Παναιτωλικός-Πανιώνιος 7-8

Στη διαδικασία των πέναλτι (8-7) κατάφερε να πάρει την πρόκριση ο Πανιώνιος απέναντι στον Παναιτωλικό στο γήπεδο του Αγρινίου. Η κανονική διάρκεια και η παράταση έληξαν 0-0. Παρακολουθήστε τις σημαντικότερες στιγμές του ματς στο www.sport-fm.gr.

Παναιτωλικός-Πανιώνιος (7-8)

Η διαδικασία των πέναλτι

Πρόκριση για τον Πανιώνιο. Ο Αναστασιάδης εκτελεί το πέναλτι, αποκρούει ο Ανδριόλας και στέλνει τους "κυανέρυθρους" στην επόμενη φάση

1-0 για τον Πανιώνιο. με τον Καστεγιόνε

120' Λήξη της παράτασης. Στα πέναλτι θα κριθεί ο νικητής του ματς

106' Έναρξη δευτέρου μέρους στην παράταση

105' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης

100' Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι. Εμφανώς κουρασμένοι οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων

90' Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης στο Αγρίνιο

90+3' Λήξη του αγώνα. Στην παράταση οδηγούνται οι δύο ομάδες.

52' Ψηλοκρεμαστή σέντρα του Βούκοβιτς, με πορεία προς το τέρμα, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Ανδριόλας.

46' Σουτ του Μπαϊκαρά, δεν μπλόκαρε σταθερά την μπάλα ο Ανδριόλας, ωστόσο επανόρθωσε στην επαναφορά και το σουτ του Χάντζιτς.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+3' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Το παιχνίδι άρχισε και πάλι, τρία λεπτά καθυστερήσεις θα κρατήσει ο διαιτητής.

42' Διακοπή στο παιχνίδι. Ενα πλαστικό μπουκάλι έπεσε δίπλα στον Κοντοέ του Πανιωνίου, όταν εκείνος προσπάθησε να εκτελέσει πλάγιο αουτ. Εκείνος σταμάτησε και το έδειξε στον διαιτητή, με συνέπεια να προκληθεί αναστάτωση στις εξέδρες.

35' Καμία σημαντική φάση μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων.

1' Εναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός (Σίνισα Γκόγκιτς): Μπαμπανιώτης, Μπακάκης (79' Μπελεβώνης), Αναστασιάδης, Βούκοβιτς, Μόρετς, Λόπεζ, Δέντσας, Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης (90' Στογιάνοβιτς), Ζουρούδης, Χάντζιτς (75' Μουμίν)

Πανιώνιος (Εμίλιο Φερέρα): Ανδριόλας, Τζαβέλλας, Νικολάου (89' Αναστασόπουλος), Καστελιόνε, Μανιάτης, Κοντοές, Ομο, Μπάλαμπαν (78' Σκούφαλης), Ριέρα, Κουμόρτζι, Γουνδουλάκης (66' Εστογιάνοφ).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Δάλλας (Ηπείρου), Χαρίσης (Ηπείρου)