Europa League

LIVE: ΑΕΚ-ΜΠΑΤΕ 2-2 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι ΑΕΚ-Μπάτε Μπορίσοφ για την τέταρτη αγωνιστική του Europa League. 2-2 το σκορ ως τώρα (1'Μπλάνκο,38'Μαντούκα - 17'Ροντιόνοφ, 25'Βολόντκο σε ένα ανοιχτό παιχνίδι. To www.sport-fm.gr σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το ΟΑΚΑ.

90'+3': Λήξη του αγώνα

90'+1': Ο Σκόκο μπήκε απο αριστερά στην περιοχή, γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, όμως το τακουνάκι του Μπλάνκο κόντραρε και πέρασε κόρνερ

85': Δυνατή συρτή σέντρα του Λεονάρντο, ο Νέμεθ "πετάγεται" στην πορεία της μπάλας, τη βρίσκει με το δεξί, αλλά εκείνη περνάει δίπλα απο το δεξί δοκάρι

78'Νέο δοκάρι για την ΑΕΚ από το φοβερό σουτ του Σκόκο από πολύ μακρινή απόσταση.

78'Αλλαγή για την ΜΠΑΤΕ. Ο Ραντκόφ περνάει στη θέση του Σκάβις.

77'Απίστευτη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από σέντρα του Χέρσι από τα δεξιά ο Γιάχιτς αρχικά στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, στη συνέχεια αποκρούει με το στήθος σουτ του Νέμεθ ο τερματοφύλακας.

76'Αποβολή του Σιτόφ! Δεύτερη κίτρινη για τον παίκτη της ΜΠΑΤΕ.

69'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χέρσι θα περάσει στη θέση του Μαντούκα.

67'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιαχάγια μπαίνει αντί του Ενσαλίβα.

67'Αλλαγή για την ΜΠΑΤΕ. Ο Αλουμόνα μπαίνει αντί του Κρίβετς.

66'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Ενσαλίβα.

64'Μεγάλη φάση από τον Νέμεθ που από τα αριστερά πέρασε όποιον βρήκε, μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση έπιασε σουτ που εξουδετέρωσε με υπερένταση ο Λευκορώσος γκολκίπερ.

57'Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Νέμεθ να κάνει ψιλοκρεμαστό σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά είναι αδύναμο και δεν μπορεί να νικήσει τον Βερέμκο.

55'Μακρινό σουτ του Μπλάνκο, που προσπαθεί να ''κρεμάσει'' τον Βερέμκο, χωρίς επιτυχία.

54'Δοκάρι για την ΑΕΚ! Σε μια αντεπίθεση της ΑΕΚ και ωραίο συνδυασμό των παικτών της, ο Μαντούκα είναι ο τελικός αποδέκτης αλλά στέλνει την μπαλα στην οριζόντια δοκό.

52'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Σιτόφ της ΜΠΑΤΕ.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45'+1'Λήξη του ημιχρόνου.

45'Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

44'Σουτ του Σκόκο μετά από κόρνερ, η μπάλα περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

43'Ευκαιρία για την ΜΠΑΤΕ με το σουτ του Κρίβετς να μην βρίσκει στόχο.

40'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Νεχάιτσικ της ΜΠΑΤΕ.

38'ΓΚΟΛ 2-2 Η ΑΕΚ! Από χτύπημα φάουλ του Σκόκο από τα αριστερά, ο Μαντούκα με κεφαλιά ισοφαρίζει.

37'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Γιούρεβιτς της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ.

34'Δοκάρι για την ΜΠΑΤΕ με σουτ του Κρίβετς και την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά.

Μετά το γκολ, μερίδα των οργανωμένων οπαδών της ΑΕΚ αποδοκίμασε τον Ντούσαν Μπάγεβιτς, με τους υπόλοιπους θεατές να αντιδρούν. Στη συνέχεια στο ''πέταλο'' αναρτήθηκαν και πανό που προέτρεπαν τον Σερβοέλληνα τεχνικό να αποχωρήσει από την ομάδα.

25'ΓΚΟΛ 1-2 Η ΜΠΑΤΕ! Τραγικό λάθος του Σάχα που στην προσπάθειά του να διώξει σε μια ανύποπτη φάση, πετάει την μπάλα πάνω στον Βολόντκο, ο οποίος σουτάρει λίγο κάτω από τη σέντρα στην ανυπεράσπιστη εστία.

17'ΓΚΟΛ 1-1 Η ΜΠΑΤΕ! Εκπληκτική κάθετη μπαλιά στον Ροντιόνοφ, κόλλησε το αμυντικό δίδυμο της ΑΕΚ και ο Λευκορώσος πλασάρει άψογα τον Σάχα και ισοφαρίζει.

9'Αγγίζει το δεύτερο γκολ η ΑΕΚ, αλλά το σουτ που κάνει ο Καφές από το ύψος της περιοχής περνάει ελάχιστα άουτ.

6'Πρώτη καλή στιγμή για την ΜΠΑΤΕ με σουτ του Σκάβις που εξουδετερώνει ο Σάχα.

1'ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Λίγα δευτερόλεπτα (14) μετά τη σέντρα, ο Μπλάνκο μετά από πάσα του Νέμεθ βγαίνει τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ανοίγει το σκορ.

1'Έναρξη της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΚ: Σάχα, Καφές, Ενσαλίβα (67'Γιαχάγια), Μαντούκα (69'Χέρσι), Γιάχιτς, Καράμπελας, Μπλάνκο, Νέμεθ, Γεωργέας, Σκόκο, Γκέντζογλου.

ΜΠΑΤΕ: Βερέμκο, Λιχτάροβιτς, Σοσνόφσκι, Σιτόφ, Γιούρεβιτς, Βολόντκο, Κρίβετς (67'Αλουμόνα), Νεχάιτσικ, Σκάβις (78'Ραντκόφ), Μπορντάκοφ, Ροντιόνοφ

Διαιτητές: Γιεφέτ (Ισραήλ)
Βοηθοί: Στέιφ, Ναχμίας, Μασία, Γιάκοφ (Ισραήλ)
Γήπεδο: ΟΑΚΑ, ''Σπύρος Λούης''