LIVE: ΠΑΟΚ-Λάρισα 1-0 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη αγώνα

90+2' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σαββίνι στη θέση του Βιεϊρίνια

90' Κόκκινη ο ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα

89' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ίβιτς, η μπάλα λίγο άουτ

86' Κίτρινη κάρτα ο Νταμπίζας.

82' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μουν παίρνει τη θέση του Κουτσιανικούλη

77' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Βενετίδης αντικαθιστά τον Τουάμα

77' Σουτ του Παπάζογλου, η μπάλα κοντράρει λίγο και περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Λάρισας, καταλήγοντας κόρνερ

74' Ο Τσιρίλο βρέθηκε μέσα στην περιοχή της Λάρισας, αλλά πλάσαρε συρτά άουτ

66' Κάθετη πάσα του Ίβιτς στον Μουσλίμοβιτς, ο οποίος όμως επιχείρησε μια "λόμπα" στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων

66' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Παπάζογλου στη θέση του Φωτάκη

65' Σουτ του Τουάμα εκτός περιοχής, δίωχνει εντυπωσιακά ο Χαλκιάς

63' ΑΛΛΑΓΕΣ.Οι Γιαννακόπουλος και Κυριακίδης αφήνουν τις θέσεις τους σε Ρομέου και Μετίν αντίστοιχα

62' Κίτρινη κάρτα στον Μουσλίμοβιτς

54' Κόκκινη κάρτα στον Κάσας, για χτύπημα εκτός φάσης στον Χαλκιά

53' Κίτρινη κάρτα στον Ινγκλέσιας

50' Ο Μουσλίμοβιτς ξεμαρκαρίστηκε ωραία εκτός περιοχής, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45' Σέντρα του Αμπουχατζίρα από τα δεξιά, σουτ πάνω στην κίνηση από τον Τουάμα, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από την εστία των γηπεδούχων.

40' Σουτ του Βιεϊρίνια εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μάλαρζ.

35' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τουάμα από πολύ μακριά, με τον Χαλκιά να μπλοκάρει με ευκολία.

28' Πολύ ωραία επιθετική προσπάθεια από τους γηπεδούχους, αλλά η σέντρα που επιχείρησε ο Λίνο πέρασε απευθείας άουτ.

25' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας

25' Πιο επιθετικός μέχρι στιγμής ο ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει περιορίσει τη Λάρισα σε παθητικό ρόλο. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να απειλήσουν με αντεπιθέσεις.

11' Ο Γιαννακόπουλος εκτελεί φάουλ λίγο έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και ξαναφτάνει στα πόδια του μεσοεπιθετικού των "βυσσινί", ο οποίος σούταρε άουτ.

4' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ 1-0. Ο Ίβιτς ευστόχησε στην εκτελέση της εσχάτης των ποινών και άνοιξε το σκορ για τον "δικέφαλο"

4' Κίτρινη κάρτα στον Μάλαρζ

3' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια φάνηκε να ανατρέπεται από τον Μάλαρζ και ο διαιτητής Παπασταμάτης έδειξε την άσπρη βούλα.

1' Έναρξη αγώνα

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Αραμπατζής, Τσιρίλο, Κοντρέρας, Λίνο, Φωτάκης (66' Παπάζογλου), Βιτόλο, Ίβιτς, Βιεϊρίνια (90+2' Σαβίνι), Κουτσιανικούλης (82' Μουν), Μουσλίμοβιτς
Στον πάγκο:Κουτσαβασίλης, Μαλεζάς, Σνάουτσνερ, Αμπουμπακάρι

ΛΑΡΙΣΑ (Μαρίνος Ουζουνίδης):Μάλαρτζ, Μπουκουβάλας, Μελίσσης, Νταμπίζας, Κατσιαρός, Κυριακίδης (63' Μετίν), Ιγκλέσιας, Τουάμα (77' Βενετίδης), Γιαννακόπουλος (63' Ρομέου), Κάσας, Αμπουχατζίρα
Στον πάγκο:Σέρεμετ, Μπέλσον, Βλασσόπουλος, Τριποτσέρης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:Παπασταμάτης (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ:Τρύφων (Δράμας)-Καρατζίκας (Αθηνών)