LIVE: Ηρακλής-ΠΑΟ 0-1 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκεται η αναμέτρηση Ηρακλής-Παναθηναϊκός στο Καυταντζόγλειο, προηγούνται 0-1 με γκολ του Νίνη στο 73'. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα.

90΄+3 Λήξη του αγώνα.

90΄+3 Έπειτα από σέντρα απ' τα αριστερά ο Κατσαμπής έπιασε την κεφαλιά, ο Τζόρβας απέκρουσε και στη συνέχεια ακούμπησε σε παίκτη του Ηρακλή και έφυγε άουτ.

90΄+1 Ο Χριστοδουλόπουλος έπεσε στην προσπάθειά του να περάσει τον Κοβαλέφσκι, ο Γκάμπριελ έκανε το σουτ, η μπάλα λίγο άουτ.

90΄ Λάθος απ' τον Βύντρα που γύρισε ριψοκίνδυνα τη μπάλα με το κεφάλι στον Τζόρβα, αλλά εκείνος μπλόκαρε.

89΄ Αλλαγή για τον Ηρακλή, στη θέση του Περπερίδη πέρασε ο Βέλλιος.

88΄ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, στη θέση του Νίνη πέρασε ο Γκάμπριελ.

85΄ Τραγικό λάθος απ' τον Τζόρβα που βγήκε, αρχικά έπιασε τη μπάλα, αλλά την έχασε μέσα απ' τα χέρια του και ο Κονέ με ανάποδο ψαλιδάκι έστειλε τη μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια για να να χαθεί μεγάλη ευκαιρία.

84΄ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

81΄ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, στη θέση του Ζιλμπέρτο Σίλβα πέρασε ο Σιμάο.

80΄ Σουτ του Σισέ μέσα απ' τη περιοχή, η μπάλα άουτ.

79΄ Αλλαγές για τον Ηρακλή, στις θέσεις των Τούμα και Παπαστεργιανού πέρασαν οι Κονέ και Ντίκα.

77΄ Σουτ του Χριστοδουλόπουλου έξω απ' την περιοχή, η μπάλα άουτ.

74' ΓΚΟΛ 0-1 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Σέντρα του Σπύρόπουλου στο δεύτερο δοκάρι, ο Σισέ κατεβάζει και η μπάλα φτάνει στον Νίνη που με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής σκοράρει!

72' Γέμισμα του Καραγκούνη και κεφαλιά του Κατσουράνη από το ύψος του σημείου του πέναλτι, στα χέρια του Κοβαλέφσκι.

67' Σουτ από τον Κατσουράνη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά άουτ.

64' Νέα σπουδαία ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Τούμα να κάνει ωραία προσπάθεια και σέντρα από τα δεξιά, αλλά το γυριστό σου του Ιάκομπ πέρασε λίγο άουτ.

57' Δυνατό σουτ από τον Καραγκούνη, μπλοκάρει ο Κοβαλέφσκι.

52' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Αρχικά κεφαλιά του Κατσιαμπή, έδιωξαν οι αμυντικοί και στη συνέχεια μετά από φάση διαρκείας, ο Ιάκομπ θα πιάσει σουτ, υποχρεώνοντας τον Τζόρβα σε νέα σωτήρια επέμβαση.

46' Έναρξη του δευτέρου μέρους του αγώνα, με μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χριστοδουλόπουλος μπάινει αντί του Ρουκάβινα

45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

44' Καλή στιγμή για τον Ηρακλή με τον Επστάιν να περνά τον Μπιάρσμιρ και τον Ιάκομπ να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχη που απέκρουσε ο Τζόρβας.

41' Δυνατό σουτ από τον Καραγκούνη, η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

39' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Νίνη που από πολύ μακριά και πλάγια θέση δεν κάνει σέντρα, αλλά σουτάρει προς την εστία, αναγκάζοντας τον Κοβαλέφσκι να διώξει σε κόρνερ.

35' Σουτ από τον Ρουκάβινα, θα περάσει η μπάλα αρκετά άουτ.

28' Μεγάλη ευκαιρία για τους ''πράσινους''. Ο Σισέ γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ που κάνει με Σαρακατσάνο, Κατσαμπή κολλημένους πάνω του, αποκρούει ο Κοβαλέφσκι.

24' Λάθος στην άμυνα του Παναθηναϊκού και ευκαιρία για τον Ηρακλή. Ο Μπίαρσμιρ γυρίζει στον Τζόρβα που μπερδεύεται, αλλά ο Ιάκομπ που γίνεται κάτοχος της μπάλας στην μικρή περιοχή δεν μπόρεσε να την στείλει στα δίχτυα.

20' Καλή στιγμή για τον Ηρακλή, με τον Ιάκομπ να μπαίνει κατά μέτωπο στην περιοχή, αλλά απέναντι από τον Τζόρβα, παρεμβαίνει ο Καντέ που με τάκλιν διώχνει σε κόρνερ.

18' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Έπσταϊν.

Συμπληρώνονται 15΄χωρίς το παιχνίδι να προσφέρει ιδιαίτερες συγκινήσεις.

7' Χτύπημα φάουλ από τον Τούμα, η μπάλα περνάει από όλους και ο Τζόρβας διώχνει με τα πόδια.

Αναγνωριστικό ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες στα πρώτα πέντε λεπτά της αναμέτρησης.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ηρακλής: Κοβαλέφσκι, Κατσιαμπής, Σαρακατσάνος, Περπερίδης (89΄ Βέλλιος), Γιαννούλης, Παπαστεριανός (79΄ Ντίκα), Ηλιάδης, Τουμά (79΄Κονέ), Επστάιν, Μπόσνιακ, Ιάκομπ

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Καντέ, Μπιάρσμιρ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Ζιλμπέρτο (81΄ Σιμάο), Σισέ, Ρουκάβινα (46' Χριστοδουλόπουλος), Νίνης (88΄ Γκάμπριελ)

Διαιτητές: Σπάθας (Πειραιώς), Ακρίβος (Αθηνών), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)