Γκερέιρο αντί του Ταχτσίδη.

60'Αλλαγή για τον Πανθρακικό.Ο Ντιαλό στη θέση του Καπετάνου.

60'Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ρομπέρ στη θέση του Αργυρίου

59'ΓΚΟΛ 3-1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Αυτή τη φορά η κίνηση του Σκόκο από τα αριστερά και το σουτ θα βρεί στόχο και θα χριστεί σκόρερ.

59'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο θα πάρει τη θέση του Χέρσι.

58'Σουτ του Αραούχο, σε ετοιμότητα για μία ακόμη φορά ο Ρόκα.

55'Εξαιρετικό σουτ από μεγάλη απόσταση του Φαγιάρδο, θα διώξει σε κόρνερ ο Σάχα.

53'Ο Κλεμέντ σταματά αντικανονικά λίγο πριν τη γραμμή της μεγάλης περιοχης τον Σκόκο και θα αντικρύσει κίτρινη κάρτα, παραχωρώντας φάουλ σε πολύ καλή θέση στην ΑΕΚ, που θα περάσει ανεκμετάλλευτο.

50'Δυνατό μακρινό σουτ του Ταχτσίδη, θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ρόκα.

49'Ακόμα μια ωραία προσωπική ενέργεια του Σκόκο που και πάλι δεν θα βρει στόχο.

46'Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'Λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να υπάρξει επιπλέον χρόνος.

39'ΓΚΟΛ 2-1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Από σέντρα του Αραούχο, ο Τζόκιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

38'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Σκόκο για διαμαρτυρία.

35'Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία θα χάσει ο Σκόκο, που βγήκε μόνος απέναντι από τον Ρόκα, αλλά σούταρε απελπιστικά άουτ.

34'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Τζόκιτς του Πανθρακικού για σκληρό φάουλ.

28'ΓΚΟΛ 1-1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Μαϊστόροβιτς παίρνει ρεβάνς καθώς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, νικάει τον Ρόκα και ισοφαρίζει.

26'ΓΚΟΛ 0-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ! Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Μπουβάλ με κίνηση ''πίβοτ'' ξέφυγε από την επιτήρηση του Μαϊστόροβιτς και πλάσαρε τον Σάχα.

21'Νέα καλή στιγμή για την Ένωση και πάλι με τον Σκόκο που δεν κατάφερε να νικήσει τον Ρόκα, που επέκρουσε εντυπωσιακά σουτ του Αργεντινού από μικρή απόσταση.

10'Καλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Σκόκο που έκανε ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και σούταρε με το δεξί, όμως ο Ρόκα ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε.

4'Δοκάρι για την ΑΕΚ με τον Μπλάνκο να γίνεται αποδέκτης κάθετης μπαλιάς, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει με το φαλτσαριστό σουτ που δοκίμασε απέναντι από τον Ρόκα.