LIVE: Αστ. Τρίπολης - ΑΕΚ 2-0

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτή την ώρα στην Τρίπολη η αναμέτρηση του «φορμαρισμένου» Αστέρα με τη γεμάτη με αγωνιστικά προβλήματα ΑΕΚ. Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

90+1' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπαρτολίνι στη θέση του Ρόκα

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' Ωραία ατομική ενέργεια του Μπλάνκο, η μπάλα φτάνει στον Παυλή, όμως τον προλαβαίνει ο Αναστασόπουλος και διώχνει σε κόρνερ

88' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ουντότζι αφήνει τη θέση του στον Λαμπρόπουλο

82' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Λαδάκης αντί του Έντερ

80' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Χέρσι αντικαθιστά τον Ταχτσίδη

74' Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο

73' Κίτρινη κάρτα στον Γιάχιτς

71' Σουτ του Έντερ μέσα από την περιοχή και δεξιά, με τον Σάχα να αποκρούει ενστικτωδώς την μπάλα

70' Κεφαλιά-ψαράκι του Μπλάνκο με τον Αναστασόπουλο να πραγματοποιεί εκπληκτική επέμβαση, κρατώντας το "μηδέν" για την ομάδα του.

65' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Λεονάρντο αφήνει τη θέση του στον Παυλή

62' Ο Μπλάνκο σκοράρει για την ΑΕΚ, υποδεικνυόμενος όμως σε θέση οφσάιντ από τον επόπτη, κάτι που δεν επιβεβαιώνει ο τηλεοπτικός φακός

59' Σκαφτό πλασέ του Ουντότζι έξω από την περιοχή της ΑΕΚ, με την μπάλα να περνάει λίγο πλάι από το δεξί δοκάρι του Σάχα

55' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ιορντάκε αντικαθιστά τον Ενσαλίβα

50' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ 2-0. Σέντρα από τα αριστερά στον Ντάνιελ Τσέζαρεκ, ο οποίος πετάχτηκε στην καρδιά της περιοχής της ΑΕΚ και με σουτ πάνω στην κίνηση διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

46' Μακρινό σουτ του Ουντότζι, η μπάλα στην αγκαλιά του Σάχα

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45' Κίτρινη στον Τσέζαρεκ

43' Σέντρα-σουτ του Φυτανίδη από τα δεξιά, η μπάλα πήρε μια περίεργη τροχιά και κατέληξε άουτ, αφού πρωτα βρήκε την πάνω μεριά του οριζόντιου δοκαριού της εστίας των φιλοξενούμενων.

41' Γυριστό σουτ του Ουντότζι έξω από την "κιτρινόμαυρη" περιοχή, με την μπάλα να περνάει πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σάχα

38' Αδύναμο πλασέ του Καρέρα μέσα από τη μεγάλη περιοχή της 'Ένωσης", με τον Σάχα να μπλοκάρει εύκολα

32' Ένα-δύο του Τσέζαρεκ με τον Έντερ, με τον τελευταίο να σουτάρει χλιαρά, έξω από την περιοχή του "δικέφαλου", άουτ

25' Κίτρινη στον Φυτανίδη

24' Κούρσα του Ουντότζι από τα αριστερά, πασάρει στον Μπαστία, ο οποίος σουτάρει αδύναμα άουτ

21' Σέντρα του Λεονάρντο από τα αριστερά, ο Αναστασόπουλος μπλοκάρει προτού ο Μπλάνκο γίνει απειλητικός

20' Στα μέτρα τους έχουν φέρει το παιχνίδι οι γηπεδούχοι, οι οποίοι περιμένουν την ΑΕΚ στην άμυνά τους και απειλούν με γρήγορες αντεπιθέσεις.

15' Πολύ δυνατό σουτ του Λεονάρντο έξω από την περιοχή του Αστέρα, με την μπάλα να βρίσκει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και να περνάει άουτ

10' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ 1-0. Ο Τσέζαρεκ βγάζει με "καθετη" πάσα τον Έντερ απέναντι στον Σάχα, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

5' Βαρύς ο αγωνιστικός χώρος, με αρκετές λακούβες,νερό και μπόλικη λάσπη