Live: Ατρόμητος-Άρης 0-3 (Τελικό)

Ο Ατρόμητος φιλοξενεί αυτή την ώρα τον Άρη (0-2) στο Περιστέρι, στο πρώτο παιχνίδι του δεύτερου γύρου της Σούπερ Λίγκας (16η αγωνιστική). Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr Με αριθμητικό μειονέκτημα αγωνίζονται οι γηπεδούχοι λόγω της αποβολής του Μπαζίνσκι.

90' +3 Λήξη του αγώνα.

90΄+2 Σουτ του Σφακιανάκη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.

85' Κίτρινη κάρτα στον Ναφτί.

82' Αλλαγή για τον Άρη, ο Λαμπριάκος αντικατέστησε τον Κάμπορα.

72' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Καραγκούνης πήρε τη θέση του Αναστασάκου.

71' Αλλαγή για τον Άρη, ο Κουλουχέρης πέρασε στον αγωνιστικό χώρο αντί του Βανγκέλι.

70' 3-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ - Κάθετη πάσα του Νάτσο Γκαρσία για τον Κάμπορα, φάτσα με το τέρμα ο Αργεντινός που με όμορφο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μιχαηλίδη για δεύτερη φορά απόψε.

68' Αλλαγή για τον Άρη, ο Νάτσο Γκαρσία πήρε τη θέση του Πρίττα.

66' Κίτρινη κάρτα στον Βανγκέλι.

65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρίτο, εκτινάχθηκε και αποσόβησε τον κίνδυνο -για ακόμα μία φορά στο σημερινό παιχνίδι- ο Σηφάκης.

60' Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

59' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Σφακιανάκης αντικατέστησε τον Αποστολόπουλο.

53' Εκτέλεση φάουλ για τους γηπεδούχους, ο Μπρίτο έπιασε σε πρώτη φάση την κεφαλιά στην περιοχή την οποία απέκρουσε ενστικτωδώς ο Σηφάκης και σε δεύτερη πλάσαρε άουτ.

46' Βολίδα του Μπρίτο, απογειώνεται ο Σηφάκης στο δεξί του παραθυράκι και διώχνει σε κόρνερ.

46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Κουτσόπουλος πήρε τη θέση του Μελισσά.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

44' Ατομική ενέργεια του Κάλβο, συρτή σέντρα σουτ του Ισπανού μέσου από διαγώνια θέση, λίγα εκατοστά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μιχαηλίδη.

39' Δυνατό σουτ του Περόνε, ψηλά άουτ.

36' Έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού.

27' Κόκκινη κάρτα στον Μπαζίνσκι (δεύτερη κίτρινη). Με δέκα παίκτες πλέον ο Ατρόμητος.

25' Κίτρινη κάρτα στον Μπαζίνσκι.

23' 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ - Μαγική ασίστ από τον Κάλβο στον Κόκε στην περιοχή, ο τελευταίος γύρισε παράλληλα την μπάλα για τον Κάμπορα και εκείνος την έσπρωξε στα δίχτυα.

14' 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ - Ο Κάλβο έπιασε στον ύπνο την αντίπαλη άμυνα, πέρασε και τον Μιχαηλίδη και σε κενή εστία πλάσαρε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ υπέρ των κίτρινων.

13' Δυνατό σουτ του Σαρμιέντο λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Άρη.

7' Στην περιοχή ο Περόνε από πλάγια θέση αριστερά, το δυνατό πλασέ που επιχείρησε «σταμάτησε» πάνω στον Σηφάκη.

1' Έναρξη του αγώνα.

Συνθέσεις:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μπαζίνσκι, Μελισσάς (46' Κουτσόπουλος), Νεμπεγλέρας, Αποστολόπουλος (59' Σφακιανάκης), Φαβάλι, Σαρμιέντο, Περόνε, Αναστασάκος (72' Καραγκούνης), Μπρίτο.

Άρης (Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Γκαρσία, Αράνο, Γκιάρο, Ναφτί, Κάλβο, Πρίττας (68' Νάτσο Γκαρσία), Βανγκέλι (71' Κουλουχέρης), Νασούτι, Κόκε, Κάμπορα (82' Λαμπριάκος).

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)
Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Δάλλας (Ηπείρου)