Ηρακλής-Εργοτέλης 0-2 (τελικό)

Παρακολουθήστε από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Εργοτέλη, για τη 12η αγωνιστική της Superleague.

90'+3' Λήξη του αγώνα.

88' Κίτρινη κάρτα ο Χίμπλινγκερ του Εργοτέλη.

90' Κόκκινη κάρτα ο Ιάκομπ του Ηρακλή.

84' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη! Οι Κρητικοί βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Τσεσνάουσκις από δεξιά πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Μπούντιμιρ, ο οποίος μόνος του με το τέρμα δεν αστόχησε.

81' Κίτρινη κάρτα ο Ρομάνο του Εργοτέλη.

79' Τρίτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Μπόσνιακ στη θέση του Ντιέ.

75' Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπούντιμιρ στη θέση του Βερπακόφσκις.

71' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Χίμπλινγκερ στη θέση του Ορφανού.

65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Ιακόμπ βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή του Δασκαλάκη και σε θέση μέσα δεξιά, αλλά το σουτ του απέκρουσε ο Έλληνας τερματοφύλακας.

64' Κίτρινη κάρτα ο Βερπακόφσκις του Εργοτέλη.

58' Δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Βέλλιος στη θέση του Μάρτος.

55' Κίτρινη κάρτα ο Kιντάνα του Εργοτέλη.

54' Κίτρινη κάρτα ο Ντιέ του Ηρακλή

51' Κίτρινη κάρτα ο Παπαστεριανός του Ηρακλή.

51'ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη! Καταπληκτική σέντρα από τον Τσεσνάουσκις από δεξιά, ο Ορφανός βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Κοβαλέφσκι και με εξαιρετική κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους Κρητικούς.

50' Πάσα του Μιλάνο στον Παπαστεριανό, ο οποίος χάνει την μπάλα, που καταλήγει και πάλι στον Μιλάνο, αλλά το πλασέ του Αργεντινού ήταν κακό.

46' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Μιλάνο στη θέση του Κονέ.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45' Ημίχρονο στην αναμέτρηση.

44' Σουτ του Ιάκομπ από αριστερά, η μπάλα πέρασε μακριά από το δεξί δοκάρι του Δασκαλάκη.

39' Κίτρινη κάρτα ο Ιάκομπ του Ηρακλή.

37' Σημαντική ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Κάθετη πάσα του Ρομάνο στον Βερπακόφσκις, σουτ από πολύ καλή θέση του Λετονού επιθετικού, αλλά ο Κοβαλέβσκι έδιωξε με το δεξί πόδι σε κόρνερ.

27' Κίτρινη κάρτα ο Ζούνιορ του Εργοτέλη.

25' Ο Εργοτέλης πιέζει στα τελευταία λεπτά, με τον Ηρακλή να περιμένει τον αντίπαλό του.

24' Καλό σουτ του Μπέτο έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει, όμως, δίπλα από την εστία του Ηρακλή.

16' Εκπληκτικό τακουνάκι του Βερπακόφσκις, ο οποίος "άδειασε" δύο παίκτες του Ηρακλή, μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε τη σέντρα, όμως ο Σαρακατσάνος, την τελευταία στιγμή, έδιωξε σε κόρνερ

12' Πιέζει ο Ηρακλής.

10' Σουτ του Ηλιάδη έξω από τη μεγάλη περιοχή του Εργοτέλη, ο Δασκαλάκης δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα.

8' Καλή σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Βερπακόφσκις από πλεονεκτική θέση, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Κοβαλέφσκι.

7' Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κωφίδης): Κοβαλέφσκι, Σαρακατσάνος, Παπαζαχαρίας, Μάρτος, Περπερίδης, Ηλιάδης, Ντιέ, Παπαστεριανός, Κονέ, Επστάιν, Ιακόμπ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Σασιασβίλι, Ρουμπάκης, Βερπακόφσκις, Τζούνιορ, Γελαδάρης, Ρομάνο, Κορδονούρης, Μπέτο, Τσεσνάουσκις, Ορφανός

ΓΗΠΕΔΟ: «Καυταντζόγλειο»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α. Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)
ΒΟΗΘΟΙ: Χ. Γενναίος (Αθηνών), Μ. Καρσιώτης (Κορίνθου)