LIVE: Λάρισα-Αστέρας Τρίπολης 1-0 (Τελικό)

.

90+3' Λήξη αγώνα

90+1' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Πούρι στη θέση του Κυριακίδη

89' Κίτρινη κάρτα στον Βελάσκο

87' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μετίν εκτός και στη θέση του ο Ααράμπ

84' Σέντρα του Μαρσελάο από τα δεξιά, ο Τσέζαρεκ έπιασε το σουτ πάνω στην κίνηση, στέλνοντας όμως την μπάλα ψηλά άουτ

81' Σέντρα του Μετίν, ο Κάσας κάνει την προβολή, με την μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αναστασόπουλου

79' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Καούνος αντικαθιστά τον Έντερ

75' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Ρόκας αφήνει τη θέση του στον Ουριμπάρι

69' Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο

68' Ατομική προσπάθεια του Μετίν, ο οποίος απέφυγε δύο αντιπάλους του, μπήκε στην περιοχή του Αστέρα, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε ψηλά άουτ

67' Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου

63' Δυνατό σουτ του Ουριμπάρι από μακρινή απόσταση, αλλά άστοχο

60' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Βίλτσες αντικαθιστά τον Φυτανίδη

46' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Τουάμα στη θέση του Βενετίδη

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

40' Πολύ μακρινό, αλλά και άστοχο σουτ του Ρόκα

35΄Κίτρινη κάρτα στον Καρέρα

33' Σουτ του Έντερ, μπλοκάρει με ευκολία ο Βιέρα

29' Νέα πολύ καλή ευκαιρία για τη Λάρισα. Ο Κάσας και πάλι εκμεταλλεύθηκε μια ολιγωρία της άμυνας των Αρκάδων, αλλά αυτή τη φορά δεν πλάσαρε εύστοχα

27' ΓΚΟΛ Η ΛΑΡΙΣΑ 1-0. Ο Μετίν με εξαιρετική κάθετη πάσα έβγαλε τετ α τετ τον Κάσας με τον Αναστασόπουλο και ο επιθετικός των "βυσσινί" άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους

25' Νέο σουτ του Μετίν, αλλά αρκετά άστοχο

16' Κόρνερ για τον Αστέρα, ο Τσέζαρεκ κερδίζει τους αμυντικούς της ΑΕΛ στον αέρα, αλλά η κεφαλιά που έκανε δεν ήταν καλή, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βιέρα

12' Σουτ του Μετίν με την μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Αστέρα.

11' Φάουλ του Μετίν από πολύ καλή θέση, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και παίρνει ύψος καταλήγοντας στον Μελίσση, ο οποίος κερδίζει στον αέρα τον Αναστασόπουλο στο ύψος της μικρής περιοχής των φιλοξενούμενων, αλλά η "τυφλή" κεφαλιά που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ.

3' Κάθετη πάσα του Καρέρα στον Έντερ, ο οποίος σουτάρει άουτ από πλεονεκτική θέση

1' Μακρινό σουτ από τον Μετίν, η μπάλα αρκετά άουτ