ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2-3 (Τελικό)

Την επιστροφή στις νίκες μετά από έξι αγωνιστικές θα επιδιώξει ο ΠΑΣ Γιάννινα, που υποδέχεται αυτή την ώρα στους «Ζωσιμάδες» τον Ηρακλή. Το πρώτο του εκτός έδρας «τρίποντο» μετά την πρεμιέρα θα ψάξει ο «Γηραιός», που έχει πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής τη ζώνη του υποβιβασμού. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

90'+4': Λήξη του αγώνα

90' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ: Ο Σαϊτιώτης "πετάχθηκε" στην καρδιά της άμυνας του Ηρακλή και με ωραία κεφαλιά μείωσε το σκορ

86' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ: Φάση-καρμπόν με την προηγούμενη, ο Επστάιν γυρίζει και πάλι στον Κονέ και αυτή τη φορά ο Έλληνας μεσοεπιθετικός πλασάρει εύστοχα στην αριστερή γωνία

85': Ο Επστάιν μπήκε στην περιοχή του ΠΑΣ, πέρασε και τον Ζαφειρόπουλο και γύρισε την μπάλα στον Κονέ, όμως εκείνος σε κενή εστία έστειλε την μπάλα ψηλά

84': Ο Μπακαγιόκο μπήκε απο δεξιά στην περιοχή, πριν προλάβει, όμως, να σουτάρει, είδε τον Κοβαλέφσκι να πέφτει με αυτοθυσία στα πόδια του και να μπλοκάρει την μπάλα

80' - Αλλαγή για τον Ηρακλή: Ο Κονέ περνάει στη θέση του Ντίκα

78' - Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ: Ο Μπαλάφας μάρκαρε δυνατά τον Ντιέ

70': Κεφαλιά του Σαϊτιώτη, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα λίγο έξω απο το αριστερό δοκάρι

69': Ο Μπακαγιόκο μπήκε απο αριστερά στην περιοχή του Ηρακλή, πλάσαρε με το αριστερό, όμως ο Κοβαλέφσκι απέκρουσε ξανά σε κόρνερ

66' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Μπακαγιόκο στη θέση του Κανακούδη

62' - Αλλαγή για τον Ηρακλή: Ο Γιαννούλης αντικαθιστά τον Ηλιάδη, που τραυματίστηκε

55' - Κίτρινη κάρτα για τον Ηρακλή: Ο Τούμα μάρκαρε δυνατά τον Τζάνη

52' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ: Υποδειγματική αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Επστάιν γύρισε εξαιρετικά την μπάλα απο αριστερά στο ύψος του πέναλτι και εκεί ο επερχόμενος Ντίκα την "έσπρωξε" στην κενή εστία

51': Κεφαλιά του Σαϊτιώτη και πάλι απο αριστερά, ο Κοβαλέφσκι ξανά σε κόρνερ

48': Η μπάλα έφτασε στον Σαϊτιώτη, στη δεξιά γωνία της μικρής περιοχής, εκείνος έπιασε το δυνατό σουτ, όμως ο Κοβαλέφσκι απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ

46': Έναρξη του β' μέρους

46' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Μενδρινός περνάει στη θέση του Γεωργιάδη

45'+3': Λήξη του ημιχρόνου

45'+2': Ο Σαϊτιώτης βγήκε "στην πλάτη" της άμυνας απο αριστερά, ξεπέρασε και τον Κοβαλέφσκι που βγήκε μακριά απο την εστία του, όμως το πλασέ του, απο πλάγια θέση, κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

42' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ: Ο Μπουχάν έπιασε ένα φοβερό φαλτσαριστό σουτ με το δεξί μέσα απο την περιοχή, είδε όμως την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κοβαλέφσκι

36' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ: Ο Επστάιν έστησε την μπάλα στη "βούλα" και την έστειλε έπειτα στη δεξιά γωνία του Ζαφειρόπουλου

35' - Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ: Ο αμυντικός των γηπεδούχων αντίκρυσε και την κίτρινη κάρτα για τη φάση του πέναλτι

35' - ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ: Ο Γεωργιάδης ανέτρεψε μέαα στην περιοχή τον Επστάιν, που εφορμούσε απο αριστερά

34' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ: Ο ίδιος ο Σαϊτιώτης ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κοβαλέφσκι, που έπεσε ανάποδα

33' - ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ: Ο Σαρακατσάνος μάρκαρε απο πίσω τον Σαϊτιώτη μέσα στην περιοχή

24': Ο Επστάιν έφυγε ωραία "στην πλάτη" της άμυνας απο αριστερά, γύρισε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, όμως το σουτ που επιχείρησε απο εκεί ο Ντίκα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Ζαφειρόπουλου

19' - Κίτρινη κάρτα για τον Ηρακλή: Ο Περπερίδης μάρκαρε δυνατά τον Μπαλάφα

18' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Σικαλιάς τραυματίστηκε και τη θέση του κάτω απο τα δοκάρια παίρνει ο Ζαφειρόπουλος

16': Ο Τούμα σούταρε απο καλή θέση μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε και "στρώθηκε" στον Επστάιν, όμως το σουτ του τελευταίου βρήκε εκ νέου σε αμυντικό και πέρασε κόρνερ

12': Δυνατό σουτ του Τζάνη έξω απο την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο έξω απο το αριστερό δοκάρι του Κοβαλέφσκι

7' - Κίτρινη κάρτα για τον Ηρακλή: Ο Κατσαμπής έκανε ένα σκληρό τάκλιν στον Τζάνη και μπήκε νωρίς νωρίς στο μπλοκάκι του Λαμπρόπουλου

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιώργος Παράσχος): Σικαλιάς, Κώτσιος, Κανακούδης, Σαϊτιώτης, Μπαλάφας, Μπουχάν, Μαϊστόροβιτς, Τζάνης, Ντιμπαλά, Σκαρντουέλι, Γεωργιάδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Κωφίδης): Κοβαλέφσκι, Σαρακατσάνος, Κατσαμπής, Περπερίδης, Ντιέ, Ντίκα, Τούμα, Παπαστεριανός, Ηλιάδης, Επστάιν, Μπόσνιακ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
ΒΟΗΘΟΙ: Γκάγκας (Λάρισας), Γεωργαράκος (Αθηνών)