LIVE: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 1-0 (Τελικό)

.

90+4' Λήξη αγώνα

88' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ 1-0. Ο Μουσλίμοβιτς σούταρε μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Παπάζογλου και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Ατρόμητου

87' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Αποστολόπουλος αντί του Καλαντζή

85' Ο Καλαντζής βγήκε στην αντεπίθεση, αλλά το σουτ που επιχείρησε εκτός περιοχής ήταν άστοχο

80' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Παπάζογλου στη θέση του Αραμπατζή

79' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μπρίτο αφήνει τη θέση του στον Σφακιανάκη

76' "Αναμπουμπούλα" στην περιοχή του Ατρόμητου, με τον ΠΑΟΚ να ζητάει πέναλτι για χέρι, αλλά ο διαιτητής διέκοψε τη φάση για χέρι του Μαλεζά

70' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Τάτος αντί του Αναστασάκου

65' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Κουτσιανικούλης αντικαθιστά τον Σορλέν

58' Σέντρα του Βιεϊρίνια από τα δεξιά, ο Μουσλίμοβιτς έκανε από κοντά την προβολή αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

53' "Γιόμα" του Λίνο, διώχνει δύσκολα με τις γροθιές ο Μιχαηλίδης, προ του Μουσλίμοβιτς

46' ΑΛΛΑΓΗ. Ο Μουσλίμοβιτς στη θέση του Κριστιάνο

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

45+1' Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα

45' Ο Γκαρσία πιάνει το δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ατρόμητου, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων

40' Κίτρινη κάρτα στον Καλαντζή

34' Κίτρινη κάρτα στον Κριστιάνο

25' Σουτ του Αναστασάκου από πλάγια αριστερά, απευθείας στην αγκαλιά του Χαλκιά

19' Κίτρινη κάρτα στον Σαρμιέντο

17' Ο Βιεϊρίνια σούταρε δυνατά, μέσα από τη μεγάλη περιοχή του Ατρόμητου, αλλά πάνω στον Μιχαηλίδη

15' Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά

13' Ο Αναστασάκος μπήκε κάθετα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά το σκαστό πλασέ που επιχείρησε μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων

4' "Κεραυνός" του Μπρίτο έξω από τη μεγάλη περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Χαλκιάς

1' Έναρξη αγώνα

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Αραμπατζής (80' Παπάζογλου), Γκαρσία, Βιτόλο, Εντίνιο, Σορλέν (65' Κουτσιανικούλης), Μαλεζάς, Κοντρέρας, Λίνο, Βιεϊρίνια, Κριστιάνο (46' Μουσλίμοβιτς)
Στον πάγκο: Κρέσιτς, Φωτάκης, Σνάουτσνερ, Σαβίνι

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Αναστασάκος (70' Τάτος), Μελισσάς, Περόνε, Μπρίτο (79' Σφακιανάκης), Νάστος, Σαρμιέντο, Καλαντζής (87' Αποστολόπουλος), Ολιβέιρα
Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Μπλένχιο, Σαγκανόφσκι, Καραγκούνης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιαννόπουλος (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφωνας (Κέρκυρας)-Μπιτσίδης (Θράκης)