Καβάλα-Πανθρακικός 3-0 (Τελικό)

.

90'+3': Λήξη του αγώνα

84' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ: Εξαιρετική κάθετη πάσα του Ρινκόν για τον Ονουάτσι, εκείνος προχώρησε λίγο και πλάσαρε εύκολα στη δεξιά γωνία του εξερχόμενου Ρόκα

79' - Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Στόικος αντικαθιστά τον Βελάσκο

78': Εντυπωσιακό εναέριο σουτ-"ψαλιδάκι" του Ιωάννου, η μπάλα ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Ρόκα

73' - Αλλαγή για την Καβάλα: Ο Μεντί περνάει στη θέση του Σουλτανίδη

71' - Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα: Ο σκόρερ Ιωάννου δέχθηκε την κάρτα, επειδή πανηγύρισε σηκώνοντας τη φανέλα του

70' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ: Όμορφη σέντρα του Παβίσεβιτς απο δεξιά, ο αμαρκάριστος Ιωάννου έπιασε με όλη του την άνεση την κεφαλιά στην "καρδιά" της άμυνας και "έγραψε" το 2-0

65': Δυνατό βολέ του Ρομπέρ, έξω απο την περιοχή της Καβάλας, ο Κάλατς απέκρουσε δύσκολα στη δεξιά του γωνία

60' - Δύο αλλαγές για την Καβάλα: Βγαίνουν απο τον αγωνιστικό χώρο Ορούμα και Σιόντης και στις θέσεις τους περνούν Ρινκόν και Πόποβιτς αντίστοιχα

56' - Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Ντιαλό πέρασε στη θέση του Καζάκη

51': Σέντρα-σουτ του Οικονόμου απο αριστερά, ο Ρόκα αποκρούει δύσκολα, στην κλειστή του γωνία, σε κόρνερ

48' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ: Ο Σιόντης έγινε αποδέκτης μιας απόκρουσης στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και απο 'κει, με "ψηλοκρεμαστό" πλασέ στην κίνηση, πέρασε την μπάλα πάνω απο τον -εκτός θέσης- Ρόκα και την έστειλε στη δεξιά του γωνία

46': Έναρξη του β' μέρους

45': Λήξη του ημιχρόνου

44': Απίστευτη υπόδειξη για οφσάιντ απο τον Αργυρό! Ο βοηθός δεν περίμενε να δει την κατάληξη της κάθετης μπαλιάς του Ορούμα και -πιστεύοντας πως η μπάλα θα φτάσει στον εκτεθειμένο Ιωάννου- σήκωσε τη σημαία. Αποδέκτης, ωστόσο, της πάσας είχε γίνει ο Ονουάτσι, που βρισκόταν τουλάχιστον τρία μέτρα πίσω απο τον τελευταίο αμυντικό του Πανθρακικού και ετοιμαζόταν να βγει τετ α τετ με τον Ρόκα!

33': Εξαιρετικό γύρισμα του Ορούμα στον Σουλτανίδη, στο ύψος του πέναλτι, όμως το πλασέ του -αμαρκάριστου- Έλληνα επιθετικού πέρασε δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Ρόκα. Η καλύτερη ευκαιρία, ως τώρα, στο παιχνίδι, για την Καβάλα

31' - Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα: Ο Παβίσεβιτς διαμαρτυρήθηκε για ένα πλάγιο άουτ και "εισέπραξε" την κίτρινη κάρτα

29': Εκτέλεση φάουλ απο τον Ορούμα μέσα στην περιοχή, κεφαλιά του Σουλτανίδη -που πήδηξε πιο ψηλά απ' όλους- η μπάλα στην αγκαλιά του Ρόκα

28' - Κίτρινη κάρτα για τον Πανθρακικό: Ο Ρομπέρ βιάστηκε να εκτελέσει ένα φάουλ και "κιτρινίστηκε" απο τον Γιάχο

26': Ο Ιωάννου "πάτησε" ωραία με το "τακουνάκι" την μπάλα στον Ορούμα, μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού, αλλά το σουτ του Νιγηριανού -απο πολύ καλή θέση- έφυγε ψηλά άουτ

22': Ο Καζάκης "έστρωσε" ωραία την μπάλα στον Ρομπέρ, αριστερά έξω απο την περιοχή, αλλά το σουτ του Γάλλου με το εξωτερικό "φάλτσο" έφυγε λίγο άουτ απο την κλειστή γωνία του Κάλατς

20': Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Ιωάννου, στο ύψος της μικρής περιοχής, ωστόσο εκείνος φάνηκε να αιφνιδιάζεται και η -κακή- κεφαλιά του έφυγε ψηλά άουτ

19': Δυνατό σουτ του Σιόντη, απο το ύψος του ημικυκλίου της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πέρασε λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

16': "Αφεντικό" του αγώνα απο την αρχή η Καβάλα, προσπαθεί να διασπάσει την μαζική άμυνα που δείχνει διατεθειμένος να παίξει ο Πανθρακικός. Δεν έχουν κινδυνεύσει ιδιαίτερα οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, προς το παρόν περιορίζονται σε παθητικό ρόλο στο παιχνίδι

2': Δυνατή κεφαλιά του Ιωάννου, μετά απο απόκρουση του Μπαχαρίδη μέσα στην περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Ρόκα

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΚΑΒΑΛΑ (Γιάννης Παπακώστας): Κάλατς, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Φερέιρα, Θεοδωρέλλης, Ντικρόκ, Σιόντης, Ορούμα, Ιωάννου, Ονουάτσι, Σουλτανίδης

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Αλμπέρ Καρτιέ): Ρόκα, Τζόκιτς, Άλβες, Μπουβάλ, Κλεμάν, Κανωτίδης, Ρομπέρ, Βελάσκο, Φαγιάρδο, Μπαχαρίδης, Καζάκης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάχος (Χίου)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπάλτας (Αχαΐας), Αργυρός (Αθηνών)