LIVE: Ατρόμητος- Ολυμπιακός 0-1 (Τελικό)

Ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας (0-1). Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+2' Λήξη του αγώνα.

90+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Περόνε μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, αλλά το σουτ του βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

88' Εκπληκτικό ανάποδο "ψαλίδι" του Γκαλέτι στο τραγικό λάθος του Μιχαηλίδη, ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου έβγαλε κόρνερ.

82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σαρμιέντο άφησε τη θέση του στον Περόνε.

81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γ. Παπαδόπουλος αντί του Κατσικογιάννη.

80' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Γκαλέτι έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Όσκαρ κατέβασε στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ ο Ισπανός άνοιξε το σκορ.

78' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σφακιανάκης αντί του Τάτου.

74' Μοναδική ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα από τα δεξιά, ο Μήτρογλου μόνος του μπροστά στο τέρμα... κατάφερε να την στείλει έξω.

73' Σουτ του Μήτρογλου μέσα από την περιοχή σε πλεονεκτική θέση, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ.

69' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο του Ατρομήτου.

69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φετφατζίδης στη θέση του Σοϊλέδη.

67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Καραγκούνη.

63' Σέντρα του Γκαλέτι από δεξιά, ο Μήτρογλου υπό πίεση έστειλε με κεφαλιά την μπάλα άουτ.

61' Εκπληκτική λόμπα του Μήτρογλου έξω από την περιοχή, ο Μιχαηλίδης εντυπωσιακά σε κόρνερ.

60' Σέντρα σουτ του Κουτσόπουλου, στα χέρια του πορτιέρο του Ολυμπιακού.

55' Καλό σουτ του Σοϊλέδη από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Μιχαηλίδη.

49' Ωραία ενέργεια του Φαβάλι, ο οποίος έκανε το μονοκόμματο σουτ αλλά δεν ήταν δυνατό και κατέληξε στα χέρια του Νικοπολίδη.

46΄ Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο με περίπου δέκα λεπτά καθυστέρηση.

*** «Έχει εκτονωθεί η κατάσταση και είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. Τα πράγματα ηρέμησαν», σχολίασε ο κ. Σπανός. Πλέον απομένει το «Οk» της Αστυνομίας για να ξεκινήσει ο αγώνας.

** Δεν έχει ξεκινήσει ακόμα το δεύτερο ημίχρονο. Η Αστυνομία φαίνεται να επιθυμεί τη διακοπή του αγώνα, ενώ οι δύο ομάδες θέλουν να συνεχιστεί κανονικά το ματς. Στον αγωνιστικό χώρο βρέθηκε και ο πρόεδρος του Ατρόμητου κ. Γιώργος Σπανός, ο οποίος έπειτα είχε συζήτηση με τους φίλους της ομάδας. Το ίδιο έπραξαν και άνθρωποι του Ολυμπιακού με τους δικούς τους φιλάθλους.

* Επεισόδια στο τέλος του α' μέρους. Σε ένα καφέ δίπλα από τις εξέδρες οπαδοί των δύο ομάδων ανταλλάσουν αντικείμενα και ορισμένοι από αυτούς μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Δυνατό σουτ του Μπαζίνσκι έξω από την περιοχή, άστοχο.

41' Κίτρινη κάρτα στον Νεμπεγλέρα του Ατρόμητου.

40' Η σειρά των γηπεδούχων να πιέσουν και να περιορίσουν τις επελάσεις των "ερυθρόλευκων''.

39' Κίτρινη κάρτα στον Φαβάλι των Περιστεριωτών.

35' Aκόμη μια καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Κουτσοπουλος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Κάμπας πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας, όμως η προβολή του πέρασε ελάχιστα άουτ.

30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Τάτος εκμεταλλεύτηκε την ολιγωρία στην άμυνα του Ολυμπιακού, προσποιήθηκε αλλά το σουτ του έδιωξε σε κόρνερ ο Νικοπολίδης.

30' Πολύ κακό πρώτο μέρος, άσχημο θέαμα και ελάχιστες καλές συνεργασίες...

24' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νεμπεγλέρα, ο Νικοπολίδης στη σωστή θέση μπλόκαρε.

20' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολόπουλο του Ατρομήτου.

16' Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει πιάσει ρυθμό στο παιχνίδι της, επομένως δεν υπάρχουν καλές στιγμές απέναντι από τις δύο εστίες.

11' Xωρίς κάτι το ιδιαίτερο συνεχίζεται το ματς.

6' Παρά τις πολλές απουσίες στην ενδεκάδα, οι "ερυθρόλευκοι" έχουν μπει στο παιχνίδι αποφασισμένοι να κλείσουν τον Ατρόμητο στα καρέ του.

1' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, αλλά το σουτ του απέκρουσε σωτήρια ο Μιχαηλίδης.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Τάτος (78' Σφακιανάκης), Κουτσόπουλος, Νεμπεγλέρας, Αποστολόπουλος, Φαβάλι, Σαρμιέντο (82' Περόνε), Μπαζίνσκι, Καραγκούνης (67' Μπρίτο), Κάμπας.

Ολυμπιακός (Ζίκο): Νικοπολίδης, Πάντος, Ζεβλάκοφ, Μέλμπεργκ, Μπράβο, Γκαλέτι, Σοϊλέδης (69' Φετφατζίδης), Στολτίδης, Κατσικογιάννης (81' Γ. Παπαδόπουλος), Όσκαρ, Μήτρογλου.

ΓΗΠΕΔΟ: «Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παμπορίδης (Κιλκίς)
ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Καρσιώτης (Κορίνθου)