LIVE: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-1 (Τελικό)

Σε εξέλιξη βρίσκεται το ντέρμπι μεταξύ Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ (ΝovaΣΠΟΡ FM 94.6, Novasports 1). Παρακολουθήστε Live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+4' Λήξη αγώνα

90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' Αλλαγή ο ΠΑΟ. Ο Ρουκάβινα αντικαθιστά τον Καραγκούνη

87' Αλλαγή ο ΠΑΟ. Ο Σιμάο στη θέση του Ζιλμπέρτο Σίλβα

83' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Ο ΙΒΙΤΣ. Ο παίκτης του ΠΑΟΚ δέχθηκε 2η κίτρινη για διαμαρτυρία.

84' Φαλτσαριστό σουτ του Βιεϊρίνια μακριά από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα.

78' Σουτ του Σαλπιγγίδη, με τα ακροδάκτυλα ο Κρέσιτς διώχνει την μπάλα.

76' Αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Ο Κρέσιτς στη θέση του Χαλκιά.

73' Αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου στη θέση του Φωτάκη.

71' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ. Η μπάλα πέρασε με κινηματογραφική ταχύτητα από τα πόδια τεσσάρων παικτών των γηπεδούχων και κατέληξε στον Κατσουράνη, ο οποίος με εκπληκτικό γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίκτυα του ΠΑΟΚ.

68' Αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Ο Μουν αντί του Κουτσιανικούλη

67' Σουτ του Καραγκούνη, πολύ δύσκολα σε κόρνερ ο Χαλκιάς

66' Αλλαγή ο ΠΑΟ. Ο Λέτο στη θέση του Νίνη.

63' Σέντρα-σουτ από τον Νίνη, με τον Χαλκιά να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

60' Τακουνάκι του Σίλβα μπροστά από τον Χαλκιά, μετά από σέντρα του Σαλπιγγίδη, με τον πορτιέρο του ΠΑΟΚ να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

56' Δυνατό σουτ του Καραγκούνη έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Χαλκιά να μπλοκάρει.

52' Κίτρινη κάρτα στον Σορλέν.

50' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

44' Κίτρινη στον Γκαρσία

41' Κίτρινη κάρτα στον Σαριέγκι.

39' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων με τον Γκαρσία να βρίσκει τον Βιεϊρίνια, ο οποίος κατέβασε την μπάλα με το στήθος και με σουτ εκτός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1.

37΄Κίτρινη κάρτα στον Ίβιτς.

34' Εξαιρετική κάθετη πάσα του Νίνη στον Σαλπιγγίδη, ο οποίος όμως άργησε να σουτάρει, με τον Χαλκιά να τον κλείνει πολύ καλά και να διώχνει την μπάλα.

30' Γιόμα του Μπιέρσμιρ, σουτ πάνω στην κίνηση από τον Σισέ, με τον Χαλκιά να μπλοκάρει την μπάλα.

24' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ. Σέντρα του Νίνη από τα δεξιά με εξωτερικό φάλτσο, ο Κατσουράνης πετάγεται στην καρδιά της μεγάλης περιοχής του ΠΑΟΚ και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

23' Κεφαλιά του Σισέ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Χαλκιά.

16' Κόρνερ του Νίνη, κεφαλιά από τον Σαλπιγγίδη μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε πλάγιο άουτ.

10' Πιο επιθετικός τα πρώτα 10 λεπτά ο Παναθηναϊκός, ο οποίος προσπαθεί να διασπάσει την καλά στημένη άμυνα του ΠΑΟΚ. Οι φιλοξενούμενοι περιμένουν το "τριφύλλι", θέλοντας να χτυπήσουν με αντεπιθέσεις.

3' Σουτ του Βιεϊρίνια στην κλειστή γωνία του Τζόρβα, με τον τερματοφύλακα των "πρασίνων" να μπλοκάρει την μπάλα.

2' Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Νίνη, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.