Λάρισα-Άρης 2-2 (Τελικό)

.

90': Λήξη του αγώνα

83 - Αλλαγή για τη Λάρισα: Ο Μετίν στη θέση του Τουάμα

74' - Κίτρινη κάρτα για τον Άρη: Ο Κόκε δέχθηκε την κίτρινη κάρτα για "θέατρο"

72' - Αλλαγές και για τις δύο ομάδες: Ο Γιαννακόπουλος στη θέση του Σίμιτς και ο Λαμπριάκος στη θέση του Κουλουχέρη

60' - Κίτρινη κάρτα για τη Λάρισα: Ο Ιγκλέσιας "γκρέμισε" τον Χαβίτο

56': Ο Χαβίτο μπήκε απο δεξιά στην περιοχή της Λάρισας, όμως το δυνατό σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε απο τον Μάλαρτζ στην κλειστή γωνία του

55' - Αλλαγή για τον ΆρηΟ Χαβίτο περνάει στο γήπεδο, στη θέση του Κάλβο

54' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ: Εξαιρετικό σουτ του Ρομέου, έξω απο την περιοχή, με το εξωτερικό φάλτσο, η μπάλα "τράνταξε" το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου

46' - Αλλαγή για τον Άρη: Ο Γκρατσιάν αντικαθιστά τον Φερνάντες

46' - Αλλαγή για τη Λάρισα: Ο Ιγκλέσιας μπαίνει στη θέση του Κυριακίδη

45'+4': Λήξη του ημιχρόνου

45' - Κίτρινη κάρτα για τον Άρη: Ο Φερνάντες μπλέχτηκε σε "κοκορομαχίες" με τους παίκτες της Λάρισας και "κιτρινίστηκε" απο τον Σπάθα

43' - ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ: Ντε Νίγκρις και Φερνάντες διεκδίκησαν στον αέρα την μπάλα, με τον παίκτη της ΑΕΛ να βρίσκει με το απλωμένο χέρι του στο πρόσωπο τον μέσο του Άρη. Μάλλον υπερβολική, ωστόσο, η απόφαση του Σπάθα, να τον αποβάλλει γι' αυτή τη φάση

33' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ: Γύρισμα του Πίτου Γκαρσία στην περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Κόκε, που με δυνατό δεξί σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Μάλαρτζ

26' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ: Εξαιρετικό γύρισμα του Βενετίδη, απο αριστερά, στο ύψος του πέναλτι και εκεί ο επερχόμενος Τουάμα, νίκησε με αριστερό πλασέ στην κίνηση τον Σηφάκη

25' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ: Εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία στο πρώτο δοκάρι, εκεί "πετάχθηκε" πιο ψηλά απ' όλους o Αμπρέου και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

24' - Κίτρινη κάρτα για τη Λάρισα: Ο Βενετίδης μάρκαρε δυνατά απο πίσω τον Ναφτί

18': Ωραία ενέργεια και φαλτσαριστό σουτ του Αμπρέου, έξω απο την περιοχή, απέκρουσε δύσκολα στη δεξιά του γωνία ο Μάλαρτζ

14': Σύγχυση μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ, μετά απο εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Κόκε -το σουτ του οποίου, ωστόσο, απο κοντά, κόντραρε στην πλάτη αμυντικού. Στη συνέχεια της φάσης, ο Αμπρέου υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

8' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ: Καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ απο τον Σίμιτς, που, λίγο έξω απο την περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" του Σηφάκη

5': Ωραία πάσα του Βενετίδη στον Αμπουχατζίρα, που μπήκε απο αριστερά στην περιοχή -το σουτ, όμως, που επιχείρησε απο καλή θέση κόντραρε στα σώματα των αμυντικών

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΛΑΡΙΣΑ: Μάλαρτζ, Μπουκουβάλας, Βενετίδης, Κυριακίδης, Ντε Νίγκρις, Τουάμα, Σίμιτς, Ααράμπ, Ρομέου, Μελίσσης, Αμπουχατζίρα

ΑΡΗΣ: Σηφάκης, Αράνο, Κουλουχέρης, Ναφτί, Κάλβο, Φερνάντες, Κόκε, Αμπρέου, Νασούτι, Γκαρσία, Φλάβιο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπάθας (Πειραιά)
ΒΟΗΘΟΙ: Γενναίος (Αθηνών), Τάτσης (Ηπείρου)