Live: Καβάλα-ΟΣΦΠ 0-0 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού Καβάλα-Ολυμπιακός για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ισόπαλες 0-0 οι δύο ομάδες., ένταση και στην ανάπαυλα με αποτέλεσμα να ξεκινήσει με καθυστέρηση το δεύτερο μέρος. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90΄+4 Λήξη του αγώνα.

90΄+1 Σουτ του Ορούμα από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ.

87΄ Μακρινό σουτ του Στολτίδη, έδιωξε σε κόρνερ ο Κάλατς

86΄ Κίτρινη κάρτα στον Ρινκόν.

84΄ Αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του Σόσιν πέρασε ο Ιωάννου.

81΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στη θέση του Ραούλ Μπράβο πέρασε ο Στολτίδης.

78΄ Αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του Μεντί πέρασε ο Σμολάρεκ.

77΄ Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.

76' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Ρινκό αντί του Ονουάτσι.

75' Ωραίο σουτ από τον Λούα Λούα, μπλοκάρει σταθερά ο Κάλατς.

71' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Αβραάμ Παπαδόπουλος.

70' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Παβίσεβιτς.

Ανεβάζει ρυθμούς ο Ολυμπιακός και πιέζει, καθώς απομένουν είκοσι λεπτά για τη λήξη και τα χρονικά περιθώρια στενεύουν

61' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Λούα Λούα και Ντιόγο μπαίνουν αντί Νταρμπισάιρ και Όσκαρ.

57' Μεγάλη ευκαιρία για την Καβάλα. Κάθετη μπαλιά του Ορούμα και σουτ του Ονουάτσι, ο Αβραάμ Παπαδόπουλος βάζει το πόδι του και τελικά η μπάλα φεύγει κόρνερ.

54' Ο Ορούμα στην αντεπίθεση προσπαθεί να ''κρεμάσει'' από πολύ μακριά τον Νικοπολίδη, αλλά στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ.

50' Νέα διακοπή στο παιχνίδι μετά από τραυματισμό του Μαρέσκα που δέχτηκε στο πρόσωπο την μπάλα, μετά από σουτ του Ορούμα.

47' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κάλατς που πέταξε την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου, ζητώντας να αλλάξει.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

''Άναψαν''ξανά τα αίματα και στην ανάπαυλα, αφού μετά από ένταση που προκλήθηκε στην κερκίδα των οπαδών του Ολυμπιακού με τα ΜΑΤ, μπήκαν μέσα στο γήπεδο με αποτέλεσμα να ξεκινήσει με καθυστέρηση το δεύτερο μέρος.

45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45' Σίγουρο γκολ χάνει ο Νταρμπισάιρ που βγήκε μόνος απέναντι από τον Κάλατς τον οποίο και πέρασε, εκμεταλλευόμενος το λάθος γύρισμα του Ντουγκλάο, αλλά ο αμυντικός της Καβάλας πάνω στη γραμμή σώζει την εστία του από βέβαιη παραβίαση!

Το όνομα του Λούα Λούα έχει γίνει τραγούδι στα χείλη των φίλων του Ολυμπιακού λίγα λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο.

33' Κίτρινη κάρτα στον Γκαλίτσιο για διαμαρτυρία.

30' Μακρινό σουτ από τον Σιόντη, θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Νικοπολίδης.

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στην Καβάλα, χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες.

16' Κίτρινη κάρτα θα δει ο Ορούμα της Καβάλας.

13' Ο Ζαϊρί βγάζει σέντρα και κεφαλιά του Νταρμπισάιρ, που νίκησε τον Κάλατς, στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.

11' Ο Λεονάρντο βρέθηκε σε θέση βολής λίγο έξω από την περιοχή, αλλά έκανε ένα άψυχο σούτ με το δεξί, χωρίς να προκαλέσει το παραμικρό πρόβλημα στον Κάλατς.

Αρκετή νευρικότητα στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό να δείχνει ότι θέλει να πάρει τον έλεγχο στον αγώνα.

4' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μουρ για χτύπημα στον Μαρέσκα εκτός φάσης και στον Τοροσίδη για διαμαρτυρία

1' Έναρξη του αγώνα, στη σέντρα η Καβάλα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΚΑΒΑΛΑ: Κάλατς, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Φερέιρα, Μουρ, Σιόντης, Ντικρόκ, Ονουάτσι (76' Ρινκόν), Μεντί (78΄ Σμολάρεκ), Ορούμα, Σόσιν (84΄ Ιωάννου).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Γκαλίτσιος, Ραούλ Μπράβο (81΄ Στολτίδης), Μέλμπεργκ, Α. Παπαδόπουλος, Μαρέσκα, Τοροσίδης, Ζαϊρί, Λέονάρντο, Όσκαρ(61' Ντιόγο), Νταρμπισάιρ (61' Λούα Λούα).

Διαιτητής: Κάκος(Κέρκυρας)
Βοηθοί: Δάλλας (Ηπείρου), Τάτσης (Ηπείρου).
Δημοτικό Στάδιο Καβάλας ''Ανθή Καραγιάννη''.