LIVE: Εργοτέλης-ΠΑΟΚ 0-2 (Τελικό)

.

90+2' Λήξη αγώνα

86' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Φωτάκης αντί του Ίβιτς

84' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Καρέλης στη θέση του Ορφανού

83' Κίτρινη κάρτα στον Λεάλ

79' Φάουλ του Λεάλ λίγο έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ, με την μπάλα να καταλήγει πολύ ψηλά άουτ

78' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας

68' ΑΛΛΑΓΗ Ο Κορδονούρης στη θέση του Φραγκουλάκη

65' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια

65' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ 0-2. Εξαιρετική σκαφτή πάσα του Ίβιτς, ο οποίος έβγαλε τετ α τετ τον Βιεϊρίνια με τον Αθανασίου, με τον Πορτογάλο να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

56' Κεφαλιά του Λεάλ από το ύψος της μικρής περιοχής του ΠΑΟΚ, όμως περνάει αρκετά ψηλά άουτ

52' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ 0-1. Ο Ίβιτς πασάρει στον Αραμπατζή μέσα στη μεγάλη περιοχή, αυτός με ωραία ενέργεια φτάνει απέναντι από τον Αθανασίου και λίγο δεξιά και με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

49' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κοντρέρας μπαίνει στη θέση του Σαβίνι, ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

44' Κίτρινη κάρτα στον Τσεσνάουσκις

43' Ο Τσεσνάουσκις βρίσκει τον αμαρκάριστο Φραγκουλάκη, ο οποίος σουτάρει λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πλάι από το αριστερό δοκάρι του Χαλκιά

41' Νέο σουτ του Αραμπατζή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των Κρητικών

39' Σέντρα-σουτ του Αραμπατζή, καμία ανησυχία για τον Αθανασίου

36' Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπάκη

33' Σέντρα του Τσεσνάουσκις από τα αριστερά, ο Μπούντιμιρ πιάνει την καρφωτή κεφαλιά, όχι όμως όπως θα ήθελε αφού η πορεία που πήρε η μπάλα ήταν πολύ κακή, με αποτέλεσμα να καταλήξει αρκετά άουτ.

25' Κίτρινη κάρτα στον Ορφανό

22' Νέο συρτό σουτ του Ίβιτς από μακρινή απόσταση, το οποίο κατέληξε άουτ

18' Μακρινό σουτ του Ίβιτς με τον Αθανασίου να μπλοκάρει εύκολα

12' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σαβίνι αντικαθιστά τον τραυματία Τσιρίλο

11' Σουτ του Τσεσνάουσκις μέσα από τη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, με την μπάλα να περνάει αρκετά άουτ.

5' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λίνο, η μπάλα είχε κατεύθυνση προς την εστία όμως ο Λεάλ την έδιωξε σε νέο κόρνερ πριν καταλήξει στα δίχτυα του Εργοτέλη