LIVE: Εργοτέλης- ΑΕΚ 2-2 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της ΑΕΚ με τον Εργοτέλη στο «Παγκρήτιο» (2-2) για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε ζωντανά από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90'+3': Λήξη του αγώνα

90': Σέντρα του Σκόκο απο αριστερά, κεφαλιά του Παυλή απο καλή θέση, κοντράρει στους αμυντικούς και περνάει κόρνερ

88': Ο Παυλής βρίσκεται τετ α τετ με τον Δασκαλάκη, όμως ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη τον νικάει και μπλοκάρει την μπάλα

83' Γκολ για την ΑΕΚ και 2-2. Ο Μπλάνκο ανέλαβε την εκτέλεσή του και έφερε το ματς στα ίσα.

82' Πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ με μαρκάρισμα πάνω στον Σκόκο.

82' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Καλή σέντρα του Χέρσι από τα δεξιά, ο Μπλάνκο μόνος του έστειλε τη μπάλα με κεφαλιά άουτ.

80' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο αντί του Ενσαλίβα.

79' Kίτρινη κάρτα στον Βερπακόφσκις του Εργοτέλη.

77' Αλλαγη για την ΑΕΚ. Οι Χέρσι αντί του Mαντούκα.

71' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη. Ο Λεάλ δέχτηκε τη μπάλα από τα αριστερά, πέρασε όμορφα τον Αραούχο και με δυνατό σουτ έκανε το 2-1.

70' Σειρά της ΑΕΚ να ανοιχτεί και να αναζητήσει το δεύτερο τέρμα.

65' Κίτρινη κάρτα στον Γιάχιτς της ΑΕΚ.

62' Κίτρινη κάρτα στον Κορδονούρη του Εργοτέλη.

60' Το 1-1 δεν ικανοποιεί τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, που προσπαθούν να τρέξουν την κόντρα για να απειλήσουν πάλι.

55' Πολύ καλό φαλτσαριστό σουτ του Σκόκο από τα αριστερά της περιοχής, λίγο δίπλα από την εστία του Δασκαλάκη.

54' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπέτο στη θέση του Ορφανού.

52' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σκόκο βγήκε μόνος του στην κόντρα, όμως έκανε λάθος κοντρόλ και τον πρόλαβε ο Δασκαλάκης.

51' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη. Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεάλ, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Σάχα.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.

45'+1' Συρτό σουτ του Μπλάνκο στα όρια της περιοχής, ελάχιστα άουτ.

45' Κίτρινη κάρτα στον Ζούνιορ του Εργοτέλη.

45' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Καράμπελας έκανε μακρινή μπαλιά από τα αριστερά, ο Μπλάνκο πετάχτηκε με προβολή στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δε σημάδεψε σωστά.

43' Ο Ζούνιορ ανέλαβε την εκτέλεσή του, ο Σάχα έπεσε στη σωστή γωνία και έδιωξε τη μπάλα!

42' Ο Λεάλ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Καφέ και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι.

39' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Λεάλ αντί του Τσεσνάουσκις.

39' Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπάκη του Εργοτέλη.

35' Καλή κίνηση του Μπλάνκο μέσα στην περιοχή, το σουτ του όμως ήταν κακό από πλεονεκτική θέση και δεν προβλημάτισε την εστία του Δασκαλάκη.

33' Οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη προσπαθούν να βρουν κενό χώρο για να απειλήσουν, αλλά ο "δικέφαλος" είναι πολύ καλά οργανωμένος.

28' Οι ισορροπίες στο παιχνίδι έχουν αλλάξει, με την ΑΕΚ να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων κι να πιέζει ψηλά για το λάθος του αντιπάλου.

23' Πάλι με κεφαλιά ο Μαντούκα προσπάθησε να πετύχει και άλλο τέρμα, αλλά αυτή τη φορά πέρασε άουτ.

21' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ. Ο Καράμπελας έκανε εξαιρετική σέντρα από τα αριστερά και ο Μαντούκα πετάχτηκε εντυπωσιακά στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά έκανε το 1-0.

19' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σκόκο πέρασε πολύ όμορφα τη μπάλα δεξιά στον Μαντούκα, ο Βραζιλιάνος μπήκε στην περιοχή, αλλά το διαγώνιο σουτ του πέρασε άουτ.

14' Σέντρα του Ζούνιορ από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Βερπακόφασκις έπιασε την κεφαλιά "ψαράκι" χωρίς να ανησυχήσει τον Σάχα.

10' Με λόμπα ο Τσεσνάουσκις επιχείρησε να προβληματίσει την εστία του Σαχα και τα κατάφερε, αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ να εκτιναχθεί για να στείλει τη μπάλα κόρνερ.

8' Οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που προσπαθούν να επιβάλλουν το ρυθμό τους στη μεσαία γραμμή, χωρίς αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.

3' Εκτέλεση κόρνερ του Σκόκο από τα αριστερά, η μπάλα πήρε περίεργα φάλτσα και κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Εργοτέλη.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γελαδάρης, Κορδονούρης, Ζούνιορ, Ρουμπάκης, Σασιασβίλι, Ορφανός (54' Μπέτο), Βερπακόφσκις, Τσεσνάουσκις (39' Λεάλ), Φραγκουλάκης, Ρομάνο.

AEK (Nτούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Μαϊστόροβιτς, Σκόκο, Μπλάνκο, Αραούχο, Καράμπελας, Μαντούκα (77' Χέρσι), Ενσαλίβα (80' Γκερέιρο), Νέμεθ, Καφές, Γιάχιτς.

ΓΗΠΕΔΟ: «Παγκρήτιο»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλόπουλος (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ακρίβος (Αθηνών), Βασιλειάδης (Μακεδονίας)