ΠΑΟΚ-SKODA Ξάνθη 1-0 (Τελικό)

.

9+4' Λήξη αγώνα

90+4' Κίτρινη στον Λίνο

90+1' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ. Ο Ίβιτς από κοντά με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

89' Αλλαγή. Ο Ζιέντσουκ στη θέση του Αμπενά

87' Μόνος του απέναντι από τον Κρέσιτς βρέθηκε ο Πόι, σε μια αντεπίθεση της Ξάνθης, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον πορτιέρο των γηπεδούχων.

85' Τετ-α-τετ του Κουτσιανικούλη με τον Γκσπούρνινγκ, ο οποίος έδιωξε το πλασέ του παίκτη του ΠΑΟΚ.

84' Αλλαγή. Ο Λιαπάκης στη θέση του Σουάνη

83' Κίτρινη ο Στρμπα

75' Αλλαγή. Ο Μουσλίμοβιτς αντικαθιστά τον Φωτάκη

72' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδημητρίου.

70' Μεγάλη ευκαιρία χάνει η Ξάνθη, με τον Αμπένα να πλασάρει πάνω στον Κρέσιτς.

68' Αλλαγή. Ο Κρέσιτς στη θέση του Χαλκιά.

66' Αλλαγή. Τη θέση του Αλσαΐφι πήρε ο Αμπένα.

66' Κεφαλιά του Στρμπα από πολύ κοντά, με τον Χαλκιά να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

57' Ωραίος συνδυασμός των παικτών του ΠΑΟΚ, η μπάλα φτάνει στον Παπάζογλου, το πλασέ του οποίου περνάει λίγο έξω από την εστία της Ξάνθης.

56' Αδύναμο σουτ του Σουάνη εκτός περιοχής, ο Χαλκιάς μπλοκάρει εύκολα.

49' Αλλαγή. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Βιεϊρίνια

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

40' Δυνατό σουτ από τον Σνάουτσνερ εκτός περιοχής, με τον πορτιέρο των Ακριτών να διώχνει με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ.

28' Κάθετη πάσα του Ίβιτς στον Φωτάκη, αυτός από τα δεξιά "κόβει" στο σημείο του πέναλτι, όμως ο Βάλλας διώχνει την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

20' Πιο επιθετικός στα πρώτα είκοσι λεπτά ο ΠΑΟΚ, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να "χτυπήσουν" στις αντεπιθέσεις.

19' Σέντρα-σουτ του Λίνο, εύκολα μπλοκάρει ο Γκσπούρνινγκ

13' Σουτ εκτός περιοχής από τον Σορλέν, ο Γκσπούρνινγκ μπλοκάρει εύκολα.

6' Εκτέλεση φάουλ από τον Λίνο, η μπάλα βρίσκει σε πόδια μέσα στην περιοχή της Ξάνθης και περνάει ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι των φιλοξενούμενων.

4' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Σορλέν, διώχνει σε νέο κόρνερ ο Γκσπούρνιγκ.