LIVE: Άρης-Παναθηναϊκός 0-0 (Τελικό)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Άρη με τον Παναθηναϊκό στο «Κλ. Βικελίδης» (0-0).

90+2' Λήξη του αγώνα.

90' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Αραβίδης στη θέση του Κάμπορα.

88' Φοβερό σουτ του Κατσουράνη έξω από την περιοχή, ανάγκασε τον Σηφάκη σε δύσκολη επέμβαση.

86' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο αντί του Χριστοδουλόπουλου.

82' Πιέζει ο Παναθηναϊκός για το γκολ.

78' Καλό σουτ του Κατσουράνη έξω από την περιοχή, ελάχιστα άουτ.

77' Προσπάθειες των "πρασίνων" να τρέξουν την κόντρα και να απειλήσουν ξανά.

69' Μοναδική ευκαιρια για τον Άρη. Ο Κάμπορα από διαγώνια θέση έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Τζόρβα, στην επαναφορά ο Τζόνσον πλασάρει με κενό τέρμα, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού εκτινάχθηκε εκπληκτικά και έδιωξε σε κόρνερ.

68' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τζόνσον αντί του Κόκε.

66' Ευκαιρία για τον Άρη που σπατάλησε ο Κόκε. Ο Ισπανός βρήκε χώρο, αλλά η επιλογή του να "κρεμάσει" τον Τζόρβα αποδείχτηκε εντελώς λάθος.

64' Κίτρινη στον Σισέ του Παναθηναϊκού.

62' Καλό σουτ του Ζιλμπέρτο από το όριο της περιοχής, το οποίο όμως έκοψε στη γραμμή ο Κάλβο.

58' Για πέναλτι διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι πάνω στον Χαβίτο, λανθασμένα...

56' Κίτρινη κάρτα στον Σαλπιγγίδη του Παναθηναϊκού.

55' Πολλά λάθη απ'τις δύο ομάδες στο χώρο του κέντρου, καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής.

50' Eπικίνδυνη στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κάλβο βρέθηκε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ αλλα πετάχτηκε έγκαιρα ο Σαριέγκι και έδιωξε.

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

45+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

41' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Νέτο έχασε τη μπάλα μέσα στην περιοχη από τον Χριστοδουλόπουλο, ο νεαρός μεσοεπιθετικός βρέθηκε διαγώνια, φάτσα με τον Σηφάκη αλλά το σουτ του κόντραρε στον τερματοφύλακα του Άρη και απομακρύνθηκε.

35' Καταπληκτικό σουτ του Χριστοδουλόπουλου από τα αριστερά, η μπάλα πήρε πολλά φάλτσα και πέρασε λίγο άουτ!

31' Από τις λιγοστές προσπάθειες των δύο ομάδων, ο Σπυρόπουλος σούταρε από μακρινή απόσταση, χωρίς τύχη.

25' «Μπλοκαρισμένος» στα άκρα ο Άρης, προσπαθεί (μάταια) να κάνει παιχνίδι από τον άξονα. Ο αντίπαλος, όμως, είναι καλά στημένος και δεν έχει απειληθεί...

20' Μεγαλη ευκαιρία για τους "πράσινους". Ο Καραγκούνης εκτέλεσε με σέντρα το φάουλ, ο Ζιλμπέρτο έκανε την γυριστή κεφαλιά και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.

18' Καλό σουτ του Νέτο έξω από την περιοχή, δίπλα από την εστία του Τζόρβα.

17' Όμορφη έμπνευση του Σισέ, ο οποίος έξω από την περιοχή σούταρε στα... τυφλά, αλλά δεν ανησύχισε τον Σηφάκη.

16' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδουλόπουλο του Παναθηναϊκού.

15' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο συνεχίζεται το παιχνίδι.

10' Κίτρινη κάρτα στον Κόκε και στον Κάλβο του Άρη.

9' Σέντρα του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά της περιοχής, ο Σισέ έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.

6' Πιο κινητικός ο Παναθηναϊκός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, προσπαθεί να επιβάλλει το ρυθμό του.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άρης (Έκτορ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Ρονάλντο, Κάλβο, Ν. Γκαρσία, Κόκε (68' Τζόνσον), Νασούτι, Κάμπορα (90' Αραβίδης), Χαβίτο, Πρίττας.

Παναθηναϊκός (Νίκος Νιόπλιας): Τζόρβας, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Καντέ, Σαριέγκι, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Χριστοδουλόπουλος (86' Λέτο) , Καραγκούνης, Σαλπιγγίδης, Σισέ.

ΓΗΠΕΔΟ: «Κλ. Βικελίδης»
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπάθας (Πειραιά)
ΒΟΗΘΟΙ: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Φαντόπουλος (Πειραιά)