LIVE: Λεβαδειακός-Λάρισα 3-0 (Τελικό)

Καθοριστικής σημασίας παιχνίδι στη Βοιωτία, με τους Λεβαδειακό και Λάρισα να «καίγονται» για το «τρίποντο», που θα τους δώσει βαθιά βαθμολογική «ανάσα». Τις περσινές επιδόσεις στην έδρα τους, οι οποίες αποτέλεσαν τον κυριότερο λόγο που «έσωσαν» την κατηγορία, θα επιδιώξουν να θυμηθούν οι γηπεδούχοι, τη δεύτερη μόλις νίκη της μακριά από το Αλκαζάρ θα ψάξει η -ελλιπής- ΑΕΛ. Οι συνθέσεις των ομάδων: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Κίκε Ερνάντεθ): ΛΑΡΙΣΑ (Μαρίνος Ουζουνίδης):

Καθοριστικής σημασίας παιχνίδι στη Βοιωτία, με τους Λεβαδειακό και Λάρισα να «καίγονται» για το «τρίποντο», που θα τους δώσει βαθιά βαθμολογική «ανάσα». Τις περσινές επιδόσεις στην έδρα τους, οι οποίες αποτέλεσαν τον κυριότερο λόγο που «έσωσαν» την κατηγορία, θα επιδιώξουν να θυμηθούν οι γηπεδούχοι, τη δεύτερη μόλις νίκη της μακριά από το Αλκαζάρ ψάχνει η -ελλιπής- ΑΕΛ.

90': Λήξη του αγώνα

86' - Αλλαγή για τη Λάρισα: Ο Κυριακίδης περνάει στη θέση του Μπουκουβάλα

76' - Κίτρινη κάρτα για τον Λεβαδειακό: Ο Μαχαίρας πέταξε μακριά την μπάλα και "κιτρινίστηκε" για καθυστέρηση

73' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Ο Πάουλο Κόστα αντικαθιστά τον Βασιλείου

72' - Αλλαγή για τη Λάρισα: Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ιγκλέσιας, σε αυτόν περνάει ο Σιατραβάνης

68' - Κίτρινη κάρτα για τη Λάρισα: Ο Βενετίδης έκανε ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Ναπολεόνι

66': Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα, με τους γηπεδούχους να διαφυλάσσουν το υπέρ τους σκορ και την ΑΕΛ να προσπαθεί -χωρίς αποτέλεσμα- να φανεί απειλητική

55': Ο Στρατηλάτης πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει εντυπωσιακά την εκτέλεση του Μετίν!

54' - ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ!: Ο Κόλτζος μάρκαρε μέσα στην περιοχή τον Κάσας, εκείνος έπεσε στο έδαφος και ο Κάκος έδειξε αμέσως τη "βούλα

46' - Αλλαγή για τη Λάρισα: Ο Τουάμα αντικατέστησε τον Φερέιρα

46': Έναρξη του β' μέρους

45'+2': Λήξη του ημιχρόνου

45': Πλέον έγινε συνήθεια. Ο Ταραλίδης στη... γνωστή του εκτέλεση φάουλ έξω απο την περιοχή, ο Μάλαρτζ απέκρουσε με υπερένταση στη δεξιά του γωνία και ο Αγκάλι, που έγινε αποδέκτης της μπάλας στην επαναφορά, την έστειλε ψηλά άουτ

44': Ο Ρομέου επιχείρησε να απείλήσει κι εκείνος με φάουλ έξω απο την περιοχή, όμως η δυνατή εκτέλεσή του με το δεξί, πέρασε άουτ απο το δεξί δοκάρι

35': Πλέον ο Ταραλίδης δεν διστάζει να δοκιμάζει το πόδι του απο παντού! Ο Έλληνας μέσος εκτέλεσε και πάλι με δυνατό ευθύβολο σουτ, ένα φάουλ απο μακρινή απόσταση και έστειλε την μπάλα λίγο έξω απο το δεξί δοκάρι του Μάλαρτζ

32': Δυνατό σουτ του Κάσας με το αριστερό, απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Στρατηλάτης "απογειώθηκε" και απέκρουσε σε κόρνερ

30' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Ο Μαχαίρας περνάει στον αγωνιστικό χώρο, στη θέση του Μπράνκο

27' - Κίτρινη κάρτα για τον Λεβαδειακό: Ο Μπράνκο έκανε ένα πολύ δυνατό μαρκάρισμα, στο χώρο του κέντρου, στον Ρομέου

25' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!: Ο Ναπολεόνι έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ με το δεξί, έξω απο την περιοχή, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά απο το φάλτσο και κατέληξε στη δεξιά γωνία του Μάλαρτζ -που άργησε να πέσει

22' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!: Νέα μακρινή εκτέλεση φάουλ απο τον Ταραλίδη, αυτή τη φορά με δύναμη, ο Μάλαρτζ δεν μπόρεσε να μπλοκάρει την μπάλα και ο Μπάρκογλου, που πήρε την επαναφορά, τον "εκτέλεσε" απο κοντά

15' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!: Ο Ταραλίδης εκτέλεσε ένα φάουλ απο 35 μέτρα "γεμίζοντας" στην περιοχή, η μπάλα πέρασε μπροστά απο πολλά σώματα μπερδεύοντας τον Μάλαρτζ και τελικά κατέληξε απευθείας στην αριστερή του γωνία

13': Ωραία σέντρα του Ναπολεόνι απο δεξιά, ο Μπάρκογλου έπιασε τη γυριστή κεφαλιά απο το ύψος του πέναλτι και ανάγκασε τον Μάλαρτζ να πέσει στην αριστερή του γωνία και να διώξει σε κόρνερ

10': Αναγνωριστικό παιχνίδι απο τις δύο ομάδες μέχρι τώρα, με τον κακό αγωνιστικό χώρο να αποτελεί μια απο τις δικαιολογίες τους για τα πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Κίκε Ερνάντεθ): Στρατηλάτης, Ζησόπουλος, Μασάδο, Ζησόπουλος, Κόλτζος, Μπράνκο, Ταραλίδης, Μπάρκογλου, Ναπολεόνι, Βασιλείου, Αγκάλι

ΛΑΡΙΣΑ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μάλαρτζ, Μπουκουβάλας, Βενετίδης, Φερέιρα, Μετίν, Ααράμπ, Κάσας, Ρομέου, Ιγκλέσιας, Μελίσσης, Κατσιαρός

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κάκος (Κέρκυρας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφων (Δράμας), Καρσιώτης (Κορινθίας)