LIVE: Θρασύβουλος- ΑΕΚ 1-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη ο αγώνας Κυπέλλου μεταξύ της ΑΕΚ και του Θρασύβουλου, στη Φυλή με ''έπαθλο'' μια θέση στους ''16'' του θεσμού. 1-0 προηγείται στην παράταση ο Θρασύβουλος με σκόρερ τον Καραμαλίκη στο 104'! Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

120'+1'Λήξη του αγώνα.

120'Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος της παράτασης.

118'Κεφαλιά του Μπλάνκο, η μπάλα πέρασε άουτ.

106'Έναρξη του δεύτερου μέρους της παράτασης.

105'Λήξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

104'ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ! Ο Καραμαλίκης βρίσκεται στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και δεν δυσκολεύεται να νικήσει τον Σάχα, κάνοντας το 1-0!

103'Ο Παυλής κάνει ωραίο σουτ από μακρινή απόσταση, όμως η μπάλα θα περάσει άουτ.

98'Από σέντρα του Σκόκο, ο Μπλάνκο από πολύ καλή θέση πιάνει αδύναμη κεφαλιά που δεν δυσκολεύει τον Μπαρτζώκα.

91'Έναρξη της παράτασης με μια αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ιορντάκε περνάει στη θέση του Λεονάρντο.

90'+3'Λήξη του αγώνα.

90'+1'Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λεονάρντο ο Παυλής έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

90'+1'Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Μπλάνκο από πλάγια θέση να σουτάρει άουτ.

90'Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

88'Ο Παυλής τροφοδοτεί τον Μπλάνκο στην καρδιά της περιοχής, αλλά ο Αργεντινός πιάνει αέρα και χάνει μεγάλη ευκαιρία.

87'Αδύναμη κεφαλιά του Σκόκο, δεν ανησυχεί τον Μπαρτζώκα.

84'Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Καραμαλίκης μπαίνει αντί του Αλεξάντροβιτς.

78'Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Παυλής πιάνει φοβερό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα τραντάζει το δεξί δοκάρι του Μπαρτζώκα.

75'Μεγάλη ευκαιρία για τον Θρασύβουλο! Ο Μαϊστόροβιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα προς τα πίσω, αναγκάζοντας τον Σάχα σε αντυπωσιακή απόκρουση.

74'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Παυλής θα περάσει στον αγώνα αντί του Ταχτσίδη.

72'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Γεωργέας της ΑΕΚ.

71'Κεφαλιά του Γιάχιτς που βρισκόταν στην περιοχή της ομάδας της Φυλής, πέρασε άουτ.

70'Ωραία ομαδική ενέργεια των παικτών της ΑΕΚ με τον Σκόκο που ήταν ο τελικός αποδέκτης της μπάλας να μην κάνει σωστή επιλογή και τους αμυντικούς του Θρασύβουλου να διώχνουν.

65' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Μίχος μπαίνει αντί του Ντοριβάλ.

64'Κίτρινη κάρτα για παίκτη του Θρασύβουλου. Θα την αντικρίσει ο Παληγεώργος.

56' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο. Ο Ντελγκάδο μπαίνει αντί του Κατσίκη.

55'Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, ο Νάτσο Σκόκο αιφνιδιάζεται όταν γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην μικρη περιοχή και σε πλάγια θέση, με αποτέλεσμα να στείλει την μπάλα στα χέρια του Μπαρτζώκα.

53'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σκόκο θα μπει αντί του Χέρσι.

51'Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Ταχτσίδη να σουτάρει λίγο κάτω από τη σέντρα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

49'Δοκάρι για την ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο πιάνει δυνατό σουτ από 25 μέτρα και η μπάλα βρίσκει το δεξί δοκάρι του Μπαρτζώκα, στην επαναφορά ο Χέρσι από πλάγια θέση σουτάρει απελπιστικά άουτ.

46'Έναρξη του δεύτερου μέρους.

45'Λήξη του ημιχρόνου.

37'Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Παληγεώργου, θα περάσει ελάχιστα άουτ.

34'Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Μάκο να βγάζει σέντρα από τα δεξιά και τον Ταχτσίδη να σουτάρει από τα δύο μέτρα αλλά ο Ζαπρόπουλος πάνω στη γραμμή αποσοβεί το γκολ.

28'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Βασιλείου του Θρασύβουλου.

27'Απαντά ο Θρασύβουλος στην αντεπίθεση με τον Κατσίκη να πιάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αναγκάζοντας τον Σάχα να διώξει σε κόρνερ.

26'Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ με τον Ταχτσίδη με κάθετη μπαλιά να βγάζει τον Μπλάνκο σε θέση βολής απέναντι από τον Μπαρτζώκα, όμως το σουτ του Αργεντινού δεν είναι καλό και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Θρασύβουλου.

22'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Ντοριβάλ του Θρασύβουλου.

Συμπληρώνεται το πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης χωρίς να υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο. Η ΑΕΚ ελέγχει την κυκλοφορία της μπάλας, αλλά ο ρυθμός του αγώνα παραμένει χαμηλός.

9'Καλή ευκαιρία για τον Θρασύβουλο με τον Χατζηπαντελίδη να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά υπό πίεση πλασάρει άουτ.

8'Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Λεονάρντο, μετά από τακουνάκι του Χέρσι, να στέλνει την μπάλα από καλή θέση πάνω στον Μπατζώκα.

3'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Μαϊστόροβιτς.

2'Μακρινό σουτ από τον Σαπάνη, η μπάλα περνάει άουτ.