LIVE: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΟΣΦΠ 3-1 (Τελικό)

Ο Πανσερραϊκός νίκησε 3-1 τον Ολυμπιακό (16’ Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 85 Ριμόλντι - πεν. / 67' Μήτρογλου), στο γήπεδο των Σερρών, και προκρίθηκε στους "16" του Κυπέλλου Hellas OnLine. Παρακολούθηστε live την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

90+4' Τελευταίο σφύριγμα στην αναμέτρηση.

90' Τέσσερα πρόκειται να είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

86' Στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι με τον Μήτρογλου, όμορφο το πλασέ του, αποσόβησε με τα πόδια τον κίνδυνο ο Βασλαμάκης.

85' Ο Ριμόλντι εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών.

84' Κόκκινη κάρτα στον Αβ.Παπαδόπουλο και πέναλτι για τον Πανσερραϊκό. Ο Ελληνας αμυντικός ανέκοψε με το χέρι την μπάλα στην γραμμή.

80' Μοναδική χαμένη ευκαιρία από τον Μήτρογλου. Ο νεαρός επιθετικός έστειλε προ κενού τέρματος ψηλά την μπάλα αουτ.

78' Αλλαγή: Ο Σοϊλέδης πήρε τη θέση του Οσκαρ.

77' Αλλαγή: Ο Κωνσταντινίδης πήρε τη θέση του Τάντιτς.

76' Μακρινό πλασέ του Μήτρογλου, με τον Βασλαμάκη εκτός θέσης, πέρασε αουτ.

75' Κίτρινη κάρτα στον Σκάγλια.

75' Αλλαγή: Ο Καλί πήρε τη θέση του Παπάζογλου.

70' Αλλαγή: Τη θέση του Ανάκογλου πήρε ο Κοντός.

67' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 2-1. Ο Γκαλέτι γύρισε παράλληλα την μπάλα από τα δεξιά και ο Μήτρογλου με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι μείωσε το σκορ.

63' Δυνατό σουτ από τον Γκαλέτι, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βασλαμάκη.

59' Αλλαγή: Τη θέση του Στολτίδη πήρε ο Γ.Παπαδόπουλος.

59' Εξηντάρια μπαλιά του Οσκαρ με στόχο τον Γκαλέτι, ο Αργεντινός άσος επιχείρησε ένα συρτό σουτ, το οποίο όμως ήταν απελπιστικά άστοχο.

57' Μακρινό σουτ του Σκάγκλια, με δεύτερη προσπάθεια ο Πάρντο.

52' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό, 2-0. Ο Αθανασιάδης πήρε θέση στην καρδιά της άμυνας των Πειραιωτών και ανενόχλητος έπιασε την καρφωτή κεφαλιά διπλασιάζοντας τα τέρματα του Πανσερραϊκού.

47' Πρώτο σουτ στο δεύτερο μέρος, από τον Ανάκογλου, αλλά ήταν άστοχο.

46' Αλλαγή: Ο Ζαϊρί πήρε τη θέση του Μαρέσκα.

46' Εναρξη της επανάληψης.

45+3' Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο μέρος.

45' Δύο πρόκειται να είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

44' Βαθιά μπαλιά του Γκαλέτι, στην κεφαλιά ο Στολτίδης, που δεν βρήκε στόχο.

43' Με το «σταγονόμετρο» οι σημαντικές ευκαιρίες στην αναμέτρηση.

39' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου.

36' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ριμόλντι, μπλόκαρε με σιγουριά ο Πάρντο.

35' Μοιρασμένη η κατοχή της μπάλας.

32' Προβλήματα στην ανάπτυξη παρουσιάζουν οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού.

26' Κίτρινη κάρτα στον Γκαλέτι.

21' Κίτρινη κάρτα στον Τάντιτς.

19' Κάθετη πάσα με αποδέκτη τον Λεοζίνιο, ο οποίος πέρασε τον Πάρντο, αλλά άνοιξε πολύ την μπάλα με συνέπεια να την χάσει τελικά την κατοχή της από τον Ισπανό τερματοφύλακα.

16' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό, 1-0. Ο Λεοζίνιο έπιασε ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια στο βάθος της εστίας των Πειραιωτών.

10' Πολλά αβίαστα λάθη στο χώρο του κέντρου από τις δύο ομάδες.

6' Καρφωτή κεφαλιά από τον Ραούλ Μπράβο, μπλοκάρει εύκολα ο Βασλαμάκης.

4' Αναγνωριστικό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.

1' Εναρξη του αγώνα.

Πανσερραϊκός (Γκιγιέρμο Ογιος): Βασλαμάκης, Γαλανόπουλος, Κάστρο, Σκάγκλια, Παπάζογλου, Ανάκογλου, Ριμόλντι, Τάντιτς, Αθανασιάδης, Λεοζίνιο, Γεωργίου.

Ολυμπιακός (Ζίκο): Πάρντο, Κ. Παπαδόπουλος, Αβ. Παπαδόπουλος, Γκαλίτσιος, Μπράβο, Στολτίδης, Μαρέσκα, Λεντέσμα, Γκαλέτι, Οσκαρ, Μήτρογλου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χαραλαμπίδης (Καβάλας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Γκάγκας (Λάρισας)
ΓΗΠΕΔΟ: Δημ. Σερρών