Πιερικός - Εργοτέλης 2-2 (4-2 στα πέναλτι)

.

4-2 ο Πιερικός, με τον Γιαζιτζόγλου. Η ομάδα της Κατερίνης είναι στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας

Ο Καρακούτσης απέκρουσε το πέναλτι του Ρομάνο!

Έναρξη της διαδικασίας των πέναλτι

120': Λήξη της παράτασης

110' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ: Ο Πέντα εκτέλεσε ένα φάουλ μέσα στην περιοχή, ο Γκουγκουλιάς "πετάχθηκε" στην πορεία της μπάλας και με δυνατή κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Δασκαλάκη

106': Έναρξη του β' μέρους

105': Λήξη του ημιχρόνου της παράτασης

104' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Το δυνατό σουτ του Φραγκουλάκη αποκρούστηκε αρχικά απο τον Καρακούτση και ο επερχόμενος Σασιασβίλι δεν είχε πρόβλημα να "σπρώξει" την μπάλα στην ανυπεράσπιστη εστία

101': Επιφυλακτικές και οι δυο ομάδες στο έξτρα ημίωρο, προσέχουν περισσότερο τις άμυνές τους

91': Ξεκίνησε η παράταση

90': Λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα

89' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ο Λεάλ με εξαιρετικό σουτ μέσα απο την περιοχή "κάρφωσε" την μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" του Καρακούτση και ισοφάρισε

66': Πιέζει για την ισοφάριση ο Εργοτέλης -χωρίς, ωστόσο, να δημιουργεί κλασικές ευκαιρίες

54' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΙΕΡΙΚΟ: Μετά απο ωραία σέντρα του Πέντα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί "πετάχτηκε" ο Τασίδης και με δυνατή κεφαλιά απο κοντά άνοιξε το σκορ

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου

45': Λήξη του ημιχρόνου

44': Ο Τσεσνάουσκις γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, όμως ο επερχόμενος Λεάλ -σχεδόν σε κενή εστία- έστειλε την μπάλα άουτ

28': Ο Ντεμπελέ βρέθηκε τετ α τετ με τον Δασκαλάκη, αλλά το πλασέ που επιχείρησε δεν ήταν καλό και ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη απέκρουσε. Απο την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μακρής έπιασε δυνατή κεφαλιά, η οποία πέρασε μόλις άουτ

25': Κακό παιχνίδι, χωρίς κάποια κλασική ευκαιρία μέχρι τώρα στην Κατερίνη

1': Έναρξη του αγώνα

Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Καρακούτσης, Καλλιμάνης, Παντελιάδης, Τασίδης, Εξουζίδης, Μακρής, Μαρτίνεζ, Ντεμπελέ, Φρέντερικς, Πέντα, Θάνος.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Χίμπλιγκερ, Σασιασβίλι, Ρουμπάκης, Μπέτο, Τσεσνάουσκις, Σιάκκας, Λεάλ, Δ. Κοιλάρας, Φραγκουλάκης, Μπερτόσα.