LIVE: ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 1-1 (Τελικό)

Ηρακλής και ΑΕΚ (1-1) αναμετρώνται αυτή την ώρα στο Καυταντζόγλειο. Ο "Γηραιός" προηγήθηκε με ένα εξαιρετικό σε εκτέλεση τέρμα του Κονέ. Ο Τζεμπούρ ισοφάρισε για λογαριασμό της Ενωσης. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

90+3' Λήξη αγώνα

90+1' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Περπερίδης αντί του Ηλιάδη.

90' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Η ΑΕΚ. Ο Αραούχο δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

87' Ο ΤΖΕΜΠΟΥΡ ΑΣΤΟΧΕΙ ΣΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ!!! Ο επιθετικός εκτέλεσε την εσχάτη των ποινών με σκαφτό πλασέ, α λα Πανένκα, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαντή

87' Κίτρινη κάρτα στον Κατσαμπή

86' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. Ο Χέρσι μπήκε κάθετα στην περιοχή του Ηρακλή και ανατράπηκε από τον Λέκι.

83' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Τον Μπλάνκο αντικαθιστά ο Ταχτσίδης.

82' Φάουλ του Επστάιν, η μπάλα πέρασε από πολλά σώματα και κατέληξε άουτ.

80' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Μιλάνο μπήκε ο Γιάντσης.

75' Κίτρινη κάρτα στον Άλβες.

72' Αναταραχή στην άμυνα του Ηρακλή, το σουτ του Τζεμπούρ κόντραρε και στη συνέχεια κατέληξε στην αγκαλιά του Μπαντή.

71' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Χέρσι πήρε τη θέση του Μαντούκα.

68' Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο.

62' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Τούμα αντικατέστησε τον Κονέ. Ο τελευταίος έδειξε να απορεί με την απόφαση του προπονητή του.

61' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργέα.

55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ, 1-1 - Ο Τζεμπούρ πέρασε όλη την άμυνα του Ηρακλή και με ένα δυνατό σουτ νίκησε τον ανήμπορο να αντιδράσει -σε αυτή την εκπληκτική προσπάθεια- Μπαντή.

52' Συρτό σουτ του Σκόκο, μπλοκάρει σταθερά ο Μπαντής.

51' Εξαιρετική παράλληλη σέντρα του Σκόκο απ' τα αριστερά, καρφωτή κεφαλιά του Μαντούκα άουτ.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο μέρος.

45+4 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45+3' Επικίνδυνη σέντρα του Αραούχο απ' τα δεξιά κανείς δεν κατάφερε όμως να την εκμεταλλευτεί.

44' Εκτέλεση φάουλ του Σκόκο, κεφαλιά-πάσα του Μαϊστόροβιτς για τον Γιάχιτς στο ύψος της μικρής περιοχής, ο Βόσνιος σημαδεύει με σουτ το οριζόντιο δοκάρι.

35' Κίτρινη κάρτα στον Κονέ.

32' Κίτρινη κάρτα στον Τζεμπούρ.

27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ, 1-0 - Βολίδα του Κονέ από το ύψος της περιοχής στο δεξί παράθυρο της αντίπαλης εστίας.

26' Κίτρινη κάρτα στον Μιλάνο.

25' Κίτρινη κάρτα στον Γιάχιτς.

18' Η Ενωση διατηρεί μια άκαρπη υπεροχή.

10' Κεφαλιά-πάσα του Μπόσνιακ στην περιοχή για τον Μιλάνο, που με νέα κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας έστειλε την μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

8' Ο γρήγορος ρυθμός του παιχνιδιού είναι ξεκάθαρα υπέρ της ΑΕΚ.

3' Ευθύβολο σουτ του Μαντούκα μέσα από την περιοχή, περνάει άουτ.

1' Λίγα δευτερόλεπτα μετά το πρώτο σφύριγμα, ο Μπλάνκο σουτάρει με δύναμη πάνω στον Μπαντή.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ηρακλής (Σάββας Κωφίδης): Μπαντής, Γιαννούλης, Λέκι, Κατσαμπής, Μάρτος, Παπαστεριανός, Ηλιάδης (90+1' Περπερίδης), Μιλάνο (80' Γιάντσης), Επστάιν, Κονέ (62' Τούμα), Μπόσνιακ.

ΑΕΚ (Ντούσαν Μπάγεβιτς): Αραμπατζής, Γεωργέας, Άλβες, Μαϊστόροβιτς, Αραούχο, Γιάχιτς, Καφές, Μαντούκα (71' Χέρσι), Σκόκο, Τζεμπούρ, Μπλάνκο (83' Ταχτσίδης).

Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)
Γήπεδο: «Καυταντζόγλειο»