Λεβαδειακός- Αστέρας Τρίπολης 1-0 (Τελικό)

Τον Αστέρα Τρίπολης φιλοξενεί ο Λεβαδειακός στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ζωντανά από το www.sportfm.gr.

94' Λήξη του αγώνα

92' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τουε γηπεδούχους. Ο Αλεξίου στη θέση του Ταραλίδη.

90' Δεύτερη αλλαγή για Λεβαδειακό. Ο Σερτζίνιο στη θέση του Μπάρκογλου.

90' Κίτρινη αλλαγή για τον Καρντόσο και τον Κόλτζο.

88' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Αμπουμπακαρί περνάει στο παιχνίδι στη θέση του Γκονζάλες.

84' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρίος στη θέση του Καρέρα.

70’ ΓΚΟΛ 1-0 για τον Λεβαδειακό. Ο Ταραλίδης επιχείρησε ένα δυνατό «σκαστό» σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κι ενώ η μπάλα κατευθυνόταν άουτ, ο Σόλα με το κεφάλι μπήκε στην πορεία της και την έστειλε στα δίχτυα

59’ Ο Βίντσες εκτέλεσε ένα φάουλ από έξω δεξιά. Ο Μαρσελάο έπιασε την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

28' Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες

28’ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Γκονζάλες έβγαλε μια εξαιρετική μπαλιά στον Μπάρκογλου, ο οποίος κατέβασε την μπάλα στην περιοχή απέναντι στον Αναστόπουλο και δοκίμασε ένα δυνατό πλασέ. Η μπάλα κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

24' Κίτρινη κάρτα στον Έντερ.

23’ Κίτρινη κάρτα στον Βίντσεζ

20’ Ο πολύ δυνατός άνεμος, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο είναι ευνοϊκός για τους γηπεδούχους, εμποδίζει το έργο των παικτών…

13' Δυνατό σουτ του Σόλα εκτός της μεγάλης περιοχής και αριστερά, η μπάλα κόντραρε και στη συνέχεια εντυπωσιακά ο Αναστόπουλος πέφτοντας στην αριστερή του γωνία την έδιωξε κόρνερ.

7' Σουτ του Σόλα, η μπάλα κόντραρε και δεν ανησύχησε τον Αναστασόπουλο που την μπλόκαρε

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός(Κίκε Ερνάντεθ): Βαγιέχο, Μουλόπουλος, Ζησόπουλος, Κόλτσος, Μπεγκόνια, Γκονζάλες, Ναπολεόνι, Μπάρκογλου, Σόλα, Ταραλίδης, Μασάδο

Αστέρας Τρίπολης(Βαγγέλης Βλάχος): Αναστόπουλος, Λαμπρόπουλος, Λαζαρίδης, Μαρσελάο, Ουριμπάρι, Φυτανίδης, Καρντόσο, Καρέρα, Βίλτσες, Τσέζαρεκ, Έντερ

Διαιτητής: Γ. Δαλούκας(Θεσσαλίας)