Live: ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (Τελικό)

Στο δεύτερο ημίχρονο βρίσκεται ο αγώνας ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Προηγείται 2-1 η «Ένωση». Τζεμπούρ 22’ και Καφές 71' τα γκολ των γηπεδούχων, ισοφάρισε προσωρινά ο Σαϊτιώτης στο 55' για τους Γιαννιώτες. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+3' Λήξη αγώνα

90+3' ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ 3-1. Ο Καφές κάνει το ένα-δύο με τον Λαγό και από πλάγια θέση "γράφει" το 3-1 με σκαφτό πλασέ

90+2' Ο Τζεμπούρ και πάλι στην αντεπίθεση, αλλά ο Ελευθερόπουλος μπλοκάρει το πλασέ του

90+1' Αλλαγή η ΑΕΚ. Ο Μπλάνκο αφήνει τη θέση του στον Γκερέιρο

90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

90' Ο Τζεμπούρ βγαίνει στην αντεπίθεση για την ΑΕΚ, πασάρει ιδανικά στον Μπλάνκο αλλά αυτός καθυστερεί και τελικά αφού κλείνεται σουτάρει άστοχα

86' Ο Μπλάνκο σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή και δεξιά, με τον "Ελέ" να πραγματοποιεί άλλη μία θετική επέμβαση με τα πόδια

85' Σέντρα του Λεονάρντο από τα δεξιά, ο Καφές πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Ελευθερόπουλος λέει "όχι". Στην εξέλιξη της φάσης ο Μάκος πιάνει το δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, αλλά ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων αποκρούει και πάλι

84' Αλλαγή ο ΠΑΣ. Ο Αράς παίρνει τη θέση του Ντιμπαλά

84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κοντογουλίδης στη θέση του Μιχαλόπουλου

81' Συρτό σουτ του Λεονάρντο από τα δεξιά, ύστερα από ωραία ομαδική προσπάθεια της ΑΕΚ, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου απέκρουσε με τα πόδια ο Ελευθερόπουλος

79' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λαγός αντικαθιστά τον Μαντούκα

78' Πολύ καλή κάθετη μπαλιά του Μενδρινού στον Ντιμπαλά, ο οποίος χάνει τη μονομαχία του στο τετ α τετ από τον Αραμπαζτή

77' Κίτρινη κάρτα στον Κούσα

75' O Mαντούκα μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή του ΠΑΣ, αλλά σούταρε άουτ.

75' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τζάνης μπαίνει αντί του Μαϊστόροβιτς.

72' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Καφές.

71' ΓΚΟΛ 2-1 Η ΑΕΚ. Μετά από χτύπημα φάουλ του Λεονάρντο και σύγχυση στην περιοχή του ΠΑΣ, ο Καφές νικάει τον Ελευθερόπουλο.

70' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μενδρινός.

70'Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λεονάρντο μπαίνει αντί του Χέρσι.

Το γκολ που δέχτηκε η ΑΕΚ δείχνει να την έχει αποδιοργανώσει στα τελευταία λεπτά.

55' ΓΚΟΛ 1-1 Ο ΠΑΣ! Βαθιά μπαλιά του Μαϊστόροβιτς, βρίσκει τον Σαϊτιώτη ο οποίος πέρασε και τον Αραμπατζή και έστειλε με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.

53' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, αλλά Τζεμπούρ, Μαϊστόροβιτς και Μπλάνκο διαδοχικά δεν μπορούν να πιάσουν το σουτ.

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

41' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, με τον Χέρσι να προτιμά να σουτάρει από μακριά και δεν αμησυχεί τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ.

37' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Μαϊστόροβιτς και ο Μπλάνκο με εξ επαφής προβολή δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

35' Κεφαλιά του Μπλάνκο,μετά από σέντρα του Γεωργέα, στην αγκαλιά του Ελευθερόπουλου.

Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο του αγώνα η ΑΕΚ καθώς φτάσαμε στο ημίωρο της αναμέτρησης.

22' ΓΚΟΛ 1-0 Η ΑΕΚ! Σέντρα του Γεωργέα από τα δεξιά και ο Τζεμπούρ με καρφωτή κεφαλιά δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ελευθερόπουλο.

21' Ο Τζεμπούρ σουτάρει μέσα από την περιοχή,η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

Συνεχίζει να διατηρεί την κατοχή η ΑΕΚ, αλλά ο ΠΑΣ Γιάννινα προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι οι παίκτες της ''Ένωσης'' πιέζουν ψηλά και γίνεται επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.

11' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Σίσιτς φεύγει από κανονική θέση και γυρίζει την μπάλα από τα αριστερά στον Σαϊτιώτη, αλλά το σουτ που επιχειρεί ο επιθετικός των Ιωαννίνων, σταματά με τάκλιν ο Καράμπελας.

Συμπληρώνονται δέκα λεπτά στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ να προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό της.

5' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Τζεμπούρ από τα δεξιά και πάσα του Χέρσι στον Καφέ, ο οποίος σουτάρει από την καρδιά της περιοχής, αλλά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

1' Έναρξη του αγώνα στη σέντρα οι παιίκτες του ΠΑΣ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΚ (Μπάγεβιτς): Αραμπατζής, Γεωργέας, Καράμπελας, Μαϊστόροβιτς, Γκέντσογλου, Μάκος, Καφές, Χέρσι (70' Λεονάρντο), Μαντούκα (79' Λαγός), Μπλάνκο (90+1' Γκερέιρο), Τζεμπούρ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αναστόπουλος): Ελευθερόπουλος, Ντάσιος, Κούσας, Κώτσιος, Μιχαλόπουλος (84' Κοντογουλίδης), Μενδρίνος, Σαϊτιώτης, Μαϊστόροβιτς (75' Τζάνης), Ντιμπαλά (84' Αράς), Βάντερσον, Σίσιτς.

Διαιτητής: Παμπορίδης (Κιλκίς). Βοηθοί: Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Τουμπακάρης (Αθηνών).