Live: Πανθρακικός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (Τελικό)

Παιχνίδι σκεπασμένο από τα «σύννεφα» της Β’ Εθνικής στην Κομοτηνή, με τον ουσιαστικά καταδικασμένο Πανθρακικό να υποδέχεται τον προτελευταίο ΠΑΣ. Η διάσωση του… γοήτρου μοναδικός στόχος πλέον για τους γηπεδούχους, που θα διεκδικήσουν να πετύχουν έστω την πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Κάτι παραπάνω από απαραίτητο το «τρίποντο» για τους Γιαννιώτες, αν δεν θέλουν να έχουν στο τέλος τη «μοίρα» του σημερινού αντιπάλου τους.

90'+7': Λήξη του αγώνα

90': Επτά λεπτά καθυστερήσεων -λόγω του τραυματισμού του Ελευθερόπουλου- έδειξε ο Γιάχος

89': Πιέζει για να ισοφάρίσει ο Πανθρακικός, αλλά δεν καταφέρνει να δημιουργεί ευκαιρίες τώρα μπροστά απο την εστία του ΠΑΣ

78': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Σε μια ακίνδυνη μπαλιά μέσα στην περιοχή, Ντάσιος και Σικαλιάς δεν συνεννοούνται, μπαίνει "σφήνα" μεταξύ τους ο Ρομπερ και σουτάρει απο κοντά, όμως ο Σικαλιάς αποκρούει και πάλι "σωτήρια" σε κόρνερ

77': Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Σε αντεπίθεση απο αριστερά, ο Μπουβάλ "έστρωσε" έτοιμο γκολ στον Ντιαλό, στο ύψος του πέναλτι, όμως το πλασέ του τελευταίου δεν ήταν καλό και αποκρούστηκε με τα πόδια απο τον Σικαλιά

75' - Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Καζάκης περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου και σε αυτόν μπαίνει ο Κλεμάν

74' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Ανδράλας περνάει στη θέση του Σιαλμά

72' - Κίτρινη κάρτα για τον Πανθρακικό: Ο Άλβες μάρκαρε δυνατά τον Μενδρινό

*Όπως έγινε γνωστό, ο Ελευθερόπουλος έχει υποστεί διάσειση και θα μεταφερθεί στο νοσοκομείο για ακτινογραφίες

63' - Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ: Ο σκόρερ Τζάνης "κιτρινίστηκε" απο τον Γιάχο

62' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!: Αντεπίθεση των Ηπειρωτών απο δεξιά, η μπάλα, μετά απο κακή συνεννόηση Τζόκιτς και Άλβες, φτάνει στον Τζάνη, ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα απο την περιοχή -που ξανά δεν μπορεί να συγκρατήσει ο Ταΐρης- βάζει και πάλι μπροστά την ομάδα του

59' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Ελευθερόπουλος δείχνει να ζαλίζεται και αποχωρεί υποβασταζόμενος. Στη θέση του περνάει ο αναπληρωματικός γκολκίπερ Σικαλιάς

58' - Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Μπακαγιόκο αντικαθιστά τον Σαϊτιώτη

53': Προωθημένη μπαλιά για τον Ντιαλό, ο Ελευθερόπουλος βγαίνει στη γωνία της μεγάλης περιοχής και προλαβαίνει τον επιθετικό του Πανθρακικού, ωστόσο το πόδι του τελευταίου, πάνω στη διεκδίκηση, τραυμάτισε τον Έλληνα γκολκίπερ

51': Αντεπίθεση για τον ΠΑΣ, ο Σίσιτς μπήκε απο δεξιά στην περιοχή, όμως το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε στην κλειστή γωνία του ο Ταΐρης

47' - Κίτρινη κάρτα για τον ΠΑΣ: Ο Κώτσιος διαμαρτυρήθηκε έντονα στον Γιάχο για την υπόδειξη ενός φάουλ

46': Έναρξη του β' μέρους

45': Λήξη του ημιχρόνου

42' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ!: Ο Μπουβάλ κέρδισε τις κόντρες έξω απο την περιοχή του ΠΑΣ, γύρισε το σώμα του και με ένα εντυπωσιακό αριστερό βολέ "κάρφωσε" την μπάλα στο δεξί "Γ" του Ελευθερόπουλου

37' - Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Ντιαλό αντικαθιστά τον Κανωτίδη

31' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!: Ο Τζάνης έπιασε ένα φαινομενικά ακίνδυνο σουτ έξω απο την περιοχή, ο Ταΐρης έκανε τραγική εκτίμηση της μπάλας και εκείνη, αφού έσκασε μπροστά του, πέρασε μέσα απο τα χέρια του και κατέληξε στα δίχτυα

30' - Δοκάρι για τον Πανθρακικό!: Ωραία σέντρα του Φαγιάρδο απο αριστερά, ο Καζάκης με εντυπωσιακό άλμα στην "καρδιά" της περιοχής έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Ελευθερόπουλου

29' - Κίτρινη κάρτα για τον Πανθρακικό: Ο Σίσιτς "τσίμπησε" την μπάλα στο χώρο του κέντρου και ο Παπαδόπουλος, που άργησε να πάει στη φάση, τον "σήκωσε στονα αέρα"

21': Ο Καζάκης "έστρωσε" ωραία με το κεφάλι στον Φαγιάρδο, λίγο έξω απο τη μεγάλη περιοχή, εκείνος σούταρε στην κίνηση και έστειλε την μπάλα λίγο έξω απο το δεξί δοκάρι του Ελευθερόπουλου

15': Ο Τζάνης "πάτησε" ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή για τον Σιαλμά, το σουτ που επιχείρησε, όμως, εκείνος δεν ήταν καλό και έφυγε ψηλά άουτ

11': Συρτό σουτ του Μπουβάλ έξω απο την περιοχή, ο Ελευθερόπουλος μπλόκαρε εύκολα στη δεξιά του γωνία

9': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Σίσιτς περνάει ωραία απο δεξιά τον προσωπικό του αντίπαλο, "στρώνει" στο σημείο του πέναλτι στον Σαϊτιώτη, όμως η προβολή του τελευταίου αποκρούεται δύσκολα με τα πόδια απο τον Ταΐρη

1': Έναρξη του αγώνα

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Αλμπέρ Καρτιέ): Ταΐρης, Κανωτίδης, Παπαδόπουλος, Ματεντζίδης, Τζόκιτς, Άλβες, Αργυρίου, Φαγιάρδο, Ρομπέρ, Καζάκης, Μπουβάλ

ΠΑΣ Γιάννινα (Θύμιος Γεωργούλης): Ελευθερόπουλος, Ντάσιος, Κανακούδης, Κώτσιος, Κούσας, Μπουχάν, Μενδρινός, Σίσιτς, Σαϊτιώτης, Σιαλμάς, Τζάνης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάχος (Χίος)
ΒΟΗΘΟΙ: Δημόπουλος (Μακεδονίας), Λαζάρου (Μακεδονίας)