Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 1-2 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη αγώνα.

90+2' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη

90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

82' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ. Σέντρα του Ουντότζι, καρφωτή κεφαλιά από τον Καούνο και 1-2 για τους γηπεδούχους.

81' Δυνατό σουτ από τον Μπαστία εκτός περιοχής, με τον Μιχαηλίδη να μπλοκάρει.

79' Κίτρινη κάρτα ο Λαδάκης.

79' Αλλαγή ο Ατρόμητος. Ο Μελισσάς στη θέση του Κάμπα.

76' Αλλαγή ο Αστέρα τρίπολης. Ο Ζεάν Κάρλος στη θέση του Βίλτσες.

76' Αλλαγή ο Ατρόμητος. Ο Σφακιανάκης στη θέση του Τάτου.

73' Νέα κούρσα του Περόνε, αλλά το πλασέ του αυτή τη φορά ήταν "άψυχο", με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Ντεγκρά.

66' Κίτρινη κάρτα στον Καούνος.

64' Κίτρινη κάρτα στον Ουτότζι.

52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Μαρσελάο να διώχνει το σουτ του Τάτου πάνω στη γραμμή.

47' ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ. Ο Περόνε κινήθηκε ανενόχλητος έξω από τη μεγάλη περιοχή του Αστέρα και με αριστερό σουτ έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

46' Αλλαγή ο Αστέρας Τρίπολης. Ο Ουντότζι στη θέση του Εστέβες

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

44' Αλλαγή ο Αστέρας Τρίπολης. Ο Αργυρόπουλος στη θέση του Φυτανίδη.

43' Αλλαγή ο Ατρόμητος. Ο Περόνε στη θέση του Αναστασάκου

41' Κίτρινη κάρτα στον Φαβάλι

31' ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ. Ο Αναστασάκος έπαιξε το 1-2 με τον Κουτσόπουλο, μπήκε στην περιοχή του Αστέρα και με σουτ "έγραψε" 1-0 για την ομάδα του.

25' Μεγάλη προσοχή στα αμυντικά τους καθήκοντα δίνουν μέχρι στιγμής οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, με αποτέλεσμα οι ελάχιστες ευκαιρίες του αγώνα να έχουν προέλθει από στημένες φάσεις και μακρινά σουτ.

21' Νέο σουτ από τον Σαρμιέντο αυτή τη φορά και πάλι εκτός εστίας.

13' Σέντρα-σουτ από τον Φαβάλι, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία των γηπεδούχων.

4' Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Νεμπεγλέρα, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντεγκρά.

1' Έναρξη αγώνα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μάριο Γκόμεζ): Ντεγκρά, Φυτανίδης (44' Αργυρόπουλος), Λαμπρόπουλος, Λαζαρίδης, Μαρσελάο, Μπαστία, Λαδάκης, Τσέζαρεκ, Βίλτσες (76' Ζεάν Κάρλος), Εστέβες (46' Ουντότζι), Καούνος
Στον πάγκο: Αναστασόπουλος, Έντερ, Ουριμπάρι, Μπαρτολίνι

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Κουτσόπουλος, Μπαζίνσκι, Αποστολόπουλος, Νεμπεγλέρας, Αναστασάκος (43' Περόνε), Φαβάλι, Νάστος, Κάμπας (79' Μελισσάς), Σαρμιέντο, Τάτος (76' Σφακιανάκης)
Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Πόποβιτς, Καραγκούνης, Σκόνδρας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπυρόπουλος (Δωδ/νήσου)
ΒΟΗΘΟΙ: Γενναίος (Αθηνών)-Μάλαμας (Ευβοίας)