Ιταλία

Serie A: Με το δεξί του… Μπαλοτέλι (video)

Νικηφόρα μπήκε στο 2010 η Ίντερ, καθώς στον πρώτο αγώνα της χρονιάς, για τη 18η αγωνιστική της Serie A, επικράτησε με 1-0 της Κιέβο στη Βερόνα, σε ένα ματς που ξεκίνησε στις 13:30. Ο Μάριο Μπαλοτέλι με διπλή προσπάθεια άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό νικώντας τον Στέφανο Σορεντίνο για τους «νερατζούρι», που είχαν στο βασικό τους σχήμα τον νεοαποκτηθέντα Γκόραν Πάντεφ.

Νικηφόρα μπήκε στο 2010 η Ίντερ, καθώς στον πρώτο αγώνα της χρονιάς, για τη 18η αγωνιστική της Serie A, επικράτησε με 1-0 της Κιέβο στη Βερόνα, σε ένα ματς που ξεκίνησε στις 13:30. Ο Μάριο Μπαλοτέλι με διπλή προσπάθεια άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό νικώντας τον Στέφανο Σορεντίνο για τους «νερατζούρι», που είχαν στο βασικό τους σχήμα τον νεοαποκτηθέντα Γκόραν Πάντεφ. Oι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δύο φάσεις πέναλτι, μία στη φάση που προηγήθηκε του γκολ της Ίντερ και μία στα τελευταία λεπτά. Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έφτασε τους 42 βαθμούς διατηρώντας διαφορά ασφαλείας από τους διώκτες της.