Ισπανία

«Άλωσε» το Μαδριγάλ η Θέλτα!

Η Θέλτα επικράτησε 1-0 της Βιγιαρεάλ στο Μαδριγάλ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τρασορας στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (91’) και έκανε την έκπληξη παίρνοντας την πρόκριση για τη φάση των «16» του «Copa del Rey».

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε κρατούσε στα χέρια της το εισιτήριο για την επόμενη φάση μετά και το 1-1 του πρώτου αγώνα στην έδρα της Θέλτα, όμως στις καθυστερήσεις όλα άλλαξαν. Το «κίτρινο υποβρύχιο» έδειξε για ακόμα μία φορά το κακό του πρόσωπο και το τέρμα που πέτυχε ο Τρασόρας (91’) έδωσε μια σπουδαία νίκη-πρόκριση στους φιλοξενούμενους. Να υπενθυμίσουμε, πως η Θέλτα αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των επαναληπτικών (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):