Ηρακλής-Αστ. Τρίπολης 1-0 (τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα Ηρακλής-Αστέρας Τρίπολης (0-0), στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Superleague. Παρακολουθήστε από το www.sport-fm.gr τις κυριότερες φάσεις της αναμέτρησης.

90+4' Λήξη αγώνα

89’: Αλλαγή.Τη θέση του Φυτανίδη πήρε ο Καούνος.

88' ΓΚΟΟΟΟΛ!!!. Ο Γιάκομπ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Γιάντση.

85’: Αλλαγή. Τη θέση του Μιλάνο πήρε ο Κονέ.

83’: Αλλαγή. Ο Ιωαννίδης πήρε τη θέση του Γιαννούλη

80’ : Ο Ουριμπάρι σούταρε, αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ.

79’ : Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι σε μια φάση με τον Μιλάνο, ο οποίος φάνηκε ότι ανατράπηκε από αμυντικό του Αστέρα.

70’: Αλλαγή. Ο Λαμπρόπουλος πήρε τη θέση του Εστέβες.

67’ : Ο Ιάκομπ μπήκε στην περιοχή (από τα αριστερά) των φιλοξενούμενων, σούταρε, αλλά ο Αναστασόπουλος κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα.

64’ : Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού, αφού ο Ηρακλής δεν πιέζει όσο στο πρώτο μέρος και ο Αστέρας συνεχίζει να έχει παθητικό ρόλο.

62’: Αλλαγή. Τη θέση του Ζεάν Κάρλος πήρε ο Καρέρα.

61’: Αλλαγή. Ο Γιάντσης στη θέση του Ντίκα.

60’ : Καλό σουτ του Εστέβες (του Αστέρα), η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

52’: Δεν έχει σημειωθεί κάποια αξιόλογη φάση μέχρι αυτή τη στιγμή.

47’: Τις ίδιες ακριβώς ενδεκάδες παρέταξαν και στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου του αγώνα οι δύο προπονητές.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

40’: Κίτρινη κάρτα στον Ιάκομπ (του Ηρακλή).

40’: Κίτρινη κάρτα στον Ουριμπάρι (του Αστέρα).

37’: Περίπου 4.000 οπαδοί του Ηρακλή έχουν βρεθεί στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, με ορισμένους να αποδοκιμάζουν τον πρόεδρο «κυανόλευκης» ΠΑΕ, Αντώνη Ρέμο!

33’: Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι (του Αστέρα).

31’: Ο Επστάιν είχε την ευκαιρία να σκοράρει, αλλά ο Αναστασόπουλος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

30’: Μέχρι στιγμής δεν σημειώθηκε κάποια αξιόλογη ευκαιρία από τις δύο ομάδες, αν και οι φιλοξενούμενοι έχουν τον έλεγχο του αγώνα. Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι προσπαθούν να επιβάλουν το παιχνίδι τους, αλλά δεν μπορούν να διασπάσουν την καλοστημένη άμυνα του Αστέρα.

25’: Οφσάιντ ο Τσέζαρεκ, έπειτα από ασίστ του Εστέβες, και δεν μπορεί να απειλήσει τον Κοβαλέφσκι.

20’: Χωρίς ευκαιρίες έχουν κυλίσει τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού.

14’: Ο Αστέρας έχει περισσότερο παθητικό ρόλο και θέλει να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις τον Ηρακλή.

11’: Καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει καταφέρει να φτάσει στην αντίπαλη περιοχή με αξιώσεις.

6’: Ο Επστάιν επιχείρησε σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.

1’: Έναρξη αγώνα

* Ο Ηρακλής έχει τέσσερις σερί ήττες (με Καβάλα, ΠΑΟΚ, Πανιώνιο και Λεβαδειακό) στο πρωτάθλημα, ενώ έχασε στα Τρίκαλα από την τοπική ομάδα και αποκλείστηκε από το Κύπελλο Hellas OnLine.

* Το... δευτέρο ντεμπούτο του στον πάγκο του Ηρακλή πραγματοποιεί ο Σάββας Κωφίδης στο συγκεκριμένο ματς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Κωφίδης): Κοβαλέφσκι, Μάρτος, Κατσαμπής, Παπαζαχαρίας, Γιαννούλης, Μιλάνο, Παπαστεριανός, Ντιέ, Επστάιν, Ντίκα, Ιάκομπ.

Στον πάγκο: Μπαντής, Βουτσιάς, Ηλιάδης, Κονέ, Γιάντσης, Βέλλιος, Σαρακατσάνος, Ιωαννίδης και Ντάλα Μπόνα.

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Βαγγέλης Βλάχος): Αναστασόπουλος, Μπαρτολίνι, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Ουριμπάρι, Μπαστιά, Λαδάκης, Εστέβες, Ουντόζι, Ζεάν και Τσέζαρεκ.

Στον πάγκο: Ντεγκρά, Αργυρόπουλος, Ρόκας, Βίλτσες, Καούνος, Καρέρα και Λαμπρόπουλος.

Διαιτητής: Παππάς Α. (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Νικολακόπουλος Α. (ΕΠΣ Αθηνών), Γεωργαράκος Ν. (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Αρετόπουλος Α. (ΕΠΣ Τρικάλων)
Παρατηρητής: Καρακελίδης Δ. (ΕΠΣ Πέλλας)