LIVE: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-0 (Τελικό)

Μάχη «Δικεφάλων» αυτή την ώρα στο ΟΑΚΑ, όπου η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ. 1-0 προηγείται η ΑΕΚ με σκόρερ τον Μαντούκα στο 49'. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της σπουδαίας αυτής αναμέτρησης.

90'+3'Λήξη του αγώνα.

90'+1'Ο Σκόκο βρέθηκε μόνος απέναντι στον Χαλκιά, όμως το πλασέ του αποκρούστηκε από ττο σώμα του τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ.

90'Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γκερέιρο θα περάσει αντί του Μπλάνκο.

87'Κίτρινη κάρτα. Θα την δει ο Κοντρέρας του ΠΑΟΚ.

83'Διαγώνιο σουτ του Λεονάρντο, η μπάλα θα περάσει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Χαλκιά.

81'Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου θα μπει στη θέση του Γκαρσία.

78'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο θα περάσει στη θέση του Χέρσι.

76'Κίτρινη κάρτα. Θα την δει ο Χέρσι της ΑΕΚ.

74'Δοκάρι! Ο Μπλάνκο στρώνει με το κεφάλι και απίστευτο σουτ του Σκόκο από πολύ μακριά, η μπάλα τραντάζει το αριστερό δοκάρι του Χαλκιά

68'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζεράλντο θα μπει αντί του Γκέντσογλου.

65'Σέντρα του Μαντούκα από τα αριστερά, ο Χέρσι θα πιάσει καρφωτή κεφαλιά, και ο Χαλκιάς. αποκρούει εντυπωσιακά.

63'Μετά από λάθος του Μαϊστόροβιτς, ο Ίβιτς γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά το σουτ που κάνει μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση, θα το εξουδετερώσει ο Σάχα.

60'Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουτσιανικούλης θα πάρει τη θέση του Φωτάκη.

59'Κίτρινη κάρτα. Θα την δει ο Αραμπατζής του ΠΑΟΚ.

55'Κεφαλιά του Μαντούκα μετά από σέντρα του Αραούχο, η μπάλα φεύγει μάκρια από το αριστερό δοκάρι του Χαλκιά.

49'ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Εκπληκτική ενέργεια του Σκόκο που πέρασε δύο παίκτες του ΠΑΟΚ και έκανε σέντρα-σουτ με τον Μαντούκα να πετάγεται στην πορεία της μπάλας και να σκοράρει.

46'Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45'Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45'Η πιο μεγάλη ευκαιρία του αγώνα για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς βγαίνει στην πλάτη των αμυντικών, αλλά το σουτ που πιάνει αποκρούεται από τον Σάχα, ο οποίος λέει ''όχι'' και σε δεύτερη προσπάθεια του Βόσνιου επιθετικού.

35'Ωραία προσπάθεια του Μαντούκα από τα αριστερά και διαγώνια σέντρα-σουτ, αλλά ο Χέρσι δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

30'Κίτρινη κάρτα. Την βλέπει ο Μάκος της ΑΕΚ.

Σε αργούς ρυθμούς συνεχίζεται το παιχνίδι, με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να κυκλοφορούν στα τελευταία λεπτά καλύτερα την μπάλα από τους αντιπάλους τους.

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο του αγώνα χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι τώρα.

7'Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, αντιδρά σωστά και μαζεύει την μπάλα ο Χαλκιάς.

4'Μετά από κόντρα της μπάλας, ο Φωτάκης βγαίνει απέναντι στον Σάχα, αλλά από πλάγια θέση δεν πλασάρει σωστά και στέλνει την μπάλα άουτ.

1'Έναρξη της αναμέτρησης

*Ο Μπρούνο Τσιρίλο χειροκροτήθηκε θερμά κατά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο από τους οπαδούς της ΑΕΚ, ενώ οργανωμένοι του έδωσαν ανθοδέσμη με λουλούδια.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Σάχα, Γκέντσογλου (68'Ζεράλντο), Αραούχο, Μαϊστόροβιτς, Καράμπελας, Μάκος, Καφές, Μαντούκα, Χέρσι (78'Λεονάρντο), Σκόκο, Μπλάνκο (90'Γκερέιρο)

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Αραμπατζής, Γκαρσία (81'Παπάζογλου), Βιτόλο, Τσιρίλο, Μουσλίμοβιτς, Κοντρέρας, Λίνο, Φωτάκης (60'Κουτσιανικούλης), Βιεϊρίνια, Ίβιτς

Διαιτητές: Σταθόπουλος (Αχαΐας), Ακρίβος (Αθηνών), Ευθυμιάδης (Πιερίας)