LIVE: Εορδαϊκός-Παναθηναϊκός 0-3

Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα ο Παναθηναϊκός, που προηγείται 2-0 στην Κοζάνη επί του Εορδαϊκού για τη φάση των «32» του Κυπέλλου. Προηγούνται 3-0 με σκόρερ τον Άντε Ρουκάβινα (2',26') και τον Νίνη στο 75' οι ''πράσινοι''. Με τον Γιούρκα Σεϊταρίδη στο δεξί άκρο της άμυνάς τους παρατάσσεται το ''τριφύλλι''. Κατάμεστο το δημοτικό στάδιο της Κοζάνης από 5.000 θεατές, περίπου 1.500 οπαδοί των φιλοξενουμένων στις εξέδρες.

90'+2'Λήξη του αγώνα.

90'Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

75'ΓΚΟΛ 0-3 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Ο Σωτήρης Νίνης εκτελεί φάουλ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παρασκευά.

69'Αλλαγή για τον Εορδαϊκό. Γεραγώτης αντί του Μερεσιώτη

63'Αλλαγή για τον Εορδαϊκό. Μπαίνει ο Κουλίδης αντί του Μπίκου.

60'Ο Ρουκάβινα τροφοδοτεί τον Νίνη, ο οποίος δοκιμάζει το σουτ αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Παρασκευά.

57'Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαχλελής θα μπει αντί του Σισέ.

55'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Σισέ.

54'Αλλαγή για τον Εορδαϊκό. Ο Οικονόμου θα πάρει τη θέση του Σερσένη.

46'Έναρξη του δευτέρου μέρους. Μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Πετρόπουλος στη θέση του Χριστοδουλόπουλου

45'+1'Λήξη του πρώτου μέρους.

45΄Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

42'Ο Σισέ φτάνει κοντά στο γκολ με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα του Νίνη, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

34'Ευκαιρία για τον Εορδαϊκό μετά από κόρνερ με τον Διαμαντόπουλο να πιάνει μονοκόμματο σουτ που φεύγει πολύ ψηλά άουτ.

26'ΓΚΟΛ 0-2 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Και πάλι ο Ρουκάβινα βρίσκει στόχο. Αυτή τη φορά με κεφαλιά μετά από σέντρα ακριβείας του Νίνη στην ''καρδιά'' της περιοχής.

21'Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Τοπάλη να πιάνει σουτ που δεν ανησυχεί τον Γκαλίνοβιτς.

Ο Παναθηναϊκός εκμεταλλευόμενος το γρήγορο προβάδισμα που πήρε στο σκορ, ελέγχει το ρυθμό του παιχνιδιού, χωρίς να ρισκάρει.

16'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Μαργιορίδης του Εορδαϊκού.

2'ΓΚΟΛ 0-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!Μετά από κόρνερ του Λέτο και λάθος διώξιμο του Καραμπατζάκη, ο Ρουκάβινα με ανάποδο ψαλίδι ανοίγει το σκορ!

1'Έναρξη της αναμέτρησης.

Συνθέσεις:

Εορδαϊκός: Παρασκευάς, Τζελέπης, Καραμπατζάκης, Μαργιορίδης, Σερσένης (54'Οικονόμου), Γεροντίδης, Δεληζήσης, Μπίκος (63'Κουλίδης), Τοπάλης, Μερεσιώτης (69'Γεραγώτης) , Διαμαντόπουλος.

Παναθηναϊκός: Γκαλίνοβιτς, Καντέ, Δάρλας, Βύντρα, Σεϊταρίδης, Σιμάο, Νίνης, Λέτο, Χριστοδουλόπουλος (46'Πετρόπουλος), Ρουκάβινα, Σισέ (57'Μαχλελής).

Διαιτητής: Απόστολος Αμπάρκιολης
Βοηθοί: Δημητριάδης, Δημόπουλος