LIVE: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 0-1 (Τελικό)

Ο ΠΑΟΚ προηγείται του Ολυμπιακού με σκορ 1-0 (20' Εντίνιο), στο «Γ. Καραϊσκάκης», στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής. Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα από το www.sport-fm.gr

90+4' Λήξη του αγώνα.

90+3' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγο.

90+2' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κριστιάνο αντικατέστησε τον Εντίνιο.

90' Βολίδα του Ντουντού έξω από την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Χαλκιάς πέφτει και απομακρύνει.

88' Εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία στο οριζόντιο δοκάρι.

88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουτσιανικούλης παίρνει τη θέση του Βιεϊρίνια.

81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο, αντί του Σορλέν.

76' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία.

74' Κίτρινη κάρτα στον Μαρέσκα.

72' Κίτρινη κάρτα στον Χαλκιά.

70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουντού αντικατέστησε τον Στολτίδη.

67' Κόντρα επίθεση για τον ΠΑΟΚ, ο Εντίνιο σουτάρει πάνω από την εστία.

67' Εκτέλεση φάουλ του Γκρασία, κεφαλιά του Βιεϊρίνια στο οριζόντιο δοκάρι.

64' Μακρινό σουτ του Αβ. Παπαδόπουλου, απελπιστικά άουτ.

59' Εκτέλεση φάουλ του Ντάτολο, στα χέρια του Χαλκιά.

53' Συρτό σουτ του Λούα Λούα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Χαλκιάς.

50' Δυναμικά έχουν μπει οι "ερυθρόλευκοι" στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο.

46' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Ντάτολο και Λούα Λούα παίρνουν τις θέσεις των Οσκαρ και Ζαϊρί, αντίστοιχα.

46' Πρώτο σφύριγμα στο δεύτερο ημίχρονο.

45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45' Ένα λεπτό καθυστερήσεις θα κρατήσει ο διαιτητής.

42' Αδύναμο σουτ του Γκαρσία έξω από την περιοχή περνάει άουτ.

39' Οι φιλοξενούμενοι έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού.

31' Καμία αξιόλογη φάση στο ματς, πλην αυτής του γκολ του ΠΑΟΚ και το σουτ του Μαρέσκα.

27' Οι "ερυθρόλευκοι" δεν μπορούν να απειλήσουν, με τους Θεσσαλονικείς να κρατάνε εύκολα το προβάδισμά τους.

20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ - 1-0. Ο Ιβιτς έβγαλε σε θέση βολής τον Εντίνιο με μια εξαιρετικά κάθετη πάσα στον κενό χώρο και ο Πορτογάλος επιθετικός νίκησε τον Νικοπολίδη με ένα δυνατό συρτό σουτ.

18' Κίτρινη κάρτα στον Γκαλίτσιο.

17' Εκτέλεση φάουλ του Μαρέσκα στο τείχος, στην επαναφορά της μπάλας ο Ιταλός μέσος, σουτάρει με δύναμη, αναγκάζοντας τον Χαλκιά να πέσει στη δεξιά του γωνία για να σώσει την εστία του.

16' Κίτρινη κάρτα στον Κοντρέρας.

12' Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Στολτίδη.

10' Οι συνεχείς διακοπές (πολλά φάουλ) δεν επιτρέπουν στο παιχνίδι να αποκτήσει ρυθμό.

5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

1' Έναρξη του ντέρμπι.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός (Μπόζινταρ Μπάντοβιτς): Νικοπολίδης, Ρ. Μπράβο, Μέλμπεργκ, Αβ. Παπαδόπουλος, Μαρέσκα, Γκαλίτσιος, Τοροσίδης, Ζαϊρί (46' Λούα Λούα), Οσκαρ (46' Ντάτολο), Στολτίδης (70' Ντουντού), Ντιόγο.

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Γκαρσία, Βιτόλο, Εντίνιο (90+2' Κριστιάνο), Σορλέν (81' Παπάζογλου), Μαλεζάς, Κοντρέρας, Λίνο, Βιεϊρίνια (88' Κουτσιανικούλης), Ίβιτς, Σνάουτσνερ.

Διαιτητής: Δαλούκας (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Μπαλτάς (Αχαΐας)
Γήπεδο: «Γ. Καραϊσκάκης»