LIVE: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 2-0 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού (2-0, 45+1', 54' Μήτρογλου) στο Καραϊσκάκη. Με μία ώρα καθυστέρηση η σέντρα. Παρακολουθήστε LIVE τα όσα συμβαίνουν στο γήπεδο από το www.sport-fm.gr

90'+4' Λήξη του αγώνα.

90'+3' Νέα ευκαιρία για τους ερυθρόλευκους με σουτ του Πάντου να περνάει ελάχιστα άουτ.

90' Τέσσερα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87' Απίστευτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Όσκαρ εντελώς αμαρκάριστος από το ύψος του πέναλτι να στέλνει την μπάλα πάνω στον Τζόρβα.

84' Κίτρινη κάρτα. Θα την δει ο Λέτο.

75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος θα μπει αντί του Σαλπιγγίδη.

73' Ο Ντουντού σούταρε σε σώμα αντιπάλου, ο Μήτρογλου που κέρδισε την μπάλα του την έστρωσε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Βραζιλιάνος δεν βρήκε όμως στόχο.

72' Σέντρα του Ζαϊρί από τα αριστερά, ο Μήτρογλου έκανε την προβολή, λίγο έξω.

70' ΑΛΛΑΓΗ - Ο Λεονάρντο έδωσε τη θέση του στον Πάντο.

68' Κίτρινη κάρτα στον Ντουντού.

66' Σέντρα ξυραφιά του Λέτο, ο Σισέ στην μικρή περιοχή σούταρε αμέσως, ο Νικοπολίδης μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

63' ΑΛΛΑΓΗ - Ο Ντομί αντικατέστησε τον Μπράβο.

63' ΑΛΛΑΓΗ - Ο Νίνης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο αντί του Σιμάο.

61' Ο Σπυρόπουλος σούταρε από πλάγια θέση αριστερά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των Πειραιωτών.

55' ΑΛΛΑΓΗ - Ο Λέτο πήρε -εν μέσω έντονων αποδοκιμασιών- τη θέση του Γκάμπριελ.

54' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0!!! Ο Ζαϊρί σημάδεψε τον Μήτρογλου στην περιοχή και εκείνος με εκπληκτικό γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

51' Συρτό σουτ του Μπράβο, δεν ανησύχησε ο Τζόρβας.

48' Μακρινό και παράλληλα άστοχο σουτ του Γκάμπριελ.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+2' Λήξη του πρώτου μέρους.

45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0!!! Εκτέλεση φάουλ για τους ερυθρόλευκους, ο Ντουντού έδωσε με γυριστό σουτ την ασίστ στον Μήτρογλου στην μικρή περιοχή και εκείνος πλάσαρε ιδανικά τον Τζόρβα.

42' Ατομική προσπάθεια του Βύντρα από τα δεξιά, την κατάλληλη στιγμή έσπασε την μπάλα προς το κέντρο για τον Γκάμπριελ ο οποίος ήταν μόνος, αλλά εκείνος άργησε χαρακτηριστικά να σουτάρει και έτσι όταν το αποφάσισε δεν κατάφερε τίποτα.

40' Οι πράσινοι έχουν πλέον τον έλεγχο του παιχνιδιού.

35' Βολίδα του Βύντρα από 30 μέτρα με κατεύθυνση το δεξί παράθυρο της αντίπαλης εστίας, ο Νικοπολίδης εκτινάχτηκε και αποσόβησε με υπερένταση τον κίνδυνο.

29' Κακή απομάκρυνση της μπάλας, ο Σαλπιγγίδης σούταρε από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε σταθερά ο Νικοπολίδης.

28' ΑΛΛΑΓΗ - Ο Αβ. Παπαδόπουλος πήρε τη θέση του τραυματία Ζεβλάκοφ.

25' Ο Σισέ σέντραρε παράλληλα από τα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Νικοπολίδης.

24' Κίτρινη κάρτα στον Σπυρόπουλο.

23' Οι γηπεδούχοι παρουσιάζουν επιθετικό πλάνο, με αντεπιθέσεις απειλούν οι φιλοξενούμενοι.

18' Κακή επιλογή του Κατσουράνη. Ο διεθνής μέσος σούταρε απελπιστικά άουτ.

12' Εκτέλεση φάουλ για τους πράσινους, λανθασμένη έξοδος από τον Νικοπολίδη, επωφελείται ο Σισέ, το πρώτο σουτ όμως που επιχείρησε προ κενής εστία κόντραρε στον Ρ. Μπράβο, ενώ το δεύτερο ψηλά άουτ.

10' Δυνατό βολέ του Μαρέσκα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, έπεσε και έδιωξε ο Τζόρβας.

8' Από τον Σισέ το πρώτο σουτ στον αγώνα, σε ετοιμότητα ο Νικοπολίδης.

5' Οι ερυθρόλευκοι έχουν την κατοχή και ασκούν πίεση στα αντίπαλα καρέ κυρίως με σέντρες του Ζαϊρί απ' την δεξιά πτέρυγα.

1' Σέντρα στο μεγάλο ντέρμπι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Ζίκο): Νικοπολίδης, Ρ. Μπράβο (63' Ντομί), Μέλμπεργκ, Ζεβλάκοφ (28' Αβ. Παπαδόπουλος), Γκαλίτσιος, Ντούντου, Μαρέσκα, Λεονάρντο (70' Πάντος), Ζαϊρί, Όσκαρ, Μήτρογλου.

Παναθηναϊκός (Τεν Κάτε): Τζόρβας, Σεϊταριδης Σπυρόπουλος, Βύντρα, Σαριέγκι, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Σιμάο (63' Νίνης), Γκάμπριελ (55' Λέτο), Σαλπιγγίδης (75' Χριστοδουλόπουλος), Σισέ.

ΓΗΠΕΔΟ: «Γ. Καραϊσκάκης»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κάκκος (Κέρκυρας)
ΒΟΗΘΟΙ: Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Δάλλας (Ηπείρου)