Γαλλία

Le Championnat: Η «ανατροπή» της χρονιάς

Ακόμα το «φυσάει και δεν κρυώνει» αυτό που έπαθε η Λιόν από τη Λιλ... Οι «λιλουά» επικράτησαν με 4-3 των «λιονέ» στη Βόρεια Γαλλία, στον αγώνα που ολοκλήρωσε τη 16η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος και έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν στην κορυφή και την πρωτοπόρο Μπορντό, από την οποία απέχουν αυτήν τη στιγμή πέντε βαθμούς. Όμως, η αξία της επιτυχίας των νικητών αφορά στο ότι κατάφεραν να «γυρίσουν» το ματς από 3-1 εις βάρος τους στις καθυστερήσεις, χάρη στο τέρμα του Ζερβίνιο.

Ακόμα το «φυσάει και δεν κρυώνει» αυτό που έπαθε η Λιόν από τη Λιλ... Οι «λιλουά» επικράτησαν με 4-3 των «λιονέ» στη Βόρεια Γαλλία, στον αγώνα που ολοκλήρωσε τη 16η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος και έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν στην κορυφή και την πρωτοπόρο Μπορντό, από την οποία απέχουν αυτήν τη στιγμή πέντε βαθμούς. Όμως, η αξία της επιτυχίας των νικητών αφορά στο ότι κατάφεραν να «γυρίσουν» το ματς από 3-1 εις βάρος τους στις καθυστερήσεις, χάρη στο τέρμα του Ζερβίνιο. Ο ίδιος είχε μειώσει σε 3-2, πριν σκοράρει νωρίτερα ο Καμπαγέ. Ετσι, πήγε στράφι το χατ τρικ του Λισάντρο Λόπεζ για τους πρώην πρωταθλητές της χώρας. Με αυτό το αποτέλεσμα, οι «λιλουά» ξέφυγαν πολύ από τις τελευταίες θέσεις και μπορούν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο στη συνέχεια. Δείτε τι έγινε νωρίτερα.